Richard Osborne

Richard Osborne

Yazar
7.5/10
33 Kişi
·
107
Okunma
·
2
Beğeni
·
942
Gösterim
Adı:
Richard Osborne
Unvan:
Yazar
sokrates’e göre insanı günahkar yapan bilgi yoksunluğuydu.bilen kişi günah işlemezdi.ona göre bilgi erdem,kötülüğün başlıca nedeni ise cehaletti.
192 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Tales'den Jean - Paul Sartre'a kadar önde gelen felsefecilerin düşüncelerini, çalışmalarından kesitleri sunuyor kitap. Ancak irdelediği konuları çok sınırlı, temeli içine alacak şekilde aktarıyor. Bu bağlamda felsefeye giriş kitabı olarak görülecek çok iyi bir yapıt diyebilirdim; ancak bunu demiyorum çünkü hangi yayınevinin yayınladığı belirsiz, sayfaların kalitesi yetersiz(sayfalar tek tek çıktı yerinden). Onun haricinde her sayfada konu ile ilgili karakalem çalışması kitabı bir çizgi roman havasına sokuyor. Felsefeye ilgi duyan ve bir giriş yapmak isteyenler için kütüphanelerinde durması gereken eğlencelik felsefe kitabı diyebilirim.
182 syf.
·12 günde·10/10
Felsefeyi mizah yoluyla anlatan , felsefedeki düşünce akımlarını anlaşılabilir bir şekilde açıklayan ve en azından genel hatlarıyla felsefe hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz güzel bir eser.
182 syf.
Felsefeyi kolaylaştıran her şeyi seviyorum. Çok güzel hazırlanmış, emek kokan bir kitap. Özellikle ortaokul-lise için felsefeyi sevdirme adına mükemmel. Çizimler ayrı bir güzellik zaten. Okunmalı :D
182 syf.
·2 günde
İçinde çizim barındıran kitaplar beni mest ediyor. Bu kitap ise çizgi roman şeklinde hazırlanmış, felsefeye başlarken eğlenmek ve gözünüz bayram etsin istiyorsanız okumalısınız. Çizimleri çok beğendim, içerik olarak da ismi gibi yeni başlayanlar için ideal bir kitap. Tavsiye ederim.
192 syf.
·Beğendi·7/10
Felsefe sevmeyenlerin bile ilgisini çekebilecek tuhaf bilgilerle dolu(Pisagor'un fasülye yemenin yasak olduğu,dördül ölçüyle yapılan şeyler üzerine oturmama gibi garip tabuları olan bir tarikat kurması,Empedokles'in Etna krateri içine atlaması,Anaksimander'in Miletli kaşif ve tacirler için dünyanın ilk haritasını yapması vb.)içindeki resimler sayesinde sıkılmadan bir solukta okunabilecek bir kitap.
192 syf.
·Beğendi·8/10
Kitapta bazen beyin hücrelerinin yorulduğunu ve ne oluyor bunlar da kim ne demişler gibi düşüncelere saptanabilirsiniz. Kısa bir dinlenme ve karışıklığa meğil vermemek için eskiye göz atma gerekebilir. Keyifli okumalar..
192 syf.
Dünya neden oluşur?
İnsan nedir?
İyi ve kötü nedir?
Bu ve birçok eski yunanlıların sorduğu sorulara yanıt vererek,Batı felsefesinin son 2500 yıl içindeki gelişimini özetleyen karikatürlerle dolu harika bir kitap :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Richard Osborne
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 107 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 62 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.