Abdülhamid Dağdeviren

Abdülhamid Dağdeviren

Çevirmen
8.8/10
21 Kişi
·
89
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Abdülhamid Dağdeviren
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
187 syf.
·10/10
es selam!
takriben kitaplığımda 7 senedir duran bu kitabı bitireli bir yıl olmuştur herhalde.
okuduğum süreçte bu kitabı elimde gören birçok kimse şehid seyyid kutub’un ağır bir dili olduğu için okumaya korktuklarını veya anlamamaktan çekindiklerinden yakındılar.
aslında bu yorumları garipsedim dersem yalan söylemiş olurum. çünkü benim kitaplığımda bunca sene okunmadan durmasının en büyük sebeplerinden biriydi bu önyargılar.
ama okudukça yanıldığımı farkettim elhamdulillah.


velhasıl-ı kelam;
kitabın adı her ne kadar ‘yahudi ile savaşımız’ olsa dahi ele alınan sadece yahudiler değil.
müslüman, yahudi ve siyonist kimdir? sorularını oldukça güzel anlatan ve olaylara tam bir müslüman bakış açısıyla yaklaşıp, yorumladığını derinden hissettiğim kitapladan biri benim için.
müslüman sosyal hayatta nasıl olmalı, küfre nasıl engel olmalı, islamı nasıl yaşamalı ( fikirsel de buna dahil) aslında gözümüzde çokça büyüttüğümüz ve bazen saklandığımız küfr ne kadar önemli ve buna nasıl müdahale edilmeli gibi birçok konuya değinmiş şehid bu kitabında.
ilk etapta devamlı roman veya edebiyat okurlarına ağır gelebilir ama kitabı bitirmeden bırakmamanızı tavsiye ederim.
187 syf.
·Beğendi·9/10
Seyyid Kutub gibi değerli birinin bir kitabı böyle sadelikle yazmış olması bizim için büyük şans.. Her müslümanın okuması gereken bilgi yüklü aynı zamanda insanı yormayan bir kitap. "Bugün İslâm ümmetine düşen görev şudur: Üzerindeki uyuşukluğu ve ölüm uykusunu atmak, oynanan bütün çirkin oyunları bozmak, çevrilen bütün siyasi dolapları durdurmak ve bu hususta yapılan planları yırtıp atmaktır. Her yerde varlığını yeniden ispat etmeye kalkışmak ve hiç bir insanın söndürmeye güç yetiremeyeceği mukaddes ve yüce iman meşalesini yeniden alevlendirmektir."
Bir zamanların İsrail başkanı menahim begin, biz dünyanın her yerinden ajanlarımızı çalıştırıyoruz ve hadiste bahs edilen Muhammedin askerleri çıkmasın yada oluşmasın diye ortalığı pisliğe, inançsızlığa boğmaya çalışıyoruz demiştir.
Onlar bu denli çalışırken
Bizlerde onlar gibi olmaya ve onları izlemeye talibiz..
187 syf.
·10/10
Dili kimilerine ağır gelsede -belki de ilgimden dolayıdır- çok sewerek we sıkılmadan okuduğum bi eserdi... Yahudilerin, İslam'la we müslümanlarla nasıl uğraştığı, ne tür oyunlar çewirdiklerini ele almıştır... kesinlikle her müslümanın okuması gerektiği görüşündeyim... hatta her insanın...

Yazarın biyografisi

Adı:
Abdülhamid Dağdeviren

Yazar istatistikleri

  • 89 okur okudu.
  • 81 okur okuyacak.