Rik Kuiper

Rik Kuiper

Yazar
6.7/10
19 Kişi
·
55
Okunma
·
0
Beğeni
·
561
Gösterim
Araştırmacılar ağız hijyeni ve sağlıklı arterler arasında bir bağlantı buldular mı? Gerçekten de bu bağlantıyı tespit ettiler. Bir dişeti iltihabı ne kadar çok bakteri üretimine sebep oluyorsa, şahdamarı da o kadar kalınlaşıyordu ki bu da daha yüksek kalp krizi ve felç riski demekti.
Venezuella'daki Yanomamö kabilesinin erkekleri savaş yaralarını boya ile belirginleştirir. Onlarla hava atarlar çünkü yaralar cesaret ve güç göstergesidir.
Rik Kuiper
Sayfa 19 - NTV Yayınları
216 syf.
·8/10
Kitaptan cikardigim en onemli ders
"Sahsa ozel gonderilerin kisiye kendini degerli hisssettirdigi ici her zaman daha cok ise yarar ve donut bi o kadar hizli olur.
Es anlamli kelimelee kullanirken daha karmasik olani kullanma cunku insan anlamadigi seyi sacma bulur.
Ve insan izlendigini hissederse daha dikkatli ve daha durust davranir. Birinden bi sey ogreneceksen duvarinda portre asili olan bir mekanda ona sor ogrenmek istedigin seyi."
152 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Küçük ama kayda değer bilgilere sahip okunması gereken bir kitap. Verdiği bilgileri çeşitli üniversite araştırmacılarının yayımladığı bilimsel verileri baz alarak oluşturmuş olması, kitaba olan güveni artırabiliyor.
Keyifli okumalar
152 syf.
·1 günde·7/10
Bir akşam yemeğinden sonra, kahvenizi yudumlarken elinize alıp bir çırpıda biterceginiz bir kitap. Çok eğlenceli bilgiler var içinde. İlk kitapdan biraz farklı, daha çok araştırmacıların, üniversitelerin, bilim insaların yaptıgı sosyal deneyler, araştırmalar ve gözlemlerden çıkan sonuçları anlatıyor.
152 syf.
·1 günde·4/10
Abuk-sabuk bilgileri "üniversite araştırmaları" adı altında okuyucuya sunan kitap. %90 bilgi çöp. Faydası olabilecek 2-3 ilginç bilgi var. Mesela, "kolayı pipetle için, dişlere daha az temas ettiğinden, dişleriniz daha az çürür" gibi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Rik Kuiper
Unvan:
Araştırmacı, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 55 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.