Will Hill

Will Hill

Yazar
6.5/10
8 Kişi
·
24
Okunma
·
0
Beğeni
·
525
Gösterim
Adı:
Will Hill
Unvan:
Yazar
"Jamie ' Burası ... muhteşem,' dedi. ' Daha önce böyle bir yer görmemiştim.'
Kimyacı yüzünde gurur dolu bir gülümsemeyle, ' Bunun nedeni günün en güzel kısmında uyuman,' dedi. ' Karanlık ufak tefek kusurları, günahları örter; ay ise sadece narin ve kibar olanları aydınlatır.'"
504 syf.
Hâlâ hayatta olmanızın sebebi Jamie Carpenter’ın hayatı artık eskisi gibi olmayacak. Babası öldü, annesi kayıp ve kendisi, Frankenstein adında devasa bir adam tarafından kaçırıldı.

Bilimkurgu-Fantazya her zaman sevdiğim bir tarz değil. Kitap bana çok akıcı gelmedi. Belki de sorun bendedir.
504 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
İyi akşamlar arkadaşlar. İlginç bir kitapla beraberiz. Korku, Gerilim, Eğlence ve Romantizm birlikte işleniyor kitapta. Ancak hitap ettiği belli bir kitle mevcut değil. Yani en uygun tanım olarak +13 kullanılabilir. Hikaye de ilginç aslında. Kahramandan çok öne çıkan bir Frankenstein var ki herhalde dünyada bu kadar gerçek addedilen bir yaratık daha yok. Olay ise şöyle.
Ordu (6. Departman), İstihbarat (13. Departman) ve bir de gizli denilen 19. Departman var. Jamie Carpenter adlı hikayemizin kahramanı olan çocuksa yaşadıkları sonrasında bu departmanda görev alıyor. Yanında bir Frankenstein ve bir Vampir Kız ile ilginç maceralara atılıyor.
Kitabın güzel yanları var mesela kendini okutturuyor. Bir devamı olacağı da belirtiliyor ki ben olsaydı okurdum ama neredeyse 10 sene olmuş pek de ümidim yok açıkçası. Gene de okunabilir. Tabii olumsuz olarak da çok iddialı olmasını beğensem de açıkçası diğer paranormal hikayelerin bu kitabın yanında “Romantik Komedi” gibi kalacağı iddiası bana çok komik geldi. Ben hala bir Stephen King kitabının kapağına bile dokunsam “ACABA” diyorum. O yüzden böyle iddialı, rekabet eden şeyler hoşuma gitse de bir futbolcunun daha ilk senesinde kendini Ronaldo – Messi ile kıyaslaması nasıl bir duygu aksettiriyorsa bende öyle hissediyorum bu tarz yazılarda. Bunu yapmasalar daha hoş olabilir tabi.
Tabi yine de olumsuz bakmıyorum, olumsuz baksam gelecek macerayı merak etmezdim. Sadece bir serzenişte bulundum. Hepsi bu. Hoşunuza gidecek ilginç bir kitap olduğunu düşünüyor, keyifli okumalar diliyorum. Esen kalın efendim..
504 syf.
·1 günde·Puan vermedi
O kadar gerçekçi bir dille yazılmıştı ki, fantastik unsurlar tarihin bir parçası izlenimini veriyordu. Başından sonuna macera bitmedi. Zevkle okudum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Will Hill
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 24 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.