Thomas Perry

Thomas Perry

Yazar
6.5/10
21 Kişi
·
43
Okunma
·
1
Beğeni
·
729
Gösterim
Adı:
Thomas Perry
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tonawanda, New York , Amerika Birleşik Devletleri, 1947
"İnsanlar açgözlü oldukları için hata yaparlar" dedi Kapak.
"Onlara asla yetmez. Ben öyle değilim. Sadece hayatımın geri kalanını şimdiki gibi geçirmek istiyorum."
Thomas Perry
Sayfa 350 - Sonsuz Kitap
Kitabın kapağını açmamla kendimi bitmeyen bir macera ve aksiyonun içinde buldum. Hatta kitap boyunca gerim gerim gerildim. Resmen kitabın her sayfası aksiyon dolu. Sağolsun, bu yüzden hiiç elimden düşmedi.

Konu şöyle;
Carver isimli başrolümüz yeni bir hayat umuduyla Los Angelas'a geliyor ama geldiğine pişman oluyor tabii. Çünkü adamın biri peşine haydutlarını takıyor ve Carver için infaz emri verilmiş. Zavallı Carver ise daha ne yaptığını bile bilmiyorken kendini ölümcül bir kovalamacamın içinde buluyor.

Kitabın sonu da gidişatı gibi harika. Zaten böyle kitapları güzel yapan en önemli unsur, sonunun tahmin edilemez olması.
(Ben o kadar dikkatle okumama rağmen sonunu tahmin edemedim. Edebileni de tebrik ederim.) ^^

Kesintisiz ve dikkatle okunması gereken harika bir macera-aksiyon-gerilim kitabı. Bu tarzları sevenler bir göz atsın derim. ^^

Keyifli okumalar..
Lütfen bit artik!
Henuz kitabin yarisindayim ama o kadar cok isim var ki herkes birbirine karışmış durumda. Umarım sabredip okuduğuma deger. Şimdilik pek etkileyici bir yani yok.
İlginç bir sonla biten farklı bir kurguya sahip sürükleyici,meraklısının 3 saatte bitirebileceği güzel bir roman. Polisiye romanları okumaya başlamamı sağlayan eserlerden biridir.
Kesinlikle sonuna bir anlam veremediğim hatta anlayamadığım kitap. Gerçekten olaylar o kadar karmaşık ve detaylı anlatılmış ki çözemedim. Olay aslında bir adamın soyulması ve yanlış kişinin soyguncu olarak tanınmasıyla başlasa da ne gerçek soyguncu ne de polisler hiç bir şekilde ortaya çıkıp bu böyle şu şöyle diyerek açıklama zahmetine bile girmeden kitap bitiyor. Yazarın dilini ve anlatım tarzı da çok iyi değildi. Kitabın orjinal ismi The Strip olup çeviri de Şeytani İntikam yazınca böyle bir şey beklemek saçma olsa da gene de intikam beklemekle hata etmişim.
Ablamın ısrarıyla okudum. Ben, pek beğenmedim ama polisiye romanları sevenler için gayet uygun. Sürükleyici bir metni var fakat sarmıyor. Kitab'ın türünü beğenmediğim için 5 puan verdim.
Beklentimin bir tık ötesine geçen bir hikayeyi övmeden geçmem mümkün değil sonu da hikayenin kendi gibi hem oldukça şaşırtıcı hem de bir o kadar keyifliydi türün müdavimleri için iyi bir seçenek.
Sanki yarım bırakılmış bir kitap! sonunda aradığım heyecanı bulamadım. Ama giriş gelişme bölümlerini bir solukta bitirdim. Yazarın kalemine sağlık. Tavsiye ederim
Tarihin gizemli sırlarını günümüzde geçen maceralara konu eden yazarların en başarılıları arasında yer alan Clive Cussler 'dan müthiş hareketli bir roman. Genelde insanlar okumaya başladıklarında ilk sayfalarda yeni oluşan olay örgüsüne hazırlanmakta zorlanırlar ancak bu romanda hiç böyle bir durum olmadı. Daha ilk sayfalarında beni kendine bağlayan romanı tüm gün yemek hariç aralıksız okuyarak tamamladım ve ancak rahat erdim.

Clive Cussler roman serileri arasında yer alan (bkz: Fargo Adventure Serisi) dizisinin 4.kitabı olan Mezar (The Tombs, 2012) konusunu Avrupa Hun İmparatoru olan Attila'nın ölümü ve onun bugüne dek bulunamayan mezarı ve hazinelerinden alıyor. Fargo serisinin ünlü hazine avcısı çifti olan Sam ve Remi Fargo, arkeolog bir dostlarının yardım çağrısı üzerine kendilerini aniden Attila'nın bulunamayan mezarı ve hazinesi peşinde buluyorlar. Son derece pratik zekalı ve uyumlu bir çift olan Fargoların bir anda başdöndürücü bir tempoda ülkeden ülkeye uzanan maceraları gerçekten kitabı elinizden bırakmayı engelliyor. Tarihsel gerçeklerle de desteklenen macera diğer yandan Attila'nın zafer dolu yaşamına da bir övgü sunuyor.

Edebi açıdan roman son derece kusurlu ancak bu zaten tüm bestseller türü romanlarda bilinen bir durum. Olayların gelişimi adeta bir film senaryosu gibi, karakterlere ilişkin detaylı analizler yok. bir anda ortaya çıkıyorlar, görevlerini yapıyorlar ve gidiyorlar. Olayların başından sonunu kolayca tahmin edebiliyorsunuz ama gereksiz uzatmalar olmadığı için film izler gibi gelişen olayları hızla takip edebiliyor ve sıkılmadan bitirebiliyorsunuz.

Türün meraklıları için gönül rahatlığı ile tavsiye edebileceğim macera dolu bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Thomas Perry
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tonawanda, New York , Amerika Birleşik Devletleri, 1947

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 43 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 13 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.