Roberta Rich

Roberta Rich

Yazar
8.2/10
10 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
564
Gösterim
Adı:
Roberta Rich
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Buffalo, New York, Amerika Birleşik Devletleri
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
272 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Tanıtım Bülteninden: ...

Roberta Rich’in Venedik’te Bir Yahudi kitabının aşk dolu kahramanları Hanna ve Isaac Levy, Venedik’ten sürgün edilince Kostantiniyye’de yeni bir hayat kurarlar. Isaac ipek kumaşlar üretirken Hanna’nın ebelik konusundaki namı Sultan 3. Murad’ın görkemli haremine kadar ulaşır. Ancak güzel kızlar kadar entrikalarla da dolu bu haremde yaşanacaklar, Hanna’nın hayatını ya kurtaracak ya da söndürecektir.
Ansızın saraya çağrılarak padişahın yeni gözdesini muayene etmesi istenen Hanna, masum bir genç kızın hayatıyla kendi hayatı arasında bir seçim yapmak zorunda kalacaktır. Hanna, kocasının aşkı sayesinde her şeyin üstesinden gelebileceğini düşünürken Venedik’ten gelen sürpriz bir misafir, saray entrikalarını aratmayacak sinsi planlarıyla ortaya çıkar.Roma’daki Yahudi mahallesinden Kostantiniyye’nin gürültülü sokaklarına ve Sultan 3. Murad’ın şatafatlı haremine uzanan bu baharat kokulu yolculukta, Hanna ve Isaac’ın yaşadıklarını bir solukta okuyacaksınız.....Dilini zarif, süslü cümleleriyle bezeyan eylemiş, açık ayrıntılara sahip tarihi roman.Keyifli okumalar diliyorum.
270 syf.
·Beğendi·8/10
Bu benim tarihsel anlamda okuduğum ilk romandı. Sıkıcı olacağını düşünmüştüm ama konusu olsun, anlatımı olsun itiraf etmeliyim ki beni oldukça şaşırttı. Her konuda imkansızı başarması biraz abartılı olsa da okunmaya değer.
270 syf.
·Puan vermedi
Venedikte esiyle yasayan becerikli bir ebe olup kendisi anne olamayan bir kadinin hikayesini anlatiyor dili sade kitap surukleyici nir kac saatte okuyabileceginiz turden bir kitap
270 syf.
·Beğendi·10/10
Öncelikle kitabın konusuna geçmeden önce şu hususu belirtmekte fayda var. Kitap Türkiye'de az bilindiği, kitabın adında Venedik özellikle de yahudi kelimesi geçtiği için önyargı ile bakıyor olabilir ve baştan kitabın okunmasının gereksiz olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.
Size sadece şunu söyleyeyim önyargılarınızdan kurtulun ve bu kitabı OKUYUN.

Yazar kitapta 16. yüzyıl Venediğinde ebe aynı zamanda yahudi bir kadın olan Hanna ana karakterinin etrafında yaşanan olayları dönemin şartlarını sanki o zamanlarda yaşamışcasına aksettirilen yalın ve akıcı bir üslupla okuyucuya anlatmayı başarmış.

O zamanlarda yahudi olmak çok zor, farklı olduklarını kıyafetleriyle belirtmek zorundalar ve Hanna'nın bu zorluklar altında Malta'da sürgünde olan eşini de kurtarma çabaları var.

Ben kitabı büyük bir keyifle, aynı zamanda hikayenin nasıl devam edeceğine dair binbir merakla okudum. O kadar beğendim ki arkadaşlarıma da okumak isterlerse diye verdim. 2 arkadaşım daha benim kitabımı okudu ve onlarda çok beğendi.

Bence okumayı ve tarihin derinliklerinde seyahat etmeyi seviyorsanız bu kitabı da seversiniz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Roberta Rich
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Buffalo, New York, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.