Turgay Güler

Turgay Güler

Yazar
7.6/10
273 Kişi
·
638
Okunma
·
92
Beğeni
·
19.235
Gösterim
Adı:
Turgay Güler
Unvan:
Gazeteci/Sunucu/Yazar
Doğum:
Tokat Niksar, 1982
30 yaşında (1982 doğumlu) çok genç bir adam olmasına rağmen hayata bakışını ve duruşunu çok iyi belirlemiş biri, programındaki duruşu ise kendi ifadesiyle "İlk şart; sıradanlığa kesinlikle ama kesinlikle yer vermemek, ikinci şart; dikkatlerden kaçanları, görülmeyenleri ya da gösterilmeyenleri ekrana taşımak, üçüncü şart; horoz dövüşüne müsaade etmemek." Ülke Tv'deki Sıradışı programının yapımcı ve sunucusu. Son zamanlarda barnabas incili hakkında çarpıcı programlar yapmakta. Programını bitirirken "Turgay Güler, herkese iyi geceler diler" diyerek bitirir, sempatiktir.
Çaresizlik ne acıydı. Acılar içinde kıvranan ve birazdan ölecek olan çocuğunu kolları arasına aldı, sarıldı, öptü.
"Tanrım, bizi neden cezalandırıyorsun?"
Turgay Güler
Sayfa 22 - Hayat Yayınları
"Yaşamak için yaşat; ta ki, Tanrı seni onları yenecek güce ulaştırıncaya kadar. Zira o sana dünyayı vereceğini vaat etmiştir."
"Bulduğumuz aradığımızdır. Ama biz, bulduklarımızın aradığımız olduğunu, çoğunlukla anlamayız."
-İsa Bayrak
Turgay Güler
Sayfa 65 - Hayat Yayınları
"Federico, Federico"
Sadece kardeşinin ismini söyleyebildi. Birazdan öleceğini anlasa da "ölüyor" diyemedi. Annesinin kaybından sonra onu da kaybedeceğini bilmek küçük yüreğinde fırtınalar koparıyordu. Ne var ki elinden gelen bir şey yoktu.
Turgay Güler
Sayfa 21 - Hayat Yayınları
Kitabın kapağında sıradışı üçlemenin ikinci kitabı diye geçiyor. Şahsen ben çokta sıradışı bir hikaye görmedim. Ama yine de yahudi emperyalizmi hakkında güzel çıkarımları var. Diğer seriden farklı olarak siyasi yönlere kaymış bir kurgusu var. İlgisini çeken herkesin okumasını tavsiye ederim.
Turgay Güler'in sıradışı üçlemesinin ilk kitabı...
Gerçeklikten bayağı bir uzak olsa da güzel bir "fantastik" roman... Kitap başlarda tüyler ürperten gizemli bir üslupla başlamış fakat devamında ütopik bir tarza bürünmüş. İlgisini çeken herkesin okumasını tavsiye ederim.
Kitap ayrıntısı ayrıntısına sanki son yaşanan olayları anlatıyor tabi bazı yerleri abartıda olsa bir nevi gerçeklik katılmış alışılmış abd romanlarının TÜRKİYE versiyonu
Kütüphaneye gittiğim bir gün hangi kitabı okusam diye raflarda dolanırken Turgay Güler'in Mehdix isimli kitabını rafta gördüm ve biraz göz gezdirdim. Kitap ilgilimi çekince yanında duran yine aynı yazarın Sır Küpü isimli kitabı ile birlikte aldım. Mehdix, yazarın üçlemesinin ilk kitabı. Kitap Ayasofya'nın 19/08/2020 yılında ibadete açılması hikayesi ile başlamakta. İlk bölüm bunu konu edinmiş. İkinci bölümde ise bu tarihten bir yıl öncesine yani 2019 yılına gidiyorsunuz ve bu tarihten sonra yaşanan olayları okuyorsunuz. Bu bölümden sonra Türkiye'nin Genelkurmay Başkanı'nın nasıl mehdi olarak ortaya çıktığını okuyorsunuz. Kitaba göre o tarihteki Genelkurmay Başkanı bir gün gördüğü bir rüya üzerine gece yatağından kalkar ve bilgisayardan gördüğü rüyanın tabirine bakmak ister. Ancak doğaüstü güçler paşaya izin vermez ve ona susmasını söyler. Paşada bu güçlerin(ilahi güçler) talimatlarına uyar. Bu ilahi güçler paşaya bir de yardımcı atamıştır. İsmi Ceyhun. Ceyhun paşanın yanından ayrılmaz ve ilahi güçlerin paşa ile arasındaki elçisi olur.İlahi güçler Ceyhun vasıtası ile Hz. Musa'nın asasını paşaya gönderirler. Daha sonra o dönemde Avrupa Birliği Türkiye'den Ayasofya'yı kilisiye çevirmesini ister ancak hükümet bunu kabul etmez ve Türkiye'nin bu macerası sona erer. Bu gelişmeden sonra kitabın ilk bölümüne dönüş olur ve Ayasofya'da ilk namaz kılınır. Dünyadaki egemen güçler bunun üzerine Türkiye'ye her yerden saldırmaya başlarlar. Ancak paşa Hz. Musa'nın asası ile ilahi güçlerin yönlendirmesi ile Gölcük Donanması'nda 17 Ağustos 1999 depreminde açılan bir çukura asayı dokundurunca o anda Amerika'da bir deprem meydana gelir. Bu yüzden Türkiye'ye saldırmayı planlayan Amerika ve siyonistler bu emellerine ulaşamazlar. Paşa ilahi güçlerin desteği ile Mescidi Aksa'yı yıkan Yahudileri dize getirerek kutsal mabedi tekrardan yaptırır. Kitap bu şekilde.
Kitap bilim kurgu bir kitap. Tabi ki şu an için. Gelecekte neler olacağını kimse bilemez. Sonuçta yıl daha 2017. Sonuçta tavsiye ettiğim ve bir çırpıda bitecek bir kitap. İyi okumalar
Diğer kitap incelemelerim için http://www.okunmuskutuphane.blogspot.com
Mehdix bir ara popülerdi. Bende bu popülerliğe aldanarak seriye başladım.
Kitap zaman kaybından başka bir şey değil. Uçarı kaçarı fazla olan bir kurgu. Kitabın kapağına falan aldanıp okumayın sakın.
Turgay Güler'in "Sıradışı Üçlemesi" nin ilk kitabı...
Anlatımı güzel. Bazı fantastik ifadeler geçse de olaya sembolik anlatım olduğunu bilerek yaklaşmak faydalı olacaktır. Yoksa kitaptan tat alamazsınız. "Yerleşik Düzen" e karşı verilen mücadelelerin farklı bir kurgu ile anlatımını okumuş olacaksınız.
Turgay Güler'in "Sıradışı Üçlemesi"nin ikinci kitabı...
İlk kitapta yerleşik düzene karşı verilen fantastik mücadelenin (görüş farklılıkları olan kişilere göre) biraz daha ayakları yere basan versiyonu. Dünyadaki hakim düzenin işleyişi ve uzanabildiği en ücra köşelerde ne gibi oyunlar çevirebildiğini görüyorsunuz. İlluminati vb yapılanmalara inanmayan kişilerin okuduğunda "saçma" bulabileceği bir kitap. (NOT: Ben dünyada böyle yapılanmaların olduğuna inanan biriyim :) )
Kitabın kapağında 43. baskı yazıyordu. Popüler kültür ürünü diye okuyayım dedim bende.
Çok saçma geldi bana anlatılanlar. Bir yerden elinize geçerse birine bile hediye etmeyin sakın.
Biraz tarih arasina serpiştirilmiş derin devlet meseleleri ilginizi çekerse ve birde bu açıdan bakayım olaylara diyorsanız tavsiye ederim.
"Yarın, gelecek hafta, gelecek ay, gelecek yıl ve gelecek yüzyılda neler olacağını;

Hatta dün, geçen hafta, geçen ay, geçen yıl ve geçmiş yüzyılda neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız!

Siz bu kitabın kapağını açtığınız andan itibaren, bilin ki dünya aydınlık bir sabaha uyanmakta.

Bir zamanların hasta adamı artık iyileşti, gücü ve kudreti eskiden olduğu gibi yerine geldi.

Dünyanın neresinde olursa olsun, mazlumun çığlığını duyan, ona kulak veren bir millet var artık.

Bilin ki kandan, gözyaşından, acılardan beslenenler yok olmaya mahkûmlar.

Her nerede birbirini öldüren kardeşler gördüyseniz, arkasındakiler onlardı.

Her nerede açlıktan ölenler varsa, ekmeğini çalanlar onlardı.

Nihayet yıllardır ülkemizde ördükleri kirli ağları deşifre edildi. Ne yaptılar, nasıl yaptılar, nerelerde yaptılar; hepsi ortaya döküldü.

Bütün dünya görsün ve bilsin ki, asıl mücadelemiz şimdi başlıyor.

Soru sormanıza lüzum yok!

Soracağınız soruların cevaplarını bu sözlerin arasında mutlaka bulacaksınız. Kalanını da gerçekleştikçe göreceksiniz zaten..." (arka kapak)
akıcı bir kitap öncelikle. aksiyon durmak bilmiyor. kurgulanan olaylar da gerçeğe yakın. fakat işin en kötü yanı, "aha şimdi vuracaklar bizi" derken, doğaüstü güçlerin devreye girmesi, akabinde kurtulmamız... biz hiç mi kendi aklımızla kurtulamayacağız kardeşim!

Yazarın biyografisi

Adı:
Turgay Güler
Unvan:
Gazeteci/Sunucu/Yazar
Doğum:
Tokat Niksar, 1982
30 yaşında (1982 doğumlu) çok genç bir adam olmasına rağmen hayata bakışını ve duruşunu çok iyi belirlemiş biri, programındaki duruşu ise kendi ifadesiyle "İlk şart; sıradanlığa kesinlikle ama kesinlikle yer vermemek, ikinci şart; dikkatlerden kaçanları, görülmeyenleri ya da gösterilmeyenleri ekrana taşımak, üçüncü şart; horoz dövüşüne müsaade etmemek." Ülke Tv'deki Sıradışı programının yapımcı ve sunucusu. Son zamanlarda barnabas incili hakkında çarpıcı programlar yapmakta. Programını bitirirken "Turgay Güler, herkese iyi geceler diler" diyerek bitirir, sempatiktir.

Yazar istatistikleri

  • 92 okur beğendi.
  • 638 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 126 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları