Adem Taşkaya

Adem Taşkaya

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
21
Gösterim
Adı:
Adem Taşkaya
Unvan:
Bilişim Güvenliği Uzmanı Yazar
Zihin kontrolü,bir kişinin veya insan grubunun davranışını kontrol etmek veya değiştirmek için isteği ve bilgisi dışında uygulanan tüm yöntemlere verilen genel addır..
Psikolojik savaş teorisyenlerinin genel kanısı insanların zihinlerini kontrol altına almanın dünya yönetmekle eş anlama geldiğidir.
Toplumun belli olaylarda belirledikleri şekilde tepki vermesini sağlamaya ve tepkileri kontrol altına almaya çalışarak yürütülen savaş için toplumsal zemini hazırlayıp hedeflerler.
Toplumsal zihin yönetimi savaşında, ilk öncelik çağımızın en önemli iletişim araçları olan yazılı ve görsel medyayı denetim altına almaktır.
Bu mecralarda kendilerine uygun toplumca kanaat önderi sayılabilecek devşirme aydın ve gazeteciler üreterek bunları parlatırlar.
" Fetullah Gülen cemaatinin devlet içerisindeki yapılanması alışılmış örgütlenme modelinin dışındadır. Tarikata göre makamlar öncelikli, kişiler ikinci plandadır. Kişiler feda edilerek yerlerine hazır tutulan kendilerinden olan kişilerin getirilmesi için yoğun çaba sarf edilmektedir. Mümkün olmaması halin-de mevcut bürokrat ya da siyasetçilere hoş görünmek suretiyle kullanabildiğin sürece ya da sana zarar vermeyecekse istifade et taktiği ile yönetim kademelerinin kontrol altında tutmaya çalışmaktadırlar. Fetullah Gülen Işık Evleri veya Işık Kışlaları diye tanımladığı yerlerde marksist literatürdeki militan olarak adlandırılan tiplerin yetiştirilmesinde kullanılan telkin ve inandırma yöntemlerini kullanmaktadır.
208 syf.
·3 günde
Kitapta ülkemizin yaşamış olduğu kara gece olan 15Temmuz 2016 gecesinde yaşananlar kriminolojik sırayla anlatılmış olup, bu kara gece yaşanan kadar geçen zamanda yapılanlar iddianameler ve mahkeme kayıtları ışığında değerlendirilmiştir.
Mevlanam bir daha böyle karanlık geceler yaşatmasın..
milletin kendisine vermediği meşru olmayan bir hakla devletin ve milletin varlığını vatanın bölünmez bütünlüğüne kastedenler tarih boyunca olduğu gibi kaybedecek ve elbette ki yargı önünde hesaplarını verecek cezaların çekeceklerdir.
15 temmuz gecesinde meydanlara inerek demokrasiye sahip çıkan darbeye direnen vatandaşlar bir kez daha göstermişlerdir ki Türk halkı vatanına milletini vatanın dirliğini birliğini canından daha çok sevmektedir.
Bu anlamda Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vatanın dört bir yanı işgal edilmekte iken en umutsuz anda söylediği gibi"geldikleri gibi giderler" sözü bir kez daha tekerrür etmistir.
15 temmuz da yaşananları unutmamak dersler çıkarıp bir daha böyle kara geceler yaşamamak için dikkatli ve dirayetli olmalıyız.
Tarihsel olaylara ve yakın tarihe meraklı tüm herkesin okumasını tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Adem Taşkaya
Unvan:
Bilişim Güvenliği Uzmanı Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.