Abraham Wolf

Abraham Wolf

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
33
Gösterim
Adı:
Abraham Wolf
Unvan:
Yazar
8 Ocak Salı günü Roma’ya, İsa kimliğiyle gideceğini ilan etti. O tarihte Roma’da, Avrupanın prensleri Papa ile birlikte toplantı yapmaktaydılar. Nietzsche’nin gönderdiği bahsi geçen not, bu toplantıda Vatikan devletinin sekreterine ulaştı. Bunun üzerine, Hohenzollern’ler ve diğer Alman prensleri toplantıdan çıkartıldılar ve Almanlar güvenilmezlikle suçlandılar.
insan zihni, sineklerini(bilebileceği şeyleri) doğrudan değilse de, onları öncelikle kendisinin dışında uzatılan örümcek ağlarında ağa düşürerek yakalar. Zihnin kavradığı şey, tek başına sinek değil, ama kavrayan zihnin ağlarına yakalanmış ve bu ağlarda anlaşılmaz hale gelmiş sinektir. Diğer bir ifadeyle, zihin “yalnızca pasif/edilgin” değildir, “yaratıcı bir güçtür”; o şeyleri basitçe bir ayna gibi yansıtmaz, ama en azından kısmen bildiği şeyi “yaratır”. “Muhtemelen” der Nietzsche “insan şeylerde, nihai olarak, sadece onların içine koyduğu şeyi bulur.” Ve “hakikat’ın evvelce orada bulunan ya da keşfedilen bir şey olmadığını; yaratılmak zorunda olan bir şey olduğu” şeklindeki pragmatist görüşe katılır. Kısaca sözde hakikatlerimiz, insan-yapımı’dırlar.
124 syf.
·Beğendi·7/10
Nyietzsche hakkındaki önyargıları yıkmaya çalışan bu kitap, yazarın Londra Üniversitesi kolejinde verilen üç derslik bir konferansın temelini oluşturmaktadır. Sade bir dil kullanılmış ve çok fazla detaylar girmeden sade bir bakış açısı mevcut.

Yazarın biyografisi

Adı:
Abraham Wolf
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.