Abdulvehhab Yılmaz

Abdulvehhab Yılmaz

Çevirmen
9.2/10
5 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
173 syf.
·1 günde·9/10
Din eğitiminde en çok kullandıklarımdan ve çocukları en etkileyenlerden Kuran kıssaları. Daha önce bir çok kitapta okudum ayetlerde tefsirlerde araştırdım ama bazen öyle yazılara şahit oluyorsunuz ki.. doğru mu yanlış mı emin olamıyorsunuz. Bu kitapta öyle bir ikileme düşmedim. Rivayetlerin doğruluğuna kefilim :) hep bahsedilen Hz Yusuf, Hz Musa gibi kıssaların dışına çıkılıp Kurandaki birkaç kissaya da yer verilmis. Sadece yetiskinlere değil 10 + yaş çocuğuna da okutulabilir. Ben çok beğendim tavsiye ederim.
173 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Sanal raflarıma ekledikten kısa bir süre sonra elime geçen kitap ve kitabın yazarı Muhammed Ali Kutub ile-Allah rahmet eylesin- tanışmak bugüne kısmetmiş. Çok öncelerden beri Kur'an-ı Kerim'deki anlatılan hadiselerin daha geniş yüzünü dinlemek öğrenmek istemişimdir. Bugüne kadar ilk defa böyle bir kitapla bu isteğime kavuşmam -muhakkak ki böyle türler vardır benim cahilliğime verelim- ne kadar güzel oldu. Kitap Kur'an da geçen kıssaları konulara göre ayırmış.Her bölümde ilk önce olayın başlığı Kur'anda geçen metni sonra yine alt başlıklarla olayın kısımları ve sonda da bizim almamız gereken daha doğrusu verilen önemli mesaja değinerek çok anlamlı bir yol çizilmiştir. Aslında kitap tabiki Allah'ın kelamının incelik dolu msjlarını aktarmak dışında üstün bir şey yapmamıştır hatta çoğunuzun bildiği kıssalardır ama söylemem gerekir ki bu konuda bu kadar akıcı,güzel ve naif bir dil olması beni çok etkiledi. Çok açıklayıcı,sade ve fakat bir o kadar dikkat çekici bir kitap olmuş gerçekten. Yazarın özgeçmişine baktığınızda farklı alanlarda aldığı eğitimin bu güçlü aktarımın nedeni olduğunu düşünmek mümkün. Bir de kişisel olarak sanırım ne kadar bir şeye inanır,bağlanır ve onu aktarmak isterseniz - ki ömrünün bir kısmı hapislerde geçmiş biri olarak- bu yoldaki davanıza ömrünüzü adarsanız o yolda daha farklı bir konuma geliyorsunuz. Çok güzel bir hatırlatıcı ve kıssaları ele alması açısından bir o kadar da bütüncül bir kitap. Bu da kitabın içinde yer alan kıssalardan biri https://www.youtube.com/watch?v=jAJ24iRMD3Q . Her yaşa hitap edecek özlükte hazırlanmış bu kitaba merak edenlerin rastlaması dileğiyle..
173 syf.
·1 günde·Beğendi
İslam medeniyetini anlamak için kuşkusuz İslamın müslüman hayatında ve tarihinde oluşturmuş olduğu etkiye bakmak gerekir. Bu etki kendisini ibadetlerde, kurumlarda, düşüncede ve manevi hayatta belirgin kılmıştır.İşte Armağan Kitaplar bu anlama faaliyetini gerçekleştirmek için yayınlanmaktadır.

Kur'ân?da kıssalara yer verilmesindeki hikmet elbette tarihi bir olay anlatmak değildir. Bu sebeple kıssalarla ilgili çalışmalarda, kıssaların öğüt veren yönlerine ağırlık verilmesi gerekir. Tabii bu, kıssalarda temas edilen olayların tarihçesini tespit etmeğe engel değildir. Ancak kanaatimize göre, bu tür çalışmalar, Kur'ân kıssaları yerine peygamberler tarihi tarzındaki eserlerin konusu olmalıdır. ..

Yazarın biyografisi

Adı:
Abdulvehhab Yılmaz

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.