Ahn Do-hyun

Ahn Do-hyun

Yazar
8.0/10
14 Kişi
·
24
Okunma
·
3
Beğeni
·
179
Gösterim
"Fevkalade şeyler, erişilemez şeylerden ibaret değil. Çok büyük olmalarına da gerek yok. Bir anda görünüp kaybolan şeyler olmalarına da. "
"Gerçekten insanların sabırsızlık konusunda eşi benzeri olmayan varlıklar olduğu kanısına vardım."
Doğanın güzelliğini ve hikmetini bilmek demek, kendinin de doğanın bir parçası olduğunu bilmek demektir. Sadece doğanın bir parçası olduğu halde doğayı hor gören yeryüzündeki insanoğlu bu önemli gerçeği bilmez.
Yıldızların parlaması karanlığın arkaplan olmasından ötürü değil midir?(...)
Ayrıca çiçeklerin güzel olması toprağın arkaplan oluşundandır, değil mi?
"Nasıl olsa yaşam denilen, hiç bitmeyen bir sınavdır.Geleceğimizi garanti altına alan yol, sadece bu sınavı akıllıca geçebilme yoludur."
Akıntıya karşı yüzmek, çıpla gözle görülmeyen şeyi aramak demektir. Rüya gibi, umut gibi bişeyden söz ediyorum. Çetin, fakat güzel bir iş.
208 syf.
·1 günde
Gümüş somon'un büyük yolculuğu çocuk kitabı deyip önyargıyla başladığım ve bayılarak bitirdiğim oldukça sevimli bir öykü küçük kara balık'ı okuyup sevenler bunu daha çok sevecekler.
208 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Okurken kalbinizin ritmi değişecek. Bazı kitapları hatırlayacaksınız bu sırada. Ama önceki okuduklarınızı unutun. Bu başka yazar ve başka eser diyerek okuduğunuz zaman anlamlı olacak. Mutlak okunması gereken fevkalade eser.
208 syf.
Kitap kesinlikle sadece çocuk kitabı değildir. Öncelikle Martı tadında ama daha çok Somon karakterlerini düşünün, sonra Küçük Prens ve içeriğini düşünün vs... gibi günümüzde popülerleşen öyküleri ele alacak olursak bu hikayenin okuyucuya ulaşamaması ya da göz ardı edilmesi beni şaşırttı. Keskin virajlar ile okuyucuya yön veren kısımları sebebiyle Sevgili Ahn Do-hyun’a şapka çıkarıyorum. Sıradan konuları bile bende beyin fırtınası yaratıp gerçeküstülüğünden koparıp gerçekliğe indirgemeye zorladı. Bir Somon’un gözünden insanları ikiye ayıracak olursak elinde oltası olan insanlar veya elinde kamerası-zamanı bi ana hapseden alet- olan insanlar. Doğayı katleden ve saygı duyan. Keyifli okumalar...
208 syf.
·6 günde·Beğendi·9/10
Kitabın bu kadar az okuyucuya ulaşması beni etkiledi. Çok akıcı, çok tatlı, anlamlı bir hikaye. Tavsiye ederim :)


-Kalp gözüyle bakarsan tüm dünya sana güzel gelir.
208 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Guzel, etkileyici bir oyku. Kesinlikle cocuk kitabi diye hafife alinacak bir kitap degil. Bir gunde okunup bitirilebilecek bir kitap. Sayfa sayisi az olsa da etkisi okuduktan sonra da devam eden kitaplardan.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahn Do-hyun
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 24 okur okudu.
  • 13 okur okuyacak.