Rick Mofina

Rick Mofina

Yazar
8.4/10
25 Kişi
·
69
Okunma
·
1
Beğeni
·
743
Gösterim
Adı:
Rick Mofina
Unvan:
Kanadalı Yazar
Doğum:
Belleville, Ontario, Kanada
"Gülümsüyorlardı, kadının gözleri mutluluktan ışıl ışıldı. Çünkü bu fotoğraf başka bir zamanda çekilmişti"
Bu korkunç kargaşa sırasında iki kadın bir an göz göze geldiler.
Kendi suçları olmayan olaylar nedeniyle yürekleri parçalanmış, aileleri için kendilerini feda etmeye hazır, farklı dünyalara ait iki acılı anne...
576 syf.
·Beğendi·9/10
5 sene önceydi sanırım. Bir arkadaşımın önerisiyle bu kitabı almış ama nedense hep erteleyip durmuştum. Keşke bekletmeseydim. Kitap o kadar güzel o kadar heyecanlı ilerledi ki anlatamam.
Kitap üç ana bölüme ayrılıyor. Kaniforniya'da çocuğu kaçırılan bir annenin yaşadıkları, Irak'ta eşi ve çocuğu askerler tarafından öldürülüp tecavüze uğrayan bir kadının intikam yemini etmesi ve Kanada'da eşinin ölümüne sebep olan bir polisin, bunalımdayken şüpheli bir tekne kazasına denk gelip soruşturmaya başlaması...
Son dönemde okuduğum en güzel macera romanıydı 6 Saniye. Kitaba başladığım andan itibaren heyecanla cevirdim sayfaları. Oldukça kalın olmasına rağmen(574 sayfa) 1,5 günde bitecek kadar da sürükleyici idi.
Kitaba bol yıldızlı 10/10 verecektim ama bi' yerinde kâhin'e gidip kayıp oğlu hakkında bazı bilgiler edinen anneyi okuyunca bir puanı kırıp 9/10 verdim. Tavsiyemdir
576 syf.
·2 günde·Beğendi
Akiciligiyla, heyecaniyla, aksiyonlariyla, 3 farkli yasantiyi birbirine mukkemmel bir bicimde baglamasiyla sizi icine ceken elinizden dusuremeyeceginiz bir kitap. Kalin olmasina aldanmayin oyle kaptiriyorsunuz ki 2 gunde bitiyor. Cok basarili buldugum polisiye macera kitabi
576 syf.
·7 günde·10/10
"Çok sürükleyici, muhteşem bir kitaptı.. Her zaman bir sonraki sayfada neler olacak umuduyla çevirdim sayfaları.. Ve her sayfada kayboldum" diyeceğiniz bir kitap..

OKUYUN..!
576 syf.
·Beğendi·8/10
Üç farklı yaşam olarak başlıyor hikaye ve ilerleyen sayfalarda o üç farklı hayatı birbirlerine çok güzel bağlamış yazar. Sürükleyici bir polisiye kitap okudum. Kalın olduğuna sakın aldanmayın su gibi akıyor sayfalar ve yazı puntosu da büyük. Kısacası kenara bıraktığınız zaman aklınızın kalacağı bir konu. Sonlara doğru elinizden bırakamayacaksınız. Tavsiye ediyorum.
576 syf.
·12 günde·6/10
ABD'nin barış getirdiği Irak'ta edilmiş bir intikam yemininin öyküsü.
Cihat adı altında terörizm konulu bir kitap beklentisiyle almıştım kitabı, beklentilerimi tam karşılamadı zira daha çok adrenalini yüksek bir macera filminin senaryosu gibi. Kurgu tabi ki olacak lakin biraz daha derin bir kitap bekliyordum.
En başta karakterlerin birinin adı "çamaşır makinesi markası" gibi olunca konuya odaklanamadım, her gördüğümde gülme tutuyordu. Ayrıca olaylar bir parça abartı şekilde gelişmiş ve tabi ki olmazsa olmaz ailesini kaybetmiş, ya herri ya merru diyen polis klişeside eksik kalmamış.

Bütün bu negatiflikleri gözardı edersek(edilebilir seviyede zaten), hızlı gelişen, çabuk ve kolay okunan, size iyi vakit geçirtecek ortalamanın üstü bir kitap diyebilirim. Verdiği "birbirimize bunu neden yapıyoruz" mesajı muhtemelen aklımda kalacak en önemli noktası olacak.
576 syf.
·Beğendi·8/10
Sürükleyici bir kitaptı. 5-6 yıl önce okumuştum. Kitap adeta bir aksiyon filmi senaryosu gibiydi. Hatta bu hikayeyi bir Amerikan filminde izlediğime eminim ama hangisi olduğunu bir türlü çıkaramamıştım.
576 syf.
·20 günde·Puan vermedi
Nasıl anlatsam? Kitap gerçekten çok heyecanlıydi.. Olay kurgusu mükemmel tasarlanmis okudukça sayfaların nasıl hızla tükendiğini anlayamadım bile. Mutlaka bir okuyun derim..
576 syf.
·3 günde·8/10
İlk elime aldığımda önyargıyla okumaya başladığım bir kitaptı ama okumaya başladıktan sonra yanıldığımı anladım. Kitap oldukça akıcı bir dil ile yazılmış, okurken sıkılmıyorsunuz ve olacakları merakla bekliyorsunuz.

Farklı hayatları olan birkaç insan ve bu insanların yollarının bir suikast planında birleşmesi anlatılıyor. Olaylar gelişirken dünya üzerinde çeşitli ülkelere yolculuk yapıyorsunuz. Yaklaşık 600 sayfanın her bir bölümü hikayeyi tamamlayan cinsten. Okumanızı tavsiye ederim...

Yazarın biyografisi

Adı:
Rick Mofina
Unvan:
Kanadalı Yazar
Doğum:
Belleville, Ontario, Kanada

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 69 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.