1000Kitap Logosu
Resim
Stuart Hill

Stuart Hill

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.3
12 Kişi
34
Okunma
0
Beğeni
737
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
İngiltere, 1958
Yaşamı
Stuart Hill, Leicester'de doğmuştur. Çocuklar için yazdığı ilk romanı olan Buzlar Ülkesinin Çığlığı'nı çalışmakta olduğu kitapçı dükkânında, kahve molaları verdiği sırada yazmıştır. Okulda başarısız bir öğrenci olan yazar, kendisine okuma zevkini aşılayan öğretmenine minnet borçlu olduğunu söylemektedir. Okuldan ayrıldıktan sonra pek çok işte çalışan yazar, halen Leicester'de yaşamaktadır. Stuart Hill, bu serideki kitaplarını çok genç yaşta ölen kız kardeşi Thirrin'in anısına kaleme almıştır.
416 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İnceleme 10
Bir önceki cildini okumamama rağmen hikayenin yarım kaldığını hissetmediğim, fantastikliği detaylı biçimde adeta kanına katmış olan bu kitap, fantastik, aksiyon, macera severlere bir yemek, su gibi gelecek.
Okuyacaklarıma Ekle
416 syf.
·
23 günde
·
4/10 puan
Kitapta bazı noktalar çok dikkatimi çekti :) 1. İnsanların sevgilerinin ve aşklarının herşeyden üstün görmeleri. 2. Ve en güzeli kadınların daha ön planda olması. 3. Sen koskoca büyücüsün cadı baba ne demek bazı şeylerin nasıl yapıldığını bilmiyorum demek. 4. Kitabın en güzel tarafı savaşa katılanların kelime-i Şehadet getirip hücuma katılmaları 5. En kritik yer sevgi ile birbirine bağlı insanların birini öldürmesi diğerini de ölmesine sebep olması.
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.