Rik Kuiper

Rik Kuiper

6.7/10
14 Kişi
·
38
Okunma
·
0
Beğeni
·
558
Gösterim
Adı:
Rik Kuiper
Unvan:
Araştırmacı, Yazar
Araştırmacılar ağız hijyeni ve sağlıklı arterler arasında bir bağlantı buldular mı? Gerçekten de bu bağlantıyı tespit ettiler. Bir dişeti iltihabı ne kadar çok bakteri üretimine sebep oluyorsa, şahdamarı da o kadar kalınlaşıyordu ki bu da daha yüksek kalp krizi ve felç riski demekti.
Venezuella'daki Yanomamö kabilesinin erkekleri savaş yaralarını boya ile belirginleştirir. Onlarla hava atarlar çünkü yaralar cesaret ve güç göstergesidir.
Rik Kuiper
Sayfa 19 - NTV Yayınları
Kitaptan cikardigim en onemli ders
"Sahsa ozel gonderilerin kisiye kendini degerli hisssettirdigi ici her zaman daha cok ise yarar ve donut bi o kadar hizli olur.
Es anlamli kelimelee kullanirken daha karmasik olani kullanma cunku insan anlamadigi seyi sacma bulur.
Ve insan izlendigini hissederse daha dikkatli ve daha durust davranir. Birinden bi sey ogreneceksen duvarinda portre asili olan bir mekanda ona sor ogrenmek istedigin seyi."
Birbirinden tuhaf ve eğlenceli bilgileri içinde bulunduran bu kitap tek seferde okunulabilecek güzel kitaplardan. Hayatta size faydalı olabilecek, arkadaş ortamında hava atabileceğiniz bilgiler için okumanızı öneririm.
Küçük ama kayda değer bilgilere sahip okunması gereken bir kitap. Verdiği bilgileri çeşitli üniversite araştırmacılarının yayımladığı bilimsel verileri baz alarak oluşturmuş olması, kitaba olan güveni artırabiliyor.
Keyifli okumalar

Yazarın biyografisi

Adı:
Rik Kuiper
Unvan:
Araştırmacı, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 38 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.