Ahmet Tomor

Ahmet Tomor

Yazar
8.9/10
25 Kişi
·
64
Okunma
·
8
Beğeni
·
1.331
Gösterim
Yüce Allâh buyuruyor:
"İnsan başıboş (sorumsuz) bırakılacağını mı zannediyor?" (Kıyamet, 36)
İnsanı yaratan yüce Allah buyuruyor:
"Ben, insanları ve cinleri (başka bir şey için değil, sadece) Bana kul olsunlar diye yarattım." (Zariyat, 56)
"Yüce Allah şöyle buyuruyor:
'Muhakkak ki Allah’ın indinde (nezdinde) Hz. Îsâ’nın durumu, Hz. Âdem'in durumu (yaratılışı) gibidir. Onu (Adem'i) topraktan yarattı. Sonra ona “ol” dedi (ve o oldu).' (Al-i İmran, 59)
*
Hazret-i İsa'yı farklı bir yöntemle babasız yaratan yüce Allah, Hazret-i Adem'i de daha farklı bir yöntemle, hem annesiz hem de babasız yarattı."
182 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10
Dünyanın dışındaki bazı gezegenlerde yürüyen,hareket eden canlı varlıkların bulunduğu,onları ve bizi yaratan yüce Allah tarafından bildirillmektedir.Anatomik,organik ve fiziksel açıdan bunların ne tür varlıklar olduklarını, ayrıca akıllı ve bilinçli olup olmadıklarını bilmiyoruz.
51 syf.
Yolculuğumun boş geçmemesi için yanıma aldığım okuması ve anlaması çok kolay ve bir o kadar da faydalı bir cep kitap. İçinde geçen 5 tavsiyeyi alıntı şeklinde paylaştım, kalan kısmında bu 5 tavsiyeyi ayrı şekilde ayet ve hadisler ile açıklamış ve desteklemiş. Bu bakımdan bir bekleme salonunda bile okuyup bitirebileceğiniz zamanınızı lezzetlendirecek bir kitap. İyi okumalar.
182 syf.
·71 günde·8/10
Melek ve insan kitabı ilk algıda sadece dini yönün ağır bastığı düşünülüyor. Ve bende o şekilde hissettim. Ama için de yüzeysel de olsa aklımıza gelebilecek. Fizik, kimya, Atmosfer, doğumun oluşumu hz. Adem in hz Havva nin yaratılışı, helak olan kavimler, cennet cehennem sırat köprüsü,. Hepsine değinilmiş.Inancli insan olsun hiç inanmayan kardeşlerimiz olsun okuyunuz lütfen. Faideli bilgiler var. Imkanim olursa yine bu kitabı gözden geçirmeyi düşünüyorum.
%15 (15/103)
·Puan vermedi
Hani..? Nerde.?bizden önce gelenler,
Dövüş, kavga birbirini yiyenler!
Neredeler...
Demek ki bu dünya gerçekten yalan,
Sonunda pişman oluyor aldanan...
103 syf.
·4/10
#AHMETTOMOR
#ŞİİRLERLEÖLÜMVESONRASI

Hayırlı geceler herkese
Yeni bir yorumla selamlıyorum sizleri arkadaşlar.Yorum yapacağım şiir kitabını konu seçimi bakımından beğendim fakat içerik olarak malesef ki beğenmedim.Kitabımızın ana teması ölüm.Fakat bunun yanında dünyanın yalan olduğu,tek gerçeğin ahiret olduğu,dünya malının kimseye kalmayıp dünyada kaldığı,herkesin elbet birgün öleceği,ölüme hazırlık yapıp günahları terk etmemiz,ibadetlerimizi hakkıyla yapmamız,tek gayemizin Allah'a karşı iyi bir kul olmak gerektiği,ölüm geldiğinde hiçbir dünya malının anlamının kalmadığı,kıyamet alametleri ve kıyamet günü vs. gibi konularda mevcut.Buraya kadar sorun yok fakat burdan sonra olay başlıyor.Şairimiz bize kıyamet, kıyamet sonrasını ve mahşer gününü sanki oradaymış gibi ne olduğunu ve tövbe hâşâ Allah'ın ne emir verdiğini,neler soruldugunu vs. anlatıyor.Bana göre bunları Allah'tan başka kimse bilemez.Bu yüzden bu şekilde oradaymış gibi yazılan her kitap bana göre doğru değildir.Üzerinde durduğu konular güzel ki bunlar bizim temelimiz ve her şeyimiz.Fakat bu denli anlatıma ben katılmayacağım üzülerek.Yine de emeğine sağlık diyelim şairimize

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahmet Tomor
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 64 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.