Abdullah Aydın

Abdullah AydınTam Peygamberler Tarihi yazarı
Yazar
Derleyen
Çevirmen
7.9/10
17 Kişi
99
Okunma
7
Beğeni
8bin
Görüntülenme

Hakkında

Abdullah Aydın, 1977'de Tokat Erbaa'da doğdu. Alacabal İlkokulu'nu 1988'de, Erbaa Ortaokulu'nu 1991'de, Bolu İzzet Bay- sal Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'ni 1995'te başarıyla bitirdi. 2000 yılında Gazi Üniversitesi Türk Dili ve Edebi- yatı Öğretmenliği Bölümü'nde lisans, 2003'te de Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eski Türk Edebiyatı Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Evli ve bir çocuk babası olan Abdullah Aydın, hâlen Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eski Türk Edebiyatı Bölümünde Doktora'ya devam etmekte ve Ankara Keçiören Rauf Denktaş Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapmaktadır.
Unvan:
Edebiyat Öğretmeni Yazar, Çevirmen
Doğum:
Tokat, 1977

Okurlar

7 okur beğendi.
99 okur okudu.
16 okur okuyor.
31 okur okuyacak.
2 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Reklam
Pazartesi günlerini daha çok sevdim..
"Peygamberimiz, Pazartesi günü doğdu. Pazartesi günü peygamber oldu. Pazartesi günü vefat etti. Mekke'den Medine'de hicret için Pazartesi günü çıktı. Medine'ye Pazartesi günü geldi. Hacer-ül Esved'i Pazartesi günü kaldırdı."
Sayfa 21 - Ahmet b. HanbelKitabı okudu
-"Ölmek mi? Ölmek ne demektir?" diye sordu, ölümün anlamını bilmediği için, bu kelimeden bir şeyler ümit etmişti.
"Her yaşayan ölür. Her yeni, eskidir. Her yaşlanan, zeval; her çok, fena bulur. Evet, bende öleceğim. Fakat, temelli anılacağım. Çünkü, temiz bir evlât doğurmuş arkamda hayırlı bir hatıra bırakmış bulunuyorum!"
Sayfa 40 - Hz. ÂmineKitabı okudu
Muhakkak ki siz de Rabbinize kavuşacaksınız. Dünyâda hiç kimse kalmaz. Her şey Allah'ın irâdesine bağlıdır. Allah'ın takdir buyurduğu zaman ne öne alınır, ne de o zamandan kaçılır.
Sayfa 202 - Peygamber Efendimiz (sav)Kitabı okudu
Reklam
Üsküdarlı Fenayi Cennet Mehmet Efendi İçindekiler bölümleri
Üsküdarlı Fenâyî Cennet Mehmet Efendi ve Dîvânı
Üsküdarlı Fenâyî Cennet Mehmet Efendi ve Dîvânı

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
191 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Bu kitapta,seksenli yıllarda türban ( başörtüsü ) tartışması ve manşetlerdeki gündem üzerine verilen cevaplar... Ayetler ve hadisler ışığında örtünmenin dinimizdeki konumu ve değişik açılardan örtünmenin gerekliliği... Kitaptaki bazı gazete ve dergi manşetleri aradan otuz yıl geçmiş olması nedeniyle,okuyucuyu tereddütte bırakıyor.İlginç notlar olan bu kitabı tavsiye eder, iyi okumalar dilerim.
Türbana saldıranlar
Türbana saldıranlarAbdullah Aydın · Aydın Yayınevi · 19892 okunma
480 syf.
6/10 puan verdi
·
26 saatte okudu
İslam dininde kabul edilen bütün peygamberlerin hayatı anlatılıyor. Tabi tüm peygamberlerin hayatını tek bir kitapta inceleyebilmek için kısaltılmış.Detaylı bir çalışma araştırmacı bir yorum yok. Yoğun betimlemelerle dolu hikayeleştirişmiş bir anlatımı var.
Peygamberler Tarihi
Peygamberler TarihiAbdullah Aydın · Seda Yayınları · 199937 okunma
Reklam
640 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Kitabı beğenip beğenmemek ne haddime özünü yazan bir Allah iken. Sadece kitabın yayınevinin mizanpajı ınsanın gözünü çok yoruyor her sayfa neredeyse farklı büyüklük küçüklükte harfle yazılmış bu da insanin adapte olmasını zorlaştırıyor. Neyse ki sırada elmalı nin tercümesi var umarım onda aynı sıkıntı olmaz.
Kur'an'ı Kerim ve Meali Celilesi
Kur'an'ı Kerim ve Meali CelilesiAbdullah Aydın · Aydın Yayınevi · 197911 okunma