Sydney Landon

Sydney Landon

Yazar
7.3/10
44 Kişi
·
128
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.270
Gösterim
Suzy homurtuyla " ah bebeğim o sana çok fazla gelir. Sana bunu nasıl açıklayabilirim? Sen dünyada hiç bir şeyi takmayan okyanusta yüzüp duran küçük balık Nemo ama Declan yanına gizlice sokulan ve seni yiyen bir Piranadır "
Kendimden içinde kısa kısa anektodlar bulduğum zaman zaman severek zaman zaman söverek okuduğum konusuyla cezbeden bir hikayeydi özetle romantizm den hoşlananlara hitap eder düşüncesindeyim...
Her Yerde Sen
Sydney Landon
Beth bu kızı nasıl anlatsam ikinci kitapta beklediğim karekterden tamamen farklı biri. Bencil sadece kendini düşünen bence aciz yetiştirilmis bir karekter. Bir kere güçlü değil yalancı ve sadece istediğini alan biri. Yazar bunu vermeye çalışmışsa iyi ama bence tam tersini yazmak istemiş.
Nick ise aslında çapkın yazılmış ama alakası yok. Yazar birseyler yapmaya çalışmış ama becerememiş . Kitabın ana karekterini hiç sevmedim yani aşk filan hissetmedim . Ama diğer kahramanlar harikaydı özellikle ablası tam bir güzellik
Böyle Bencil kızlara gıcık olsamda kitap için kötü yazmak haksızlık gibi hissediyorum o yüzden seriyi okuyun oldukça eğlenceli. Diğer Kitapları okumak istiyorum ama malesef devamı çıkamamis özelikle ella Declan hikayesini çıkarsa çok mutlu olurum
Okuması zevkli çıtır çerez kitaplardan, bir çırpıda okunuyor. Konusu ilgimi çektiği için okumaya başladım. Bildiğim romantik kurgulu kitaplardan.
"Kendi hikayenizden sıkıldığınızda romantik bir kitap okumak iyi gelir." kitabın son sözü. Gerçekten çok şirin bir kitap. Clarie ve patronu Jason ile yaşadıkları aşkı anlatıyor. Cıvıl cıvıl bir çırptıda okunacak bir kitap.
Romantik kitap sevenlere TAVSİYE EDERİM.
Okuduğum daha doğrusu okumaya çalıştığım en kötü kitaplardan biriydi. Serinin ilk kitabı kötüydü, ikincisi beğendiğim bir kitap olmuştu. Bu ise tam bir facia olmuş.

Önce yazardan başlayım: Aşırı bir biçimde kitaba girmiş. Yani karakterlerden çok yazarın kendi düşüncelerini okuyoruz kitapta. Sürekli "Beth, niye böyle söylüyorsun, çeneni kapalı tut." gibi önerilerde bulunuyor karakterlere.

Karakterlerde diyalog diye bir şey yok. Tabi yazar kendi düşüncelerine fazla dalınca diyalog beklememeli insan.

Sadece ve sadece Beth ve ablası Suzy üzerinde durulmuş. Beth'in ergen kızlardan hiçbir farkı yok. Sürekli "Nick beni bırakacak, bu durumun ciddiyetini kavrayamadı. Ben şişmanlayacağım, o zaman beni çekici bulmayacak?" diye düşünüyor. Kız tam bir boş kafa anlayacağınız. Suzy, sürekli insanlara sert tepkiler veriyor, kendini kaf dağında sanıyor.

Yazar Nick'i düşünülenden daha düzgün biri olarak yansıtmaya çalışmış ama başaramamış Ergen Beth ve kendisi sağ olsun. Aşk hiç yok ortada. Yani en azından Beth'in onu sevdiğine inanmıyorum ben.

Kitaba anca 200 sayfa kadar dayanabildim ve bu bile baya sınırlarımı zorladığımı gösteriyor bana. Tavsiye etmiyorum, okumayın kitabı.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/...yerde-sen-yorum.html
Komik, romantik ve çok eğlenceli bir kitap. Kısacası çok keyifli bir hikaye ve herkese tavsiye ederim.
Basarili bir is adamı olan Jason Danvers' a göre 3 yıldır onun asistanı olan Claire Walters ağır başlı, ciddi, iş kolik idi. Jason Claire' i bir kadın olarak bile görmemişti, yani o gözle hiç bakmamıştı. Saçları sürekli toplu, ciddi iş kıyafetleri içinde idi.
Bir hafta sonu Jason'ın arkadaşının bekarlığa veda partisi vardır ama işleri de çok yoğundur. Hafta sonu çalışmak için Claire de yanında götürür. Claire halasına ziyaret edeceğini söyleyip bekarlığa veda partisi gecesi izin ister.
Claire'in annesi hastadır bu yüzden iki işte çalışmaktadır. Ama tabi ki patronu Onun bekarlığa veda patilerinde pastadan çıkan kız olarak çalıştığını bilmez zaten kondurması da mümkün değil.....
O akşam bekarlığa veda partisinde pastadan çıktığı zaman gördüğü kişilerden şok olur Claire karşısında ki damat patronunun en yakın arkadaşı ve tam yanında da patronu vardır. Patronu ile göz göze gelmemeye çalışır ama nafile Jason Onu tanımıştır tabi durumu kimseye belli etmez. Gösterisi bitince Claire'in arkasından kadınlar tuvaletine gider
İşte bundan sonra hikaye başlıyor. Artık Jason Claire'ı eskisi gibi görmemektedir bir kere ONun çekiciliğini ve güzelliğini fark etmiştir. Aklından çıkarmaz Claire'ı Onun bir daha böyle işler yapmasını istemez ve neden böyle bir iş yaptığının öğrenmek ister öğrenince de Ona yardımcı olmayı teklif eder ama Claire çok gururludur kabul etmez. O da gizlice yapmaya çalışır Tabi ki hiç bir şey gizli kalmaz muhakkak bir gün ortaya çıkar Sonrasında işler karışır maalesef...
Bu arada aralarında ilişki de başlamıştır...... Devamını size bırakıyorum....
Hafta Sonu Kaçamağı
Sydney Landon
Çerezlik bir seri daha. Akıcı bir kalemle yazılmış. Karekterler yerinde. Tek takıldığım hemen herseyin bir anda olmasi sanırım. Birde kızı kaç yıl hiç görmeyen adam saçları açık olduğunda fark ediyor sonra onu koruması altına alıyor tabi bu bekarlığa veda partisinde pastanın içinden çıktığı için hız kazanıyor.
Asistan patron ilişkisi
Ama bir şey var kesinlikle kolayca okunup güzel bir tat bırakıyor size. İkinci kitap olan Arkadaşının hikayesini merak ediyorum.
Burada ki erkek karekteri fazla iyi buldum bu denli iyi erkek okumaya alışık değilim.
Hiç Hesapta Yokken
Sydney Landon
İlk kitaba göre ikinci kitap oldukça iyiydi. Tahmin ettiğim gibi kızımızın hikayesi tam bir kahkaha tufanıydı.
Suzy kendince harika biri bana göre de öyle hikaye de en sevdiğim karekter bazı yerlerde onu desteklemesemde yazar çoğu yerde çok pozitif davranmış.
Gray ise onu gördüğü an aşık olan zengin yakışıklı ve tamamen verici bir adam. Bu yazarların oluşturduğu karekterler yüzünden zaten gerçek canımızı çok yakıyor
Grayi sevdim Suzy'e olan tutumunu yaklaşımını ama bir yerde beni çok gerdi ne olursa olsun yaptığı şeyi bende asla kabul etmezdim hatta sonucunda kolay affetmezdim. Suzy'nin yerine koyunca kendini insan delirir. Bildiğiniz o sayfalarda gerildim hikaye bir anda yön değiştirdi beynimde. Sonra toparladı tabi ama gidişatı beğenmedim o an . Ama şunu söyleyim kitabı beğendim kesinlikle tatlı niyetine okumak isteyenler için bire bir çok şey beklemeden okunacak listesinde. Beth hikayesini tahmin ediyorum ama okumadan geçmem bilirsiniz beni hadi bakalım üçüncü kitaba başlıyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Sydney Landon
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 128 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 42 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.