Sait Çamlıca

Sait Çamlıca

Yazar
8.0/10
238 Kişi
·
813
Okunma
·
69
Beğeni
·
5970
Gösterim
Adı:
Sait Çamlıca
Unvan:
Eğitimci, Yazar
Doğum:
Almanya, 1974
1974 Almanya doğumlu olan yazarımız Sait ÇAMLICA, ilkokulu Almanya’da orta ve lise eğitimini memleketi Tokat’ın Turhal ilçesinde tamamlamıştır. 2000 yılında Üniversiteyi bitiren yazarımız, devlet kurumları ve özelde 8 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, ilk kitap çalışmasını 2006 yılında yayınlamıştır.
Daha çok eğitim kitapları yazan Sait ÇAMLICA, eğitimciliğini konferanslar vererek sürdürmektedir.
Bir topun peşinde gençlik hazinesini harcayanlar, ellerindeki hazine kaybolunca pişmanlık ateşi ile yanarlar. Kendinizi yakmayın gençler!
144 syf.
·2 günde
Okumanın yaşam için ne büyük bir ihtiyaç olduğunu örneklerle bize anlatan, Sait Çamlıca çok güzel bir kitaba imzasını atmış. Yazarın ilk okuduğum kitabı oldu ve son olacağını hiç zannetmiyorum. Herkesin okuması gereken kitaplardan biri. Her yaştan insanın okuyabileceği bir kitap. Ama özellikle gençlerin okumayı hayatlarının temel ihtiyaç listesinde tutması için çok etkili bir kitap. Keyifli okumalar..:))
144 syf.
·7/10
Kitap yetişkinlere/ebeveynlere çocukları yetiştirirken şunları 'yapın ,bunları yapın' demek yerine önce kendi davranışlarını ve bakış açılarını değiştirmelerini söylemekte. Sanırım insan değişirse dünya değişir mantığından hareket ederek bunları yazmış. Bence mantıklıda. Çünkü kuru kuru çocuklarınızı şu şekilde eğitin demek bir işe yaramaz; kişiler kendilerini iyi yetiştirirse çocukların gelecekleri daha güzel olur.
200 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
"Peygamberin Soyu" adlı başlığı altında:

"Peygamber soyu konusunda ısrarcı olanlar, Ebu Leheb'in soy kütüğüne baksınlar.Tebbet suresinde "ateşin babası" lakabıyla anlatılan Ebu Leheb, Peygamberimizin (s.a.v.) öz amcasıdır.Soyu aynı yolu farklı olduğu için 'ateşin babası' diye lanetlenmiştir. Peygamberimizin soyundan bile gelseniz, yolunuz yanlış ise 'ateşin babası' olarak adlandırılırsınız.
Habeşli Bilal, Peygamber soyundan gittiği için, Peygamber soyundan gelen Ebu Leheb'ten çok daha kıymetlidir."diye bahsediyor yazar.

Demem o ki; ne kölelik "Bilal" olmaya engeldir, ne de Peygamber sülalesinden olmak "Ebu Leheb" olmaya manidir.Üstünlük yalnız "takva" iledir.
144 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı çok beğendim. Özellikle de içinde bulunan kitaplarla ilgili anlamlı Sözler bana çok şey kazandırdı.Kitapların olmazsa olmayacağını anlatıyor ve benim de çok ilgimi çekti tavsiye ederim
144 syf.
·Beğendi·9/10
'' Okuyorum o halde varım'' öncelikle bu kitabın yazarın teşekkür ederim ve sonrada bu kitabı okumama yardımcı olanlara teşekkür ederim. Cehaleti nasıl geliştirdiğimizi ve okumayarak neleri kaybettiğimizi anlatıyor her sayfasında. GELECEK İÇİN İLİM VE BİLİM Gerekiyor.
186 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Biraz arka sıralarda kalmış bir kitap izlenimini verse de bence okunmaya değer bir kitap. Yazar anlatmak istediklerini oldukça sade bir dil kullanarak , güzel benzetmeler yaparak, yer yer örneklerle pekiştirerek vermiş.Kaliteli sağlam bir bilinç (okuyan, anlayan, düşünen... ) oluşturulmaya çalışılmış. Olumsuz gördüğüm yönü aynı cümlelerin sık sık tekrar edilmesi. Onun dışında iyi. Her kitap gibi bu kitabı da okumanız size mutlaka bir şeyler katacaktır.
304 syf.
·8/10
Asırlardır hep peygamber efendimizin saçı sakalı ile birlikte büyüdük ama bu kitap sayesinde peygamber efendimizin hayatı ve ahlakı ile yaşamamız gerektiğini öğrendim.Ve bunlarla bağlantı kurmayı başardım
144 syf.
·9/10
Ufkumuzu genişletecek, doğru bildiğimiz yanlışları gösterecek, öğretmenliğin bilmediğimiz tanımını öğretecek anılarla, tecrübelerle bizlere rehber edinecek güzel bir kitap.
Bu kitabı okuyupta dersini sevmeyen öğrencisi olacağını düşündüğüm öğretmen yok :)
Her öğretmenin her öğretmen adayının her anne ve babanın mutlaka okumasi gereken bir kitap. Tohumun içindeki ormanı görebilmemiz umuduyla keyifli okumalar :)
186 syf.
·3 günde·6/10
ĸιтaвιn ιçerιѕιnde вazı yerler тeĸrar olѕa da güzel yerlere тeмaѕ eтмιş yazarıмız. ĸonυlar тaм dιĸĸaт edιlмeѕι gereĸen yerler.yazarın düşüncelerι farkli İnѕanı dυѕυndυrυyor. düşüne düşüne oĸυnмaѕı gereĸen вιr ĸιтap.
214 syf.
·3 günde·10/10
Her satırını çizmek istediğim bir kitaptı, işte o kadar çok anlamlı buldum..
Hayatın her köşesinden sorunlara değinmiş. Mantıklı örneklerle de desteklemiş. Okumanın ne derece mühim olduğunu sürekli vurgulayan ve okuyup düşünmeye, düşünüp üretmeye teşvik eden, gençlerin yoluna ışık tutan, çoğu zaman da duygularıma tercüman olan bir kitaptı.
Tek eksi yönü yazım yanlışlarının olmasıydı ama mühim olan kurallar değil, taşıdığı ve aktarmaya çalıştığı dersteki anlamdır.
İçinde bolca güzel sözler, yaşanmış ve ibret alınması gereken zorlu başarılar, hazır cevap veren düşünürlerimizin kıssaları, hayata yön veren düşüncelerin olduğu, yazarın günümüz sorunlarını dobra dobra eleştirmesi ve ders alınması gereken birçok konu olduğu için sıkılmadan okuyacağınıza eminim..
Her gencin, her öğrencinin mutlaka okumasını tavsiye ediyorum.
Şimdi ilk işim direkt kardeşlerime okutmak olacak..

Yazarın biyografisi

Adı:
Sait Çamlıca
Unvan:
Eğitimci, Yazar
Doğum:
Almanya, 1974
1974 Almanya doğumlu olan yazarımız Sait ÇAMLICA, ilkokulu Almanya’da orta ve lise eğitimini memleketi Tokat’ın Turhal ilçesinde tamamlamıştır. 2000 yılında Üniversiteyi bitiren yazarımız, devlet kurumları ve özelde 8 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra, ilk kitap çalışmasını 2006 yılında yayınlamıştır.
Daha çok eğitim kitapları yazan Sait ÇAMLICA, eğitimciliğini konferanslar vererek sürdürmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 69 okur beğendi.
  • 813 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 345 okur okuyacak.
  • 10 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları