Robin Wasserman

Robin Wasserman

Yazar
5.5/10
58 Kişi
·
210
Okunma
·
7
Beğeni
·
1.520
Gösterim
Adı:
Robin Wasserman
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
31 Mayıs 1978
Wasserman Philadelphia dışında büyüdü ve Harvard Üniversitesi'nden mezun oldu. Bir yazar olmadan önce bir çocuk kitabı yayınevinde yardımcı editördü. [1] Halen Brooklyn, New York'ta yaşıyor.
"Bu anlık zevk bana aylarca acı çektirir; Bu ateşli tutku bir anda söner, küllenir."
Robin Wasserman
William Shakespeare Lucrece'nin Tecavüzü
Hayatının geri kalanının bir
cenazeden ibaret olmasını mı istiyorsun? Yoksa gerçekten yaşamak mı istiyorsun?”
Robin Wasserman
Sayfa 88 - Martı Yayınları
“Kendilerini öldürmeye çalışmıyorlardı,” dedim.

“Taklidini oldukça iyi yapıyorlardı.”
Robin Wasserman
Sayfa 281 - Martı Yayınları
363 syf.
·8 günde·Beğendi·9/10
"Lia Kahn öldü.
Lia Kahn benim.
Ancak, en sonunda şöyle bir şey olduğunu fark ettim.
Belki de değilim."

Yeni bir seri ve yeni bir heyecan benim için. Serinin ilk kitabı olan DONMUŞ hafızamda güzel bir yer edindi.

Fantastik yapısıyla inanç sahiplerinin deyişiyle" deri yüzücüler" yeni bir dünyanın kapılarını aralıyor okurlarına. Teknolojinin hayal edebileceğimiz seviyesinde bir dünya.

İstediğimizi elde etmek bir ağa bağlanmak kadar kolay. Yeteri kadar kredin varsa zenginsin. Şehirlerde yaşanmıyor artık. Şehirlerde radyoaktiften dolayı değişik şeylere dönüşen insanlar var.

Tekno-kafalar onlara kısaca org diyor. Organik, kanlı canlı ve en önemlisi de ölümlü varlıklar.

Kendileri ise beyinli robotlar. Gerçek bir insanın bedeninin yerleştirildiği mekanikler.

Kitabımızın ana karakteri de bunlardan biri. Hiçbir zaman kabul etmek istemedi. Diğer insanlar gibi davranmaya çalıştı ama tamamen dışlandı.

Ve kitabın diğer karakteri: Auden. Arada sinir olsam da aslında tam bir kahraman. Umarım ikinci kitapta da onu görürüz.

Bu konulara ilgili olanlara tavsiye edilecek bir kitap.
368 syf.
·5 günde·8/10
Bedeninizin artık işlevsel olmadığını, beyninizi bir bilgisayara, bir makineye yüklediklerini düşünün. Hala insan olabilir misiniz? Hala kendiniz olabilir misiniz? Bir makinenin içinde yaşamak nasıl olur? Dokunamadan, hissetmeden, gülemeden, ağlayamadan, heyecanlanamadan...
Tercihiniz ölüp gitmek mi olurdu yoksa...

Var oluşu sorgulayan, ben kimim dedirten, ben olsam ne yapardım diye kendinizi sorgulayacağınız güzel ve sürükleyici bir kitap. Geleceğe, biyonik insanlara, meka-kafalara hoş geldiniz diyorum ve serinin ikinci kitabına geçiyorum :D
215 syf.
·Puan vermedi
Bir insan ne kadar istekleri doğrultusunda hareket etmek için çeşitli şeyler yapsa ve bunlar çoğu zaman doğru olmayan olaylar olsa bile bunu yapmamalı kaia kane beth adam miranda ve harper reed i de unutmamak gerek bunun sonucunu acı şekillerde tadan insanlar seri çok güzel ve sürükleyici ayrıca insanın bazı şeylerden ders alması için birebir
368 syf.
·15 günde·Puan vermedi
Arkadaşlar. Yazarla ilk tanışmamdı bu kitap. Kalemine, anlatımına bayıldım. Müthiş betimlemeler var içerisinde. Hikayede çok güzel.
Özellikle robotların,yapay zekaların yapılmaya başlandığı şu günlerde sanki geleceğimizi biz anlatıyormuş gibi bir his bırakıyor insanda. Mutlaka okumalısınız bence.
216 syf.
·11 günde·6/10
Anlatım olarak gayet akıcı ve sade bir dille yazılmış.Kitap lise öğrencilerinin etrafında dönüyor ve adından da anlaşılacağı üzere aşklarını konu alıyor.Kitap bana şahsen çok şey katmadı ama okurken de sıkılmadım.Açıkçası serinin hepsini okumak istediğim için almıştım.
368 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Güzel bir distopya serisinin ilk romanı. Lia Kahn, anlaşamadığı kardeşi Zo, yakın arkadaşları, sevgilisi Walker ve popülaritesiyle mutlu yaşayan bir kızken, bir gün Zo yerine bir yere giderken kaza geçirir. Dünya nükleer felaketten sonra büyük gelişme kaydetmiştir ve Lia normalde ölmesi gerekirken yükleme adı verilen yöntemle hayata dönmüştür. Ama artık bir meka varlıktır ve herhangi bir şey hissedememektedir. Ölümsüzdür ama eski hayatını istemektedir. Zo onun elinden arkadaşlarını sevgilisini her şeyini almaya başlar. Lia'nın yanındaysa sadece Auden adlı farklı bir çocuk kalır. Bu arada Jude, Quinn, Ani gibi diğer mekalar da kendi aralarında takılmaktadır. Auden ve Lia yakınlaşır ama Lia bu işin olmayacağını bildiğinden Auden'in kalbini kırar. Sonra bir gün yüzmeye kalkarlar ama Auden çok zarar görür. Ona da yükleme yapılacağını düşünen Lia teselli bulur ama onu bir sürpriz beklemektedir. Babası bile kendisine alışamamışken Lia ne yapacaktır? Bundan sonra hayatı ne şekilde devam edecektir? Zo neden Lia'ya karşı bu kadar katı davranmaktadır? Keyifle okunan bir roman.
368 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Kayıp, yeniden doğuş ve gerçekten kim olduğunu bulmakla alakalı.

Lia Kahn öldü.
Lia Kahn benim.
Ancak, en sonunda şöyle birşey olduğunu fark ettim.
Belki de değilim.

Yazarın okuduğum ilk kitabıydı ve bu tür roman severler kütüphanelerinde bulundurmalıdır. Ayrıca okuyanların zihinlerinde Lia Kahn uzun bir süre yer edecektir.
368 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Lia Khan, ailesini terk ekip Judr liderliğindeki mekalar ile yaşamaya başlamıştır. Auden de yaşamaya devam etmiş ve Saruno ile beraber İnsan Kardeşliği'ni kurmuştur. Bir gün bir kasabaya Riley ile göreve giden Lia, kasabada olduğu sırada bir biyolojik saldırı olur ve 42 kişi ölür. Ancak kameralarda görünen isim Lia'dır. Mekalar suçlanmaya başlar. Bu arada Lia ve Riley yakınlaşıp sevgili olurlar. Babasının yönetim kurulu başkanı olduğu BioMax şirketinden Ben de Lia'yı Jude'un şirketteki sızıntısını vermesi için sıkıştırmaktadır. Orglar ve mekalar arasındaki gerilim giderek artmaktadır. Ani ve 3 mekayı eline geçiren Kardeşlik mekalara hasar vermenin bir yolunu bulmuştur. Bunu engellemenin yolu laboratuvarı yok etmektir. Jude, Riley ve Lia yola çıkar ama Auden ile karşılaşırlar. Acaba ne olacaktır? Auden bunu engelleyebilecek midir? Jude'u engellemeye çalışan Riley ve Lia başarılı olabilecek midir? Keyifle okunan serinin ikinci romanı.
368 syf.
·24 günde·10/10
Arkadaşlar serinin 2.kitabında da macera hız kesmeden devam ediyor. Benim için gerçekten çok güzel bir seri. Hele ki yapay zekaların çok fazla gündemde olduğu şu dönem de. Kesinlikle okunmalı bence. Bu arada altta spoiler içeren noktalar var haberiniz olsun. Sonra bana kızmayın
Şimdiden keyifli okumalar

Ailesini ve geçmişini geride bırakıp Jude ve çetesi ile yaşamaya başlayan Lia için artık herşey daha da karmaşık hale gelir. Auden ise Savona ile birlikte İnsan kardeşliğine katılmıştır.
Bir gün Lia ve Riley bir şirket kasabasına gittiğinde biyolojik saldırı olur ve 42 kişi ölür. Bunun sorumlusu olarak gösterilenlen kişi ise Lia'dır. Artık Lia etrafında herkesi sorgulamakta aynı zamanda da kendini bu saldırıdan aklamak zorundadır.
Ve hiç beklenmedik bir anda ortaya çıkan duygular herşeyi daha da zorlaştırır. Bundan sonra Lia'nın yapması gereken tek şey gerçekleri ortaya çıkartmak ve Mekanların suçsuzluğunu tüm insanlığa kanıtlamaktır.
368 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Dikkat spoiler içerir.
Lia, BioMax ile anlaşmış ve mekaların aslında o kadar kötü varlıklar olmadığına dair video çekimlerinde bulunmuştur. Bu kayıtların birinde uzun zamandır kayıp olan Jude ortaya çıkar ve Lia ile buluşmak ister. Riley ile beraber yanına giden Lia, Jude ile kavga eder. Bu arada Riley evinde gizlice Sira'yı saklamaktadır. Bir gün Sira kaçar ve Riley ölmüştür. Kardeşlik tarafından başlatılan bir virüs mekalar arasında yayılmakta, hatıralarını ağa yükleyen mekalar ölmektedir. Lia, babasının zamanında şantaj yüzünden kendi yaptığı kazayı ayarladığını öğrenir. Aslında arabaya binmesi gereken Zo olduğu için ikisi de ondan nefret eder. BioMax, Kardeşlik ile anlaşmıştır ve mekaları yok etmek istemektedir. Bunu engellemek için Ben'i tehdit ederler ve bir gemiye doğru yola çıkarlar. Acaba başarılı olabilecek midir? Riley gerçekten ölmüş müdür? Umulmadık hain kim çıkacaktır? Auden ve Lia eskisi gibi olabilecek midir? Lia ile Zo eskisi gibi abla kardeş olabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Robin Wasserman
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
31 Mayıs 1978
Wasserman Philadelphia dışında büyüdü ve Harvard Üniversitesi'nden mezun oldu. Bir yazar olmadan önce bir çocuk kitabı yayınevinde yardımcı editördü. [1] Halen Brooklyn, New York'ta yaşıyor.

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 210 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 90 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.