Walter Isaacson

Walter IsaacsonSteve Jobs yazarı
Yazar
Derleyen
8.8/10
595 Kişi
1.823
Okunma
133
Beğeni
6,8bin
Gösterim

Walter Isaacson Kimdir?

Walter Isaacson (20 Mayıs 1952) bir biyografi yazarı . Aspen Enstitüsünün Başkanı ve CEO'su, CNN'de Yönetici ve Time'da Editör. Henry Kissinger, Benjamin Franklin, Albert Einstein ve Steve Jobs'un biyografilerini yazmıştır.
Unvan:
Amerikalı Biyografi Yazarı
Doğum:
New Orleans , Louisiana, Amerika Birleşik Devletleri, 20 Mayıs 1952

Okurlar

133 okur beğendi.
1.823 okur okudu.
222 okur okuyor.
2.305 okur okuyacak.
133 okur yarım bıraktı.

Walter Isaacson Derlediği Kitapları

Tümünü gör

Walter Isaacson Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Rol modelim Robert Oppenheimer’dı. Atom bombası projesi için nasıl insanlar aradığını okudum. Ben kesinlikle onun kadar iyi olmasam da, hedefim öyle olmaktı.
Sayfa 343Kitabı okudu
Bireyin kendini eğitme,kendi ilham kaynağını bulma,kendi çevresini biçimlendirme ve macerasını ilgilenen insanlarla paylaşma gücü.
"Evrenin yasalarında bir ruh tezahür ediyor. İnsanlardan daha üstün olan bir ruh. Mütevazi yeteneklere sahip olan bizler, bunun karşısında tevazu hissetmeliyiz," demişti. "Bilimin arayışı, böylelikle özel bir tür dinsel his verir." Albert Einstein
"Şu anda sıkletinin altında dövüşüyorsun. Senin gibi bir öğrencinin yapabileceği türden projeleri almıyorsun. Biz başka ne için bilim yapıyoruz ki? Büyük soruların peşinden gitmek ve risk almak için. Bir şeyler denemezsen asla atılım yapamazsın."
Sayfa 108 - Doudna, Sam Sterberg'ü parlak ve yetenekli olduğu için övdükten sonra sözünü sakınmadı:Kitabı okudu
Öleceğinizi anımsamak, kaybedecek bir şeyiniz olduğu yanılgısına düşmekten kurtulmanın en iyi yoludur.
Sayfa 436Kitabı okudu

Walter Isaacson İletileri

Tümünü gör
Bu sene en sevdiklerim(2021)
Farklı türlerde okuma hedefimi bu sene az çok gerçeklestirdiğim için memnunum. Çok sevdiğim edebi metinler de olmuş ama bu sene en çok kurgu dışı metinlerden etkilenmişim. Bir senelik macerama baktığımda bazı kitapların diğerlerine göre öne çıktığını gördüm. Kimilerini edebi hazzından, kimilerini

Walter Isaacson Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
656 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
193 günde okudu
Stay foolish, stay hungry...
youtu.be/7OsjWtLZIb4 Yukarıdaki linkte Stanford Üniversitesi mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada kendi hayatını ve aslında kitabı özetleyen dehanın kendi yaşam öyküsünü kendi isteği ile , Albert Einstein gibi nice ustaların biyografilerini okuyucu ile buluşturan yazar Walter Isaacson kaleme aldırıyor. Kitabı yazabilmek için 3 yıl Steve Jobs ile birlikte yaşayan yazardan harika bir biyografi ortaya çıkmış. Apple, iPhone, Mac markalarının temel mucidi fantastik bir adamın müthiş hayat hikayesi gerçekten keyifle okunuyor.
Steve Jobs
Steve JobsWalter Isaacson · Simon & Schuster · 20111.038 okunma
540 syf.
10/10 puan verdi
·
6 günde okudu
Büyük bir merakla alıp okuduğum sonrasında çok memnun kaldığım kitaptır. Yazarın etraflı araştırmaları sonucu oluşan bu eser okura, Steve’in bütün yaşamına oluşturduğu markalara ve başarısına ayna tutuyor. Yazar, bugün Apple ’in ve Pixar ’ ın neden başarılı olduğunu Steve’in hayatından kesitlerle anlatıyor. Steve’in dahi fikirleri ve girgin karakteri teklonoji dünyasındaki çığır açıcı buluşlarına zemin hazırlıyor. Liderlik doğuştan mı gelir ya da sonradan edinilebilir mi tartışmasına doğuştan kazanılan bir yetenektir diyor Steve.
Steve Jobs
Steve JobsWalter Isaacson · Domingo Yayınevi · 20111.038 okunma
616 syf.
10/10 puan verdi
·
9 günde okudu
Leonardo da Vinci... Kimilerine göre dahi,kimilerine göre deli. İkisi arasında ince bir sınır var derler. İlerleyen satırlarda bunu göreceğiz zaten. İtalya'da Rönesansın diğer bir deyişle Yeniden Doğuş'un başladığı sıralarda, 1452 de, İstanbul'un fethinden 1 yıl önce doğdu Leo. Fetihle beraber
Leonardo da Vinci
Leonardo da VinciWalter Isaacson · Domingo Yayınevi · 2020423 okunma