Ahmet Çevik

Ahmet Çevik

YazarTasarımcı
8.6/10
21 Kişi
·
22
Okunma
·
0
Beğeni
·
113
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
192 syf.
·14 günde·Puan vermedi
itap gerçek hayattan kesitlerin kurgu ile bütünleştirilmesinden oluşmuş. Hikayelerde alıntılar paylaşmıştım zaten görenleriniz olmuştur mutlaka bu kitap biraz beni başlarken üzmüştü. Kansere yakalanan bir babadan bahsedildiğini okuduğumda kanserden kaybettiğim kişiler ve tüm o yaşanan evreler canlandı gözümde.. Kitabı okumaya başladığımda ilk sayfalarda çok güzel hastalıkla ilgili detaylı bilgiler verildiğini de gördüm bazılarını bilmiyordum. Kitabın içinde ara ara verilen şiirler, genel kültür bilgileri çok keyifliydi açıkcası. Sonlarına doğru gelince kitaba başlarken ki o karamsarlığım kayboldu..
Hayatın gerçeklerini tozpembe göstermeden, her karanlığın sonunda beklenmedik bir ışık olduğunu gösteren bu kitabı ilgilenenler sevecektir.
250 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Hayal mi? Gerçek mi?
Deseler hayal derim hayalin içinde umut var mutluluk esintileri var...

Evet dostlar bu defa,
Benim de öyküme 5 sayfalık yer ayrılan
Öykü kitabı ile geldim..
Okudum ve bitti..

Hep diğer ünlü yazarların kalemini okur ve huzuru bulurdum.

Bu defa da kendi öykümü okudum.

Yazdıklarımı defalarca okudum yazdım sildim bir daha okudum, bu sefer,, durum farklıydı bir kitabın sayfalarında okudum.

Öyle mutlu öyle huzur duydum ki,
Bu duygu anlatılmaz yaşanır derler ya,

Yazsam roman olur derler işte tam da bunu anlatmaya çalışıyorum..
Benim ile birlikte 46 yazar bir kitaba imza attik,
Okurken bazen lise yıllarına gittim bazen de küçük bir çocuğun aşkina şahit oldum
Bir hikaye de ise hayvan sevgisinin inceliklerini okudum..
Su bidonları yolda giderken sevimli bir dosta rastladım .
Benden korkma ben senin dostunum diyordu.

Bir hikaye de ise bir adamın bir kadına aşkının tarifsiz ulaşılmaz bir liman olduğunu gördüm.

8 yaşında başlayan küçük kızın azmine tanıklık ettim.
Parmakları ile dünyayı döndüren bir yazarı bir daha sevdim.

Bir duru deniz demiş hikasinde bir anne gözyaşım sele karıştı..
Sevda uğruna evini terk eden bir genc annenin hikayesinde ise geçmişe bir sünger çektim..

Yaşamak ne demiş bir evlat ?
"Doğururken doğmak demiş"

Aklımda kalan bundan ibaret
Okuyum ve okutun
Okumak özgürlüktür...

Kesinlikle tavsiye ediyorum
Beyhan Uygur

4 Ağustos 2020 Hayatımın Dönüm Noktası
288 syf.
·Beğendi·8/10
Bir hekimin yedi yıl süren esaret hayatını anlatan bu kitabı bitirdiğimde hüzünlendim. Memleketten çok uzaklarda geçen günlerini iki farklı gazeteye anlatan hekimin bu hatıratı (sanırım) yeniden düzenlenip kitap hakine getirilmiş. Kimi yerlerinde göze çarpan dizgi ve imla hataları olsa da kitabın ilk baskısı olması dolayısıyla bu kusurlar göz arşı edilebilir, diye düşünüyorum. Eski dildeki kimi kelimelerin, hemen yanında parantez içinde yeni anlamlarının verilmesi de isabet olmuş. O dili az buçuk anlayabilmeme rağmen bazı kelimelerin bu şekilde güncel anlamlarını görmek kitabı okurken ve anlamaya çalışırken faydalı oldu. Kini yerlerde kahramanın kendi düşüncelerini abartılı ya da yanlı bulsam da bu durum kitabın ve anlattığı sürecin acı ve hüzünlü gerçeklerini görmemize mani değil, diye düşünüyorum. Bingür Sönmez Hoca’nın ve Tarihçi kitabevi çalışanlarının ellerine ve yüreklerine sağlık. Sarıkamış Müzesi açıldı mu bilmiyorum ama orayı Türkiye’de ilk ziyaret edeceğim müzeler arasına aldım. Teşekkür
192 syf.
·6/10
Kitap Yorumu//Veda-Ali Kiper
.
Kanserle mücadele eden iki can ve kesişen yollar. Aslında uzak ama bir o kadar da içimizde olan bir hastalık kanser. Kanserle mücadele eden onlarca insan görüyoruz televizyonlarda hergün. Mücadelelerine şahit oluyor, vefatlarıyla üzülüyoruz. Yazarımız da bu hastalığa bir farkındalık oluşturmak amacıyla mide kanserine yakalanan bir aile babasının ve lösemi olan bir kız çocuğunun hem hayata bakış süreçlerini hem de mücadelelerini anlatıyor.
.
Üzücü bir hikaye ama farkındalık açısından okunması gereken bir eser olmuş. Yazar @ali__kiper 'e yazın hayatında başarılar dilerim.
192 syf.
·16 günde·Beğendi·10/10
Hayatın tam tozpembe olmadığını, ufakta olsa bir umudun olduğunu anladım vehayatın acı gerçeklerini okudum kitapta.
Yazarın kanser hastalığının evrelerini detaylıca anlatması ile kanser ile ilgili azda olsa bilgim oldu. Kitapta gerçek hayatta yaşanan durumlar gözler önüne serilmiş. Kanser hastalığının günümüzde ne kadar yaygın olduğu gösterilmiş aslında. Kitap karakterlerinden Rıza beyi aşırı bir sevdim diyebilirim. Ne oursa olsun hiç bir zaman üzüntüye kapılmadı. Kapılsa bile bunu ailesine asla belli etmedi. Anıl'ın Sevgi ve Sevgi'nin ölen kardeşinin bebeğine yardımcı olması çok hoş bir davranıştı. Kitapp beni aşırı derecede etkiledi. Kitabı okurken resmen kitap ile bütünleştim. Yer yer ağlatırken, yer yer tebessüm ettirdi. Kitapta yolun sonu varken, birde yolun başı vardı. Bunu fark ettim. Diyeceklerim bu kadar kitapla ve sevgi ile kalın.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 22 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.