Achilles Valentin

Achilles Valentin

Yazar
9.2/10
6 Kişi
·
22
Okunma
·
4
Beğeni
·
1.244
Gösterim
Adı:
Achilles Valentin
Unvan:
Yazar
Artık bizi ayakta tutan tek şey ölüm. Ona da çare bulurlarsa hepten çıkarız insanlıktan. Yaşamayı bir tat meselesi olmaktan ayırır, iyice tamahkar olur gideriz.
Savaşlar hep olacak, dünyada barış hiç olmayacak. Çünkü en başından kaybediyoruz. Daha iki kişi birbirini sevmeyi beceremiyorken, milyarlarca insanın barışması büyük bir hayal olarak kalacak.
Kendine sorarsın "ben kimim" diye. Derinden gelen cevap aynı olacaktır. "Hiç kimse" Hiç kimse isen eğer, gerçekten tanımaya başlarsın kendini
Sonra bir gün; hiç anlamadığın, beklemediğin bir anda gelen son bir darbe ile kırılır kafan. "Kırık" olmuşsundur artık. O halinle gülmeye başlarsın birdenbire. Sana acı gelmiyordur artık olanlar. Gülersin çünkü bedenin gülmeyi özlemiştir.
Varlığını sürdürebilmen için gerekli olanı yapmazsan tembelsindir ve hayat sana lütufta bulunmayacaktır. Başına gelenlerin neden başına geldiğini düşünmeyi bırak, olanı kabullen ve bu olan her neyse onu bir daha yaşamamak veya istiyorsan yasamak için ne yapmalısın onu düşün. Zihnin seni yorum yaparak geçmişe ya da geleceğe taşıyacaktır. Zihninin seni tutsak etmesine izin verme
Her canlı bir görevle gelir dünya'ya...İnsanın görevi içinde saklıdır. Sen amacından saptığın zaman acılar çekecek,hak etmediğini düşündüğün bir hayat yaşayacaksın... Yine de hayat sen istemesen de seni amacına doğru sürükleyecek
Hayal kurmak için sadece gecelerin kalır. Kimilerinden sıkıldığın için artık görüştüklerin birkaç kişi ile sınırlanır. Yaş almak böyle bir şey işte. Çevreni kendi isteğinle azaltırsın. Kendini yok etmeye önce çevrenle başlarsın.
128 syf.
·1 günde·Beğendi·Puan vermedi
Uyumsuz Bir Zihnin Not Defteri , Achilles Valentin'in denemelerinden oluşuyor. İlk kitabı romandı. Açıkçası ben yine roman bekliyordum ama bu kitabı da çok sevdim. Zaten yazdıklarını okumayı seviyorum. Elimin altında istediğim zaman açıp okuyabileceğim yazıları var artık.
Kusura bakmayın çok nesnel birşey yazamayacağım kitap hakkında. Çünkü Achilles Valentin gerçekten sevdiğim bir yazar. Kitabı çok beklediğimi ne zaman O'na dile getirsem , " Umarım beklediğinize değer" ya da "Umarım hayal kırıklığına uğramazsınız" dedi. Nasıl değmesin , nasıl hayal kırıklığına uğrayayım? Çok güzel olmuş.
Umarım siz de okursunuz ve benim anlatamadıklarıma şahit olursunuz.
PS : Achilles Valentin'e pesimist diyen sevimli arkadaşım senin pesimist dediğin alıntılar benim için realistti :))) Ve tekrar ediyorum tüm suç benim. O kitabı yazdı, kitabın içinden alıntıları ben paylaştım. Bu da sana özel bir alıntı olsun Achilles Valentin ve benden : " Öyle Kocaman bir yüreğim yok benim. Küçüktür kalbim, yumruğum kadardır ki; ellerim de küçüktür benim. Her daim acı ateşle yıkanan kalbim yorgun düşüyor en ufak karanlıkta"
264 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Romanımız kaldığı yerden devam ediyor. İlk kitabın aksine - ne kadar bol karakter olursa olsun - olaylar aslında aynı kişilerin etrafında dönüyor. Kitabımıza nesiller çoğalırken doğal olarak eklenen yeni isimler de var. Yeni karakterlerden üçü göze çarpıyor. İştar, Lilith ve Auva. Diğer karakterler hakkında bir şey söylemek istemiyorum ama İştar hakkında bir şeyler söylemeden geçemeyeceğim. İştar'ı çok sevdiğimden değil. Tam aksine sinir olduğumdan. Mezopotamya mitolojisini okuyanlar az çok aşinadır bu isme. İştar, aşk ve cinsellik tanrıçasıdır. Meyhanelerin ve fahişelerin koruyucusu olarak da bilinir. Achilles Valentin bu karakterin adını oradan verdi sanırım. Bana bolca Carmen'i hatırlatıp, adını aldığı tanrıçanın hakkını layığıyla verdi.
Kitabın dili çok akıcı. Bir çırpıda okunuyor. Ve sizi içine öyle bir çekiyor ki , vaktin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Bir de bakmışsınız ki kitap bitmiş. Bazı yerlerde yazım hataları vardı ama o da nazar boncuğu olsun kitabımızın. Bol sürprizli bir kitap olmuş. Ve ben gerçekten beğendim. Nacizene tavsiyemdir efendim. Okuyun, okutturun. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Achilles Valentin
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.