Zoraki Düşes Naked Nobility Serisi 1

7,8/10  (9 Oy) · 
21 okunma  · 
2 beğeni  · 
586 gösterim
Sarah Hamilton, babasının ölmeden önce kendisine vasiyet ettiği şeyi yerine getirmek için Amerika'dan İngiltere'ye doğru bir yolculuğa çıkar. Westbrook Kontu olan amcasının yanına gitmektedir. Günlerce yolculuk ettikten sonra Londra'ya vardığında amcasının karşısına yol yorgunluğu ile çıkmamak için bir gece sadece bir gece bir handa konaklayıp dinlenmeye karar verir. Ertesi gün düzgün bir şekilde amcasının karşısına çıkacaktır.

Oysa o gece o handa, Sarah'nın hayatını değiştirecek bir tesadüf gerçekleşecektir.

Artık Sarah için işler, umduğundan daha farklı bir yere gidecektir.

"Büyüleyici!"
-Susan Johnson-, New York Times Bestseller Yazarı
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  355
 • ISBN:
  9786055156060
 • Orijinal Adı:
  The Naked Duke
 • Çeviri:
  Fatmagül Ezici
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Meltem Köroğlu 
07 Haz 21:48 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Okuduğum en kötü tarihi romanslardandı. Daha önce hiç bir tarihi romansa bu kadar heves edip bu kadar hayal kırıklığına uğramamıştım.

Öncelikle karakterler için basma kalıp ve klişe ifadesi yetersiz kalır. Çünkü elimizde adamın dük Sarah'ın yarı Amerikalı olması dışında hiç bir karakter yaratma çabası yok. Yan karakterler aynı özensizlikle yaratılmış. Bir ara bazı ilişkilerde orjinal ve cesur tercihler yapılıp olayların gidişatının etkileneceğini düşünsem de aynı hatayı siz yapmayın. Aslında umut verici ve çok eğlenceli olabilecek bir girişle girse de sayfa 50 bir değişiklik yok, sayfa 100 bir şey yok, 150-200 derken kitabın tamamında hiç bir şey yok. İkilinin aşık olmasını gerektirecek ya da okuyucuyu buna inandıracak hic bir flörtleşme ve olay yok. Yüzlerce sayfa boyunca onu öpmeliyim, onunla sevişmeliyim, aman kaslarına dokunmalıyım, dudaklarına bakmamalıyım laflarının türevlerini yaklaşık 20 kere okuduktan sonra kitap bitiyor. Grafiğe bağlasan düz çizgi görünür. O kadar.

Her malın alıcısı olduğundan şu an diyeceğimi nadiren söylerim. Ama açık ve net bir şekilde tavsiye etmiyorum, okumayın.

haribu 
20 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Koşarak kaçın!
Bu kitap kütüphanemde yok çünkü bitirdikten sonra attığım nadir kitaplardan...Aman Allah'ım... acaba bu kadar zor okunması ,içinin bu kadar boş olması çeviriden mi yoksa yazardan mı kaynaklanıyor...
Tarihi romantik kitapları severim ,lordlarla leydilerin flörtleri,kimi zaman imkansız aşkları, kabarık etekli elbiselerle balo salonunda yapılan valsleri,atışmaları , bayılırım, ancak bu kitapta hiç birine tam rastlayamıyorsunuz.yani her şey belirsiz her şey muallakta...İnsanı okumaktan soğutacak cinsten...

Uzun lafın kısası bence vakit kaybıydı...