Thomas Perry

Thomas Perry

6.6/10
17 Kişi
·
33
Okunma
·
1
Beğeni
·
718
Gösterim
Adı:
Thomas Perry
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tonawanda, New York , Amerika Birleşik Devletleri, 1947
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Kitabın kapağını açmamla kendimi bitmeyen bir macera ve aksiyonun içinde buldum. Hatta kitap boyunca gerim gerim gerildim. Resmen kitabın her sayfası aksiyon dolu. Sağolsun, bu yüzden hiiç elimden düşmedi.

Konu şöyle;
Carver isimli başrolümüz yeni bir hayat umuduyla Los Angelas'a geliyor ama geldiğine pişman oluyor tabii. Çünkü adamın biri peşine haydutlarını takıyor ve Carver için infaz emri verilmiş. Zavallı Carver ise daha ne yaptığını bile bilmiyorken kendini ölümcül bir kovalamacamın içinde buluyor.

Kitabın sonu da gidişatı gibi harika. Zaten böyle kitapları güzel yapan en önemli unsur, sonunun tahmin edilemez olması.
(Ben o kadar dikkatle okumama rağmen sonunu tahmin edemedim. Edebileni de tebrik ederim.) ^^

Kesintisiz ve dikkatle okunması gereken harika bir macera-aksiyon-gerilim kitabı. Bu tarzları sevenler bir göz atsın derim. ^^

Keyifli okumalar..
Lütfen bit artik!
Henuz kitabin yarisindayim ama o kadar cok isim var ki herkes birbirine karışmış durumda. Umarım sabredip okuduğuma deger. Şimdilik pek etkileyici bir yani yok.
İlginç bir sonla biten farklı bir kurguya sahip sürükleyici,meraklısının 3 saatte bitirebileceği güzel bir roman. Polisiye romanları okumaya başlamamı sağlayan eserlerden biridir.
Sanırım hayatımdan cok cok uzak olduğu için sıkıldım .Ve karakterleri sevmedim.Fazlasıyla amerikanvari.Kitabın konusu, kisileri,anlatımı hiçbirşeyi sarmadı ve bu yüzden bitirmek biraz zor oldu.
Kesinlikle sonuna bir anlam veremediğim hatta anlayamadığım kitap. Gerçekten olaylar o kadar karmaşık ve detaylı anlatılmış ki çözemedim. Olay aslında bir adamın soyulması ve yanlış kişinin soyguncu olarak tanınmasıyla başlasa da ne gerçek soyguncu ne de polisler hiç bir şekilde ortaya çıkıp bu böyle şu şöyle diyerek açıklama zahmetine bile girmeden kitap bitiyor. Yazarın dilini ve anlatım tarzı da çok iyi değildi. Kitabın orjinal ismi The Strip olup çeviri de Şeytani İntikam yazınca böyle bir şey beklemek saçma olsa da gene de intikam beklemekle hata etmişim.
Ablamın ısrarıyla okudum. Ben, pek beğenmedim ama polisiye romanları sevenler için gayet uygun. Sürükleyici bir metni var fakat sarmıyor. Kitab'ın türünü beğenmediğim için 5 puan verdim.
Beklentimin bir tık ötesine geçen bir hikayeyi övmeden geçmem mümkün değil sonu da hikayenin kendi gibi hem oldukça şaşırtıcı hem de bir o kadar keyifliydi türün müdavimleri için iyi bir seçenek.

Yazarın biyografisi

Adı:
Thomas Perry
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tonawanda, New York , Amerika Birleşik Devletleri, 1947

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 33 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.