Susan McBride

Susan McBride

Yazar
7.0/10
63 Kişi
·
150
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.536
Gösterim
Adı:
Susan McBride
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Little Black Dress ve The Cougar Club gibi çok satan kitapların yazarı Susan McBride, Kansas Üniversitesi’nde gazetecilik okudu. A Deputante Dropout Mysteries adında 5 kitaplık bir seri yazdı. 2012’de çıkan kitabı In The Pink’de göğüs kanseri ile savaştığı dönemleri anlattı.
Kötü şeyler olmamış gibi davranmayı tercih ediyorlardı. Kapıların ardındaki her şey mükemmelmiş gibi davranıyorlardı.
“Bu sefer daha dikkatli olacağım. Kimseyi kaybedemem artık.” dedi.
Zaten yeterince kaybetmişti.
Nereye gidersen git, evinin yolunu yeniden bulacaksın. Ne kadar saçma olursa olsun, masallara inanacaksın.
“Tanrı bize ışık saçmak için milyon­larca farklı yol verdi ve bazen sadece yüzeydeki ışıltıdan biraz daha derine bakmamız gerek.”
256 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Konu ve kurgusu polisiyeye yakın olsa da daha çok gençlik, arkadaşlık ve sırlar üzerine olan bu eser, lise son sınıfa giden çocukların arasında geçen, dostluğun, kıskançlıkların ve ne kadar yakın olursa olsunlar geçmişlerinde var olan travmaları birbirlerine açacak kadar güvenmeyen Whitney Koleji'ndeki çocukların başına gelen garip olayları anlatıyor...

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Anlatım dili akıcı ve sade. Kurgunun bağlantıları ve arka planda gerçekleşen olayları birbiri ile bütünleştirmesi oldukça başarılı...
Lise son sınıf öğrencilerinin birbirlerine olan bağlılıklarını yazar başarılı bir şekilde ele almış ve hayata bakış açılarını anlatırken, korkularını, sırlarını, güven duygusunun bu yaşlarda ne derece önemli olduğuna değinerek eserini tamamlamış...

Whitney Koleji'nde Hokey takıp kaptanı olan Mark'ın başına gelen olay cinayete kadar giderken, masumluğunu ispat etmenin ne derece zor olduğunun farkındadır. Sevgilisi olan Katie ona şüpheli gözlerle bakmamaya çalışsa da, Mark kendi bile ne yaptığının bilincinde değildir...

Katie'nin en yakın arkadaşı ve odasını paylaştığı Tessa ise olaylarda arkadaşına destek olmaya çalışmaktadır fakat her şey göründüğü kadar yalın değildir...

Whitney Koleji'nin altında bulunan tünellerde saklı olan sır nedir? Mark, Katie ve Tessa bu sırrı çözdüklerinde arkadaş kalabilmeyi başarabilecekler mi?

Temposu ve olay örgüsü çok hızlı olmasa da kitabı okurken keyif aldım...
308 syf.
·Beğendi·9/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı ve sanırım diğer kitaplarını da ilk fırsatta okuyacağım. Kitabın konusu öyle aman aman ne aşk, ne de aksyonel anlamda hikaye içermese de gerek konusu gerek anlatımı sıcak ve akıcıydı. Aile bağlarını, dostluğu sadakati ve bazı mistik konuları işleyen roman okunası bir romandı benim için..
308 syf.
·10/10
Çok sıcak, samimi bir kitap. Aşık olmak gibi, nefes almak gibi. Ben okurken inanılmaz keyif aldım. Sayfaları yedim yuttum neredeyse.
Hani bazen, "İçinde sevdiğim her şey olsun, sanki benim için ya da sanki benim tarafımdan yazılmış gibi olsun da doya doya zevkle okuyayım," dediğiniz kitaplar vardır ya, (yani sizin var mı bilmiyorum ama benim var) işte bu kitap tam da öyle. Kesinlikle ruhuma hitap ediyor. Çiftlik, yağmur, kızılderili, mistik olaylar, aşk, gizem ve merak... Daha ne olsun. Tavsiye ederim.
352 syf.
Ve yine yeniden 1000kitapta görüp ardından sahafta karşılaştığım gördüğümde o an ne görsem bu kadar Mutlu olmazdım dediğim ve performans ödevlerinden ve sınavlardan yoksun bir haftada bir solukta bitirdim ... Her neyse güzel bir kitap fakat sonu aceleye gelmiş gibi oldu birde her şey baştan belliydi keşke biraz gizem olsaydı .kitap bölümlerden oluşuyor bir evie bir toni nin ağzından ve hiç bir kopukluk yaşamıyorsunuz ama bana kalırsa annabella çok fedekarlıklar yapıyor ve haksızlığa uğruyor gibi tabii siz okuyup siz değerlendirin birde kitaplığınızda bulunmalı diye düşünüyorum iyi okumalar ☺️
336 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Brian Malone ve Andrea Kendricks sevgilidir ve ortak arkadaşları Matty ile Eleanor'un bekarlığa veda partisi için erkekler ve kadınlar için olan striptiz kulüplerine giderler. Orada Brian bir kadın görür ve peşinden gider. Sonrasında da kendisinden haber alınamaz. Andrea Brian'ın eski sevgilisi ve iş arkadaşı Allie ile görüşür ve korkmaya başlar. Brian ortadan kaybolmuştur. Annesi Cissy ve erkek arkadaşı Stephen da telaşlanır. Herkes onun striptizci kız Trayla Trash ile kaçtığını zannederken kız Brian'ın arabasında ölü bulunur. Kız aynı zamanda Brian'ın müvekkili olan Oliskey Petrenko'nun da bir tanıdığıdır. Andrea, Stephen, Cissy ve Allie ile beraber Brian'ı aramaya başlar. Acaba kızı kim öldürmüş ve Brian'ı kim kaçırmıştır? Katil kimdir ve cinayeti neden işlemiştir? İşin içinde kara para aklama mı vardır? Brian ile Andrea birbirine kavuşabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
308 syf.
·4 günde·8/10
Konu son derece güzel. Yazar okuyucuya her duyguyu tadında vermiş. Bence hikayeyi biraz daha derinleştirseydi daha güzel bir eser ortaya çıkacaktı. Yakaladığı bu güzel öyküyü, biraz yüzeysel bırakmış.
308 syf.
·9/10
Size açıkça bir şey söyleyeyim. Kızılderililere ilginiz varsa ve insanları içeren mucizelere, doğaüstü olaylara inanırsanız bu kitap size güzel ve ilgi çekici gelecektir. Az olan tatillerimde okuduğum nadir kitaplardan biridir. Size de kapakta ki kolye çekici gelmiyor mu? :)
308 syf.
·9/10
Bir şehir efsanesini dinler gibi okuyorsunuz satırları. "Vay canina!"denilecek bir kitap değil. Ama insanda yolun nereye götürdüğünü bilmeden yola koyulabilme cesaretini uyandırıyor. En sevdigim kısmıysa koşulsuz bağlılık. Insan hic görmeden de birini sever ve bazen aylar belkide yıllar gecsede..
308 syf.
·3 günde·6/10
Fantastik bir hikaye.Kızılderili mitleri, atalardan miras kalan doğa üstü güçler eğlenceli bir kurgu içinde aktarılmış.Eğlenceli bir kaç saat geçirmek anlamında okunur buna bir itirazım yok.
Okunacak kitaplar listemde oldukça uzun zaman beklemişti.Artık bekletmeyeyim dedim ve okudum.Bana çok hitap etmediğini ilk sayfalarda anladıysam da ne olursa olsun bir kitabı yarım bırakmama prensibim(eser sahibine saygı) ve bunun yanında zaman zaman benimde böyle hovardalıklar (yani mesaj beklentisi olmadan sırf eğlence olsun diye) yapmaya hakkım olduğunu düşünmem kitabı bitirmemde yardımcı oldu.
Bir kitap ancak bir daha okunur kategorisinde değil de ben o kitabı okumuştum kategorisinde değerlendiriyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Susan McBride
Unvan:
Amerikalı yazar
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri
Little Black Dress ve The Cougar Club gibi çok satan kitapların yazarı Susan McBride, Kansas Üniversitesi’nde gazetecilik okudu. A Deputante Dropout Mysteries adında 5 kitaplık bir seri yazdı. 2012’de çıkan kitabı In The Pink’de göğüs kanseri ile savaştığı dönemleri anlattı.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 150 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 100 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.