Süheyl Seçkinoğlu

Süheyl Seçkinoğlu

Yazar
7.9/10
14 Kişi
·
55
Okunma
·
0
Beğeni
·
1.240
Gösterim
ʼOlmuş şeye üzülme!ʼ dedi. 'Kaçırdığın fırsatların arkasından asla kederlenme. Yaşadığın anın kıymetini bil, pişmanlıkla zamanını geçirme.'
"Hırs" dedi. "Bütün kötülüklerin kaynağıdır, kimse bulduğuyla yetinmekten ölmemiş ama hırstan ölen çoktur."
Yüce Allah bir kimsenin perdesini yırtmak isterse onu temiz kişileri ayıplamaya ve kötülemeye meylettirir. Bir kimsenin de ayıbını örtmek isterse o kimseyi ayıplı kimselerin ayıbı hakkında ses çıkarmaz duruma getirir.
Alemin ayıbını söyleyen daha fazla yol kaybeder. Ne mutlu o kişiye ki kendi ayıbını görse onu alır,o ayıbı kendisinde bulur.
Mesnevi çok uzun okuyamam, ciltli ansiklopedi kalınlığında ve 800 sayfa diyorsanız, özet olarak kıssadan hisse öyküler tam size göre. Batının ezop, la fountaine, andersen'i varsa, doğunun, dede korkut, nasrettin hoca, mesneviden hikayeleri var.
Kitabın her sayfasında Kur'an'dan bir ayet ve cevşen, peygamber duaları, alimlerin duaları ya da edebi kişilerin yazılarından-şiirlerinden (kaynak gösterilerek) alınmış bir dua var.
Mevlana Celaleddin i Rumi anlatmaya gerek yok, hikayelerini bilen bilir, bilmeyenler için ise şunu söyleyebilirim her hikayesinin sonunda bir ders çıkartabikirseniz ne mutlu size.
İyi Okumalar...
Kalbi Selamlar...

Yazarın biyografisi

Adı:
Süheyl Seçkinoğlu
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 55 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.