Ruth Snowden

Ruth Snowden

Yazar
8.2/10
9 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
427
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Freud uygarlığın, boyun eğmek zorunda kalan bireyde çatışma yarattığını söyleyerek, din ve sanatı gerçek dünyadan kaçışın araçları olarak değerlendirdi.
Jung’un çocukluğundan ergenliğine kesitler sunan hatta orta yaş döneminde yaşadığı sendroma kadar uzanan ve sıkılmadan rast gele okuyacağınız sayfa düzenine sahip psikoloji kitabı.
Sigmund Freud'u merak edenlerin okuması gereken, çalışmalarını ilgili herkesin anlayacağı kolay bir dilele anlatan, konular itibariyle kavramları açıklayan, edinmeye,okunmaya değer bir kitap.
Kitabı okumaya başlamadan önce, kitabın sonundaki kavram dizinini okumanızı öneririm.
Bu kitapta Freud'un kuramları hakkında uygulamalı bilgi edinmekle birlikte, kişisel yaşantısı hakkında da fazlaca bilgi var.
İnsanlara faydalı olmak için, gönlünde taşıdığı bilim aşkı, azmi ve mücadelesi, kararlılığı gerçekten etkileyici.
Oğuz Atay okudu ben de okuyayım köşemizde bugün Jung var. Jung'ı yazdıklarıyla tanımadan hakkında yazılanlarla tanıyıp sonrasında kitaplarını okumak istiyorsanız ideal. Benim gibi yazarı önce yazdıklarıyla sonrasında hakkında yazılanlarla tanımak istiyorsanız ideal değil.
Buraya bir "gerçek yaşamdan örneklerle, okumanın hakkı nasıl verilir görseli" bırakırken bir de Birhan Keskin - Kargo şiirini dinleyiniz diye ayrıca rica bırakmak isterim

Yazarın biyografisi

Adı:
Ruth Snowden
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.