Sally Mackenzie

Sally Mackenzie

Yazar
7.5/10
19 Kişi
·
50
Okunma
·
2
Beğeni
·
825
Gösterim
Adı:
Sally Mackenzie
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
355 syf.
·4/10
Okuduğum en kötü tarihi romanslardandı. Daha önce hiç bir tarihi romansa bu kadar heves edip bu kadar hayal kırıklığına uğramamıştım.

Öncelikle karakterler için basma kalıp ve klişe ifadesi yetersiz kalır. Çünkü elimizde adamın dük Sarah'ın yarı Amerikalı olması dışında hiç bir karakter yaratma çabası yok. Yan karakterler aynı özensizlikle yaratılmış. Bir ara bazı ilişkilerde orjinal ve cesur tercihler yapılıp olayların gidişatının etkileneceğini düşünsem de aynı hatayı siz yapmayın. Aslında umut verici ve çok eğlenceli olabilecek bir girişle girse de sayfa 50 bir değişiklik yok, sayfa 100 bir şey yok, 150-200 derken kitabın tamamında hiç bir şey yok. İkilinin aşık olmasını gerektirecek ya da okuyucuyu buna inandıracak hic bir flörtleşme ve olay yok. Yüzlerce sayfa boyunca onu öpmeliyim, onunla sevişmeliyim, aman kaslarına dokunmalıyım, dudaklarına bakmamalıyım laflarının türevlerini yaklaşık 20 kere okuduktan sonra kitap bitiyor. Grafiğe bağlasan düz çizgi görünür. O kadar.

Her malın alıcısı olduğundan şu an diyeceğimi nadiren söylerim. Ama açık ve net bir şekilde tavsiye etmiyorum, okumayın.
355 syf.
·5/10
Koşarak kaçın!
Bu kitap kütüphanemde yok çünkü bitirdikten sonra attığım nadir kitaplardan...Aman Allah'ım... acaba bu kadar zor okunması ,içinin bu kadar boş olması çeviriden mi yoksa yazardan mı kaynaklanıyor...
Tarihi romantik kitapları severim ,lordlarla leydilerin flörtleri,kimi zaman imkansız aşkları, kabarık etekli elbiselerle balo salonunda yapılan valsleri,atışmaları , bayılırım, ancak bu kitapta hiç birine tam rastlayamıyorsunuz.yani her şey belirsiz her şey muallakta...İnsanı okumaktan soğutacak cinsten...

Uzun lafın kısası bence vakit kaybıydı...

Yazarın biyografisi

Adı:
Sally Mackenzie
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 50 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.