Servet Saygınoğlu

Yazar 7,7/10 · 20 Oy · 7 kitap · 41 okunma ·  8 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

8 okur beğendi.
20 puanlama · 69 alıntı
0 haber · 1.698 gösterim
41 okur kitaplarını okudu.
43 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
4 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Servet Saygınoğlu'nun Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Servet Saygınoğlu'nun Biyografisi

Ayı günü önemli değil ama yine de söyleyeyim. 01.09.1987 yılında dünyaya gelmişim. Tabii gerçek tarih 27.06 dır, annem söyledi. Dünyaya geldiğimi görmedim, bu yüzden –mişli geçmiş zaman olarak anlatıyorum. Gelmişim gelmesine de “gelmez olaydım” dediğim uzun yıllar oldu ve son birkaç yıldır “iyi ki gelmişim, iyi ki varım” deyip basıyorum kendimi bağrıma…


Şu ana kadar ki yaşamıma “güzel bir yaşamdı” diyorum, sen de kendi yaşamın adına benim yaşadıklarımdan ders çıkar. Ağrı’da, Sıtkıye Mahallesinin çıkmaz sokaklarının birinde dünyaya gelmişim. Güzel bir yaşamdı benimkisi. Daha üç yaşımdayken babam camilere cumalara götürürmüş beni. Ki çoğu insandan farklı bir özelliğim varmış. Henüz 6 aylıkken konuşmaya başlamışım. Vay be, ben neymişim böyle. Okula başlayana kadarki hayatımı pek hatırlamıyorum gibi. Hatırladığım bir şey var; babamın bozuk para dolu ceketi ile eğilip cebindeki (eski para ile) 50 lira 100 liraları almama izin vermesi ve kirli çoraplarla eve gelmemden dolayı ablalarımın süpürge ve terliklerle beni kovalaması.

Ortaokul son sınıfta sanayi hayatım başladı. O zaman bir demir doğrama yapan bir işte çıraklık yapmaya başladım. İki tane ustam vardı, etim de kemiğimde onların olacak şekilde emanet edilmiştim onlara. Üç öğün dayak yerdim. Anahtarların içinde kalan yağları yüzüme sürürlerdi. Sonrasında meslek lisesinde metal işleri bölümüne kayıt yaptırdım. Üniversite sınavında iki kez şansımı denedim, yaver gitmedi. İlk sınav okul bittiğinde katıldığım sınavdı ve çalışmamıştım, ikinci sınava ise biraz fazla hazırlandığımdan dolayı sınav heyecanı sayesinde bildiğim ne varsa unutmuştum. O günden sonra İstanbul yolculuğu göründü ve yıllardır İstanbul’da çalışıyorum.

İlk geldiğim zamanlar ağabeylerimden biri ve kuzenimle beraber kaldım. Sonrasında ikisi de geri dönünce yalnız kalmaya karar verdim. Arkadaşlar edinmiştim ve beraber yaşıyorduk. Lise bittikten sonra daha çok kitapları sevmeye başladım. “Günbatımı Sokağı” adlı deneme’mde bu durumlarıma ayrıntılı olarak yer verdim. Birçok iş denedim, oto yıkama, tezgâhtarlık, pazarlama, seyyar satıcılık gibi birçok iş deneme sonrasında kürkçü dükkânı olan kaynakçılık mesleğimde kendimi geliştirmeye devam ettim. Okulu bitirdiğimde üç çeşit kaynak öğrenmiş bir şekilde çıktım. Şimdi ise yedi ayrı kaynak alanında ustalığım olmuş oldu.
Yusuf Ziya GÜN, bir alıntı ekledi.
02 Kas 2017

Vazgeçmeyi iyi öğren.
Şayet öğrenirsen kimse sana
"Nasılsa avucumda."
Muamelesi yapmaya çalışmaz.

Bizim Sevmemiz Lazım, Servet Saygınoğlu (Olimpos)Bizim Sevmemiz Lazım, Servet Saygınoğlu (Olimpos)
Kübra Seçkin, bir alıntı ekledi.
18 Eki 2017 · Kitabı okuyor · Beğendi · 9/10 puan

Ruhumuz bizi düşünmeyenleri düşünmeye daha çok meyilli.

Bizim Tanışmamız Lazım, Servet Saygınoğlu (Sayfa 130 - Olimpos)Bizim Tanışmamız Lazım, Servet Saygınoğlu (Sayfa 130 - Olimpos)
Semanur*, bir alıntı ekledi.
15 Haz 2015

''Dert, seni olgunlaştırmaya gelir.
Mutluluk ise ne kadarını paylaştığını sınamaya...''

Servet SaygınoğluServet Saygınoğlu
Oğuz Ay, bir alıntı ekledi.
24 Oca 20:24 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ben sana gönlümü verdim. senden gelen her şeyin başımın üstünde yeri var..

Bizim Sevmemiz Lazım, Servet SaygınoğluBizim Sevmemiz Lazım, Servet Saygınoğlu
Oğuz Ay, bir alıntı ekledi.
07 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'Sevdanın dili' diye bir şeyin olduğuna kesinlikle inanırım. Yani birbirine gönülden bağlı iki insanın susarak da birbirlerine onlarca şeyi anlatabilecek kadar gönül yakınlığının olduğuna..

Bizim Tanışmamız Lazım, Servet SaygınoğluBizim Tanışmamız Lazım, Servet Saygınoğlu
Esra Gündüz, bir alıntı ekledi.
06 Eki 2017 · Kitabı okuyor · 7/10 puan

Bence mutluluk dediğin, kimseyi memnun etmeye çalışmamaktır. Çünkü onları mutlu edene kadar, kendi mutluluğunun üzerine su içiyorsun

Bizim Tanışmamız Lazım, Servet Saygınoğlu (Sayfa 73 - Olimpos)Bizim Tanışmamız Lazım, Servet Saygınoğlu (Sayfa 73 - Olimpos)
Mira Taş, bir alıntı ekledi.
09 Nis 2017 · 5/10 puan

Ardından ağlayacak olunsa da, yeri geldiğinde bavulu toplayıp gitmeyi bilmek gerek.

Bizim Tanışmamız Lazım, Servet Saygınoğlu (Sayfa 56)Bizim Tanışmamız Lazım, Servet Saygınoğlu (Sayfa 56)
Oğuz Ay, bir alıntı ekledi.
25 Oca 20:21 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Onun gönlüne yerleşemedikten sonra neyleyim gelen ilk tercihi..

Bizim Sevmemiz Lazım, Servet SaygınoğluBizim Sevmemiz Lazım, Servet Saygınoğlu
Bütün Alıntıları Göster

Servet Saygınoğlu kitap incelemeleri

Yasemin SARIOĞLU, Güz Sonrası'ı inceledi.
23 Ara 2017 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Kitap bana bir facebook grubundaki yarışma sonucu taa 4. Ayda gelmişti. Henüz okuma fırsatı bulabildim. Aslında bu tarz kitapları sevmem yazar zaten bildiğimiz sosyal mecralarda fazlasıyla arka planla birleştirilip gönderi olmuş şeyleri yazmış. Başlarken of nasıl bitecek dedim ama acayip bir şekilde fazla sıkmadan kitap kendini okuttu. Bazı bölümlerini sevdim hatta alıntı yaptım sağda solda. Kendim alacak olsam bakıp almazdım açıkcası tarzım olmadığı için bilindik şeyleri anlattığı için ama yine de tavsiye ederim. Her yazı okunmak içindir.

Hümeyra Akbulut, Bizim Sevmemiz Lazım'ı inceledi.
29 Tem 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

.
.
.
Geç kalmışız dünyaya ...
Sevmenin de dostlukların da kıymetli olduğu zamanlarda yoktuk. Şimdilerde sorarsan; herkes dost, herkes âdeta insanlık abidesi. Ama baksan bir söz ile darılıp bir tavırlar düşman oluyorlar ...
.
O yüzden bana " Neyin var?" Diye sorma, alacağın cevap seni de üzer . Çünkü buralar hep mutsuzluk, buralar hep darmadağın ...
.
.
.
Belki de mutluluk değerini bilmeyi öğrendiğimiz zaman gelecek..
.
.
.
#BizimSevmemizLazım
#ServetSaygınoğlu
#Olimpos
#SabretmekGüzeldeKeskeÖmürdenSayılmasa
#HümeyranınKütüphanesi

şükriye tuğçe gümüş, Bizim Tanışmamız Lazım'ı inceledi.
21 Nis 18:57 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu kitap hakkında yorum yapamıyorum sadece diyorum ki bana çok iyi geldi kendimi buldum. Her cümlesinde sanki kitap bana yazılmış gibiydi ve o kadar akıcıydı hemencik bitti bile..
Kitapda bulacaklarınız
Hayata dair sözler,Aşka dair sözler ve bir cümle sonrası en içten açıklama.Valla yazarla sanki karşı karşıya kaldımda birlikte sohbet ettik..