1000Kitap Logosu
Barış Ağca
Barış Ağca
Barış Ağca
TAKİP ET
Barış Ağca
@YAZMAZ
Dünyanın dörtte üçü işleri
Üniversite
Çanakkale
Zonguldak
255 okur puanı
14 Kas 2016 tarihinde katıldı.
442
Kitap
121
İnceleme
494
Alıntı
0
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Barış Ağca
Bitki Devrimi'yi inceledi.
224 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Açık Radyo’da Benan Kapucu’nun keyifle takip ettiğim Botanitopya adlı radyo programını dinlerken haberder olup aldığım kitaplardan biri olan Bitki Devrimi botanikçi İtalyan yazar tarafından anlaşılır bir dille bitkilerin sıradışı yaşamı hakkında farklı vizyonlar sunuyor. Bitkilerin gözünden dünyaya bakabilmek için çok güzel bir fırsat sunan kitapta ayrıca bitkilerin zekasını gözlemleyip teknolojide kullanan bilim hakkında şaşırtıcı bilgiler veriyor. Bir nevi dünyanın en önemli canlıları olan bitkiler hakkımda daha fazla okumak için heveslendiriyor.
Bitki Devrimi
9.8/10
· 6 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Barış Ağca
bir alıntı ekledi.
İnsan 12 yaşındayken yazı yazmaz ama yazmak için 12 yaşında kalmak daha iyidir. Güvercin patileriyle her şey üzerinize geliyor, şimdiki zaman geçmişe teşekkür ediyor, gelecek, bir cümlenin ucunda, ölüler size gülümsüyor, tatlı bir rüzgar sıkıntılarınızı dağıtıyor.
3
Barış Ağca
bir alıntı ekledi.
Bunun ardından gerçek tutkusuna geçecek, uykuya.
Şüphesiz, bir bütün gün zannettiğimiz sürenin sadece bir çeyrek saat olduğunu ancak saate bakarak saptayışımız yüzünden, böylesine anlamsız bir nedenle, zamanın tek olduğunu iddia edebiliriz. Ama bu saptamayı yaptığımız anda zaten uyanık bir insanızdır, uyanık insanların zamanı içinde yer almaktayızdır, öteki zamanı terk etmişizdir. Belki başka bir zamandan da öte, öteki hayatı terk etmişizdir.
1