Roberta Rich

Roberta Rich

Yazar
7.9/10
7 Kişi
·
16
Okunma
·
1
Beğeni
·
549
Gösterim
Adı:
Roberta Rich
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Buffalo, New York, Amerika Birleşik Devletleri
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Venedikte esiyle yasayan becerikli bir ebe olup kendisi anne olamayan bir kadinin hikayesini anlatiyor dili sade kitap surukleyici nir kac saatte okuyabileceginiz turden bir kitap
Öncelikle kitabın konusuna geçmeden önce şu hususu belirtmekte fayda var. Kitap Türkiye'de az bilindiği, kitabın adında Venedik özellikle de yahudi kelimesi geçtiği için önyargı ile bakıyor olabilir ve baştan kitabın okunmasının gereksiz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.
Size sadece şunu söyleyeyim önyargılarınızdan kurtulun ve bu kitabı OKUYUN.

Yazar kitapta 16. yüzyıl Venediğinde ebe aynı zamanda yahudi bir kadın olan Hanna ana karakterinin etrafında yaşanan olayları dönemin şartlarını sanki o zamanlarda yaşamışcasına aksettirilen yalın ve akıcı bir üslupla okuyucuya anlatmayı başarmış.

O zamanlarda yahudi olmak çok zor, farklı olduklarını kıyafetleriyle belirtmek zorundalar ve Hanna'nın bu zorluklar altında Malta'da sürgünde olan eşini de kurtarma çabaları var.

Ben kitabı büyük bir keyifle, aynı zamanda hikayenin nasıl devam edeceğine dair binbir merakla okudum. O kadar beğendim ki arkadaşlarıma da okumak isterlerse diye verdim. 2 arkadaşım daha benim kitabımı okudu ve onlarda çok beğendi.

Bence okumayı ve tarihin derinliklerinde seyahat etmeyi seviyorsanız bu kitabı da seversiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Roberta Rich
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Buffalo, New York, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 16 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.