Susan McBride

Susan McBride

Yazar
7.1/10
100 Kişi
·
281
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.773
Gösterim
Adı:
Susan McBride
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Little Black Dress ve The Cougar Club gibi çok satan kitapların yazarı Susan McBride, Kansas Üniversitesi’nde gazetecilik okudu. A Deputante Dropout Mysteries adında 5 kitaplık bir seri yazdı. 2012’de çıkan kitabı In The Pink’de göğüs kanseri ile savaştığı dönemleri anlattı.
"Ne asil kanın ne soylu aile ağacın ne de üniversite diploman. Tek önemi olan hayatınla ne yaptığın."
Susan McBride
Sayfa 7 - Millard Fuller, Habitat for Humanity'nin kurucusu
“Annem, benim samanyolu galaksimdeki
Hubbele teleskobu gibiydi, her zaman istediğim gibi çalışmıyordu ve görüntü çoğu zaman bozuk olmasına rağmen gözünü bir an olsun üstümden ayırmıyordu..” 
“Dilim dünya nüfusunun yüzde doksanının,
Kendini beğenmiş ahmaklara alerjisi olduğuyla ilgili cevabı yapıştırmak için kaşınırken,
Annabelle'e göz attım. Kızın gözleri fal taşı gibi açılmıştı, bunu yapmamam için beni bakışlarıyla uyarıyor gibiydi..” 
352 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Toni doğup büyüdüğü kasabadan ve ailesinden genç bir kızken ayrılır. Kendi ayakları üstünde durmak ve kendini kanıtlama çabası sonuç verir ve düğün organizasyon şirketi kurar. Fakat onun, kendisini terk ettiği düşüncesine daha fazla dayanamayan annesi Evie 'nin geçirdiği felç sonucu, Toni kasabaya döner.
Toni'yi kasabada sırlarla dolu geçmişi, hayalini kurduğu geleceği ve mucizelerle dolu 'Küçük Siyah Elbise' beklemektedir.
Sıkmadan okunan, alışılmış gibi görünen fakat ilginç kurgusuyla, hoş güzel bir kitap olmuş.
Yine de sonu daha uzun ve detaylı olabilirdi, sanki aceleye gelmiş. Bir de karakterin yaşları, üstlendirildikleri roller için büyük olmuş. Gözünüzde canlandıramıyorsunuz. 71 yaşındaki kadın merdiveni sarkıtıp, çatı katına çıkabiliyor. Ondan bir kaç yaş küçük diğer bir kadın evde hizmetçilik yapıyor. Diğer karakterler içinde bu gibi şeyler söyleyebilirim.
Fakat sonuç olarak, yaş olayına takılmadan okuyunca beğendiğimi söyleyebilirim.
308 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Çok tatlı bir kitaptı. Efsane ya da fantastik bir hikaye okuyormuş hissi de veriyor insana. Kızılderililerin felsefesini de seviyorsanız okumalısınız.

"İlkbaharda usul usul yürü, Toprak Ana hamiledir." (Bir Kızılderili Atasözü)
352 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Dilini sevdim. Sade ve akıcı, kolay okunuyor. Konusuna gelince; Gūzeller gūzeli Anna kasabanın en zengin ailesinin yakışıklı oğlu ile nişanlanacağı gūn, bir çingeneden siyah bir elbise satın alır. Elbise giyen kişiye geleceğini göstermektedir. Nişan gecesi o elbiseyi giyer. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Çok gūzel bir kitap.
256 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Konu ve kurgusu polisiyeye yakın olsa da daha çok gençlik, arkadaşlık ve sırlar üzerine olan bu eser, lise son sınıfa giden çocukların arasında geçen, dostluğun, kıskançlıkların ve ne kadar yakın olursa olsunlar geçmişlerinde var olan travmaları birbirlerine açacak kadar güvenmeyen Whitney Koleji'ndeki çocukların başına gelen garip olayları anlatıyor...

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Anlatım dili akıcı ve sade. Kurgunun bağlantıları ve arka planda gerçekleşen olayları birbiri ile bütünleştirmesi oldukça başarılı...
Lise son sınıf öğrencilerinin birbirlerine olan bağlılıklarını yazar başarılı bir şekilde ele almış ve hayata bakış açılarını anlatırken, korkularını, sırlarını, güven duygusunun bu yaşlarda ne derece önemli olduğuna değinerek eserini tamamlamış...

Whitney Koleji'nde Hokey takıp kaptanı olan Mark'ın başına gelen olay cinayete kadar giderken, masumluğunu ispat etmenin ne derece zor olduğunun farkındadır. Sevgilisi olan Katie ona şüpheli gözlerle bakmamaya çalışsa da, Mark kendi bile ne yaptığının bilincinde değildir...

Katie'nin en yakın arkadaşı ve odasını paylaştığı Tessa ise olaylarda arkadaşına destek olmaya çalışmaktadır fakat her şey göründüğü kadar yalın değildir...

Whitney Koleji'nin altında bulunan tünellerde saklı olan sır nedir? Mark, Katie ve Tessa bu sırrı çözdüklerinde arkadaş kalabilmeyi başarabilecekler mi?

Temposu ve olay örgüsü çok hızlı olmasa da kitabı okurken keyif aldım...
368 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Sosyete dedektifleri serisinin 2. kitabı olan Sır Oyunları kitabında; Dallas sosyetesinin zenginlerinden, nüfus sahibi Cissy ile bu zenginliği önemsemeyen, kendi halinde web tasarımcısı kızı Andy, bir anda kendilerini gizemli ve sırlarla dolu bir olayın içinde bulurlar. Annesinin bir arkadaşının işlerini yapan Andy; vicdanının sesini dinleyerek, bu kadının kızına yardımcı olmaya karar vererek zor bir yola girer. Sonra da olaylar hiç tahmin edilemez şekilde ölümle sonuçlanır.
Bu hikayeden sıkı bir polisiye çıkardı. Güzel de olurdu. Fakat yazarın tarzı komedi üzerine olunca; gerilimden çok eğlenceli bir kitap olmuş.
Her ne kadar Andy'nin bazı anlatımları sıksa da; genel olarak kitabı beğendim fakat iş tavsiye etmeye gelince yorumsuzum.
308 syf.
·10/10
Çok sıcak, samimi bir kitap. Aşık olmak gibi, nefes almak gibi. Ben okurken inanılmaz keyif aldım. Sayfaları yedim yuttum neredeyse.
Hani bazen, "İçinde sevdiğim her şey olsun, sanki benim için ya da sanki benim tarafımdan yazılmış gibi olsun da doya doya zevkle okuyayım," dediğiniz kitaplar vardır ya, (yani sizin var mı bilmiyorum ama benim var) işte bu kitap tam da öyle. Kesinlikle ruhuma hitap ediyor. Çiftlik, yağmur, kızılderili, mistik olaylar, aşk, gizem ve merak... Daha ne olsun. Tavsiye ederim.
308 syf.
·2 günde·3/10
Nasıl olsa evdeyim şöyle hafif bir şeyler olsa da okusak kafamız değişse düşüncesi ile okunursa kolay okunuyor. Derinlik yok, detay yok, kapağı güzel sonra, kitabın ismi okuyucuyu uzaktan çağırıyor. Şarkıdaki gibi “vakit kaybıydı diyemem ama” kesinlikle ona yakın bir şeydi.
308 syf.
·Beğendi·9/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı ve sanırım diğer kitaplarını da ilk fırsatta okuyacağım. Kitabın konusu öyle aman aman ne aşk, ne de aksyonel anlamda hikaye içermese de gerek konusu gerek anlatımı sıcak ve akıcıydı. Aile bağlarını, dostluğu sadakati ve bazı mistik konuları işleyen roman okunası bir romandı benim için..
336 syf.
·13 günde·Beğendi·10/10
Dallas sosyetesinin ünlü simalarından Cissy’nin sosyetik iki arkadaşı ard arda ölür. Bunun normal bir ölüm olmadığı düşünen Cissy, kızı Andy’den bu işi birlikte çözmeleri için yardım ister ve birlikte kimseye çaktırmadan olayları araştırırlar.
Kitap Andy’in espirili anlatımıyla akıcı hale geliyor.
308 syf.
·9/10
Size açıkça bir şey söyleyeyim. Kızılderililere ilginiz varsa ve insanları içeren mucizelere, doğaüstü olaylara inanırsanız bu kitap size güzel ve ilgi çekici gelecektir. Az olan tatillerimde okuduğum nadir kitaplardan biridir. Size de kapakta ki kolye çekici gelmiyor mu? :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Susan McBride
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Little Black Dress ve The Cougar Club gibi çok satan kitapların yazarı Susan McBride, Kansas Üniversitesi’nde gazetecilik okudu. A Deputante Dropout Mysteries adında 5 kitaplık bir seri yazdı. 2012’de çıkan kitabı In The Pink’de göğüs kanseri ile savaştığı dönemleri anlattı.

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 281 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 131 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.