Ahmet Tomor

Ahmet Tomor

Yazar
9.0/10
15 Kişi
·
30
Okunma
·
2
Beğeni
·
1.108
Gösterim
Yüce Allâh buyuruyor:
"İnsan başıboş (sorumsuz) bırakılacağını mı zannediyor?" (Kıyamet, 36)
İnsanı yaratan yüce Allah buyuruyor:
"Ben, insanları ve cinleri (başka bir şey için değil, sadece) Bana kul olsunlar diye yarattım." (Zariyat, 56)
Yüce Allah buyuruyor:
"7 kat gökler ve yeryüzü ve onlarda bulunanlar, O’nu (Allah’ı) tesbih ederler. O’nu hamd ile tesbih etmeyen bir şey yoktur." (İsra, 44)
"Yüce Allah şöyle buyuruyor:
'Muhakkak ki Allah’ın indinde (nezdinde) Hz. Îsâ’nın durumu, Hz. Âdem'in durumu (yaratılışı) gibidir. Onu (Adem'i) topraktan yarattı. Sonra ona “ol” dedi (ve o oldu).' (Al-i İmran, 59)
*
Hazret-i İsa'yı farklı bir yöntemle babasız yaratan yüce Allah, Hazret-i Adem'i de daha farklı bir yöntemle, hem annesiz hem de babasız yarattı."
"Putlaştırdıkları kişilerin görüş ve ideolojilerini din gibi benimseyen müşrikler, bunu çağdaşlık olarak algılamakta ve kendileri gibi düşünmeyenleri gericilikle suçlamaktadırlar."
"Onlar, hâlâ Allah'ın dîninden başkasını mı arıyorlar? Halbuki göklerde ve yerde kim varsa, hepsi tav'an ve kerhen (isteyerek ve istemeyerek) O'na teslim oldular ve onlar, O'na (Allah'a), geri döndürülecekler." (Al-i İmran, 83)
Yüce Allah şöyle buyuruyor:
"Ve andolsun ki; Âdemoğlunu kerem sahibi (şerefli) kıldık. Onları karada ve denizde taşıdık. Ve onları helâl şeylerden rızıklandırdık. Ve onları yarattıklarımızın çoğundan fazilet (açısından) üstün kıldık." (İsra, 70)
Unutulan bazı hakikatleri hatırlamak ve tazelemek açısından önemli bulduğum bir kitap.
Öncelikle kitabın internet ortamında bulunduğunu söyleyelim.

http://www.tomorhoca.com/mobile/kitap.aspx?x=7

Göklerin ve yerin yaratılması, Bedensel ve Ruhsal açıdan insan, Peygamberler, Helâk olan kavimler, Son peygamber, Kıyamet-Öncü ve belirtileri, İnsanların yeniden dirilişi ve sayamadığım birçok hususu Ahmet Tomor, başlıklar altında toplayarak çok güzel kısa ve "öz" bir biçimde sunuyor okuyucuya. Böyle kitapları kimi kalın ve alışılmış sığ bilgiler veren dinî eserlere tercih ederim her zaman.
Hûd, Salih, Lût peygamberlerin ilahî emirlerine karşı çıkan, gözleriyle gördükleri halde inanmayan Âd, Semûd, Lût kavimlerin helak konusu özellikle dikkatimi çekti.
Hz.Peygamberi Özet niteliğinde anlatan kısım da harikulâde.
Ahmet Tomor hoca'nın diğer kitaplarına da ulaşabilirsiniz;

http://www.tomorhoca.com/.../turkcekitaplar.aspx
Dünyanın dışındaki bazı gezegenlerde yürüyen,hareket eden canlı varlıkların bulunduğu,onları ve bizi yaratan yüce Allah tarafından bildirillmektedir.Anatomik,organik ve fiziksel açıdan bunların ne tür varlıklar olduklarını, ayrıca akıllı ve bilinçli olup olmadıklarını bilmiyoruz.
Hani..? Nerde.?bizden önce gelenler,
Dövüş, kavga birbirini yiyenler!
Neredeler...
Demek ki bu dünya gerçekten yalan,
Sonunda pişman oluyor aldanan...

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Tomor
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 30 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 20 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.