1000Kitap Logosu
Samantha Grace
Samantha Grace
Samantha Grace

Samantha Grace

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.8
86 Kişi
286
Okunma
15
Beğeni
2.588
Gösterim
Unvan
Yazar
Yaşamı
Tarihi romantizm yazarı Samantha Grace, Disney Robin Hood sayesinde genç bir kızken büyük bir aşk hikayesinin cazibesini keşfetti. Robin Hood ve Maid Marian'ın çizgi film hayvanları olduğu umurumda değildi. İlk mutluluğu-her zamankinden daha sonraki tecrübesiydi ve sıcak fuzzi bitirmek istemedi. Şimdi Samantha hayal gücünden kaynaklanan karakterler için kendi mutlu sonlarını yaratmayı seviyor. Yayıncının Haftalık, öykülerini ince mizah ve çekicilik ile "taze ve romantik" olarak tanımlıyor. Samantha romantizm yazarlığını şimdiye kadarki en iyi iş olarak tanımlıyor. Yarı zamanlı tıbbi sosyal hizmet uzmanı, ay ışığı yazarı ve pilates fıstığı, gerçek yaşam kahramanı ve Orta Batı'daki iki çocuğu ile mutlu ve telaşlı bir hayat yaşıyor.
İlkay Erdem
Aşka Karşı Koyma'yı inceledi.
312 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Leydi Vivian Worth ile evlenmeleri için babası ve Leydi Vivian'ın ağabeyi Ashden arasındaki anlaşma 1 yıl önce imzalanmıştı.Ama Foxhaven Dükü Luke Forest'ın Brighthurst'e gidişi bundan çok daha farklı bir amaçtı.Ta ki yolda yüzen bir su perisi zannettiği,sonradan nişanlısı Leydi Vivian olduğu anlaşılan kıza rastlayana kadar...Leydi Vivian başına buyruk, meraklı, aklına eseni yapan Leydi olmaktan uzak tavırları,beraber yaşadıkları maceralar ikisini birbirine sonsuza dek bağlamıştı.Müthiş eğlenceli,macera dolu tarihi bir aşk romanıydı.Bir solukta okudum.
Aşka Karşı Koyma
6.3/10
· 119 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
İllinaland D
Aşka Karşı Koyma'yı inceledi.
312 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
ayakliikutuphane.blogspot.com.tr/2016/06/aska-kars-k... Zaten arka kapakta olayın çoğu anlatılmış. Bir tek konuşmaları okusanız kafi diyebilirim. Gene de eğlenceliydi. Leydi Vivian 7 yaşında ailesini bir kazada kaybetmiş ve abisi tarafından büyütülmüş. Ancak abisi evlenince yengesi yüzünden kuzeninin evine yollanmış. Foxhaven Dükü Luke ise macera ve heyecanı servetiyle beraber gelen bir geline değişmek istemiyor. Ancak çıplak yüzen bir su perisinin müstakbel eşi olduğunu öğrendiğinde ise bir şeyler değişmeye başlıyor. Ancak Luke biraz inatçı. Güzelliğinden büyülenmiş olsa da Vivian'dan kurtulmakta kararlı. Ona koca bulacak kadar. Ne kadar kabul etmek istemese de onu gölde gördüğünden beri bir şeyler değişmeye başlamıştı. Yazarın kalemi rahat ve akıcı. Alçak Adam kitabını da severek okumuştum. Bunu da severek okudum. Sevmediğim demeyeyim de hoşlanmadığım tek yeri sanki olaylar ilerliyor ilerliyor ama bir yer de bir heyecan düşmesi oldu bende. Gene de sıkılmadan bir günde bitirdim. Sonuç olarak romantik ve sıcak bir kitaptı. Tamam. Elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir kitap değil. Yani demem o ki kitabı okurken "İnanamıyorum. Ee sonra ne olacak?" tarzında cümleler söylemezsiniz. Ama boş geçen bir günü doldurmak için ideal kitaplardan bir tanesi kendisi. Alıntı kısmıyla devam edelim... Luke: Su perisi misiniz, yoksa aşırı faal hayal gücümün bir oyunu mu? Vivian: O zaman ben onları sizden koparmadan önce ellerinizi üzerimden çekin. Vivian: "İki kişilik oyun bu," dedi Vivian."Siz bana dokunursanız ben de size dokunurum." Luke: Yüce İsa, masumiyeti kendisini zamparaların en kötüsü gibi hissettiriyordu. Aklından geçen her düşünce müstehcendi. Luke: "Sadece sen bir hayvanın duygusal durumu ile ilgilenirsin." Luke sıkıca sarıldı ve burnunun ucundan öptü. "Bir de sana neden delice âşık olduğumu merak ediyorsun."
Aşka Karşı Koyma
6.3/10
· 119 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Zeynep
Aşka Karşı Koyma'yı inceledi.
312 syf.
·
6/10 puan
Tarihi bir aşktan bahsediyor. ✓✓ÖZET ✓✓ ; Leydi Vivian ve Foxhaven Dükü Forestin (Luke) ve bir araya gelmelerindeki asıl neden evlilik. Leydi Vivian hiç kimseyi takmayan, yalnızken aklına ne gelirse yapan biridir. 7 yaşındayken ailesinin ölmesiyle abisi tarafından büyütülmüştür. Abisi evlenince de yengesi tarafından istenmemiştir. Vivian'in abisi bu nedenle Foxhaven Dükü'ne bir mektup yazar ve kardeşi ile evlenmesi gerektiğini söyler. Babalarıyla yapılan sözleşme gereği Vivian ve Luke bebeklikten beri birbirlerine sözlüdür ve artık bu iş bitmelidir. Luke ise böyle bir evliliği kesinlikle istemez. Mektubu alır almaz yola çıkar ve hatta aklında Leydi Vivian'a yeni bir eş bulma planı bile vardır. Luke macera ve heyecan istemektedir. Leydi Vivian'ı ve beraberinde getireceği serveti istemez. Yolda mola veren Luke mola verdiği yerdeki suyun içinde bir su perisi gördüğünü sanır. Çünkü suyun içinde çırılçıplak yüzen bir kız vardır. Vivian Luke görmesiyle paniğe kapılır. Luke onu bir köylü kızı zanneder ama aynı zamanda da kendini onun güzelliğinden alamaz. Vivian'a malikanenin yerini sorar ve Vivian kendi malikanelerine gittiğinden ve eve ondan önce varması gerektiğinden ters tarafa yönlendirir. Luke malikaneye giderken aklında hep su perisi vardır. Malikaneye gittiği gece ise Leydi Vivian ile görüşemez. Görüşmeye başladıklarında ise Vivian iki ayrı karakterle karşısına çıkarken, Luke ise olayı anlaşmıştır. Leydi Vivian'ın bu oyunu bir süre devam ettirir. Başlarda ona başka bir eş adayı düşünse de onunla zaman geçirdikçe birbirlerine ne kadar uygun olduklarını görür ve başkasının kollarında Leydi Vivian'ı asla düşünemez.
Aşka Karşı Koyma
6.3/10
· 119 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
20
Kafamdakimakina
Aşka Karşı Koyma'yı inceledi.
312 syf.
·
1/10 puan
Modern zamanlarda eski dönemi anlatan ve o duyguları zamanı hissettiren şeyler yazmak oldukça zordur. Bunu büyük bir itinayla yapmıyorsanız büyük boşluklar hatta rezaletler yaratmanız an meselesi olabilir. Herkesin harcı değildir sırf bu yüzden kitap yazmak.
Aşka Karşı Koyma
6.3/10
· 119 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8