Ahn Do-hyun

Ahn Do-hyun

Yazar
7.9/10
25 Kişi
·
49
Okunma
·
3
Beğeni
·
269
Gösterim
Adı:
Ahn Do-hyun
Unvan:
Yazar
"Fevkalade şeyler, erişilemez şeylerden ibaret değil. Çok büyük olmalarına da gerek yok. Bir anda görünüp kaybolan şeyler olmalarına da. "
Doğanın güzelliğini ve hikmetini bilmek demek, kendinin de doğanın bir parçası olduğunu bilmek demektir. Sadece doğanın bir parçası olduğu halde doğayı hor gören yeryüzündeki insanoğlu bu önemli gerçeği bilmez.
“Neden kalbim böylesine acıyor?”
“Benim de öyle. Bir şey kalbimde sürekli delik açıyor gibi.”
“Delik açılması nasıl bir şey?”
“Belki ben senin kalbine bağlanmak istiyorumdur.”
“Ne ile bağlanmaktan bahsediyorsun?”
“İzle... Silinmeyen bir izle...”
Yıldızların parlaması karanlığın arkaplan olmasından ötürü değil midir?(...)
Ayrıca çiçeklerin güzel olması toprağın arkaplan oluşundandır, değil mi?
“Akıntıya karşı yüzmek, çıplak gözle görülmeyen bir şeyi aramak demektir. Rüya gibi, umut gibi bir şeyden söz ediyorum. Çetin, fakat güzel bir iş.”
208 syf.
·1 günde
Gümüş somon'un büyük yolculuğu çocuk kitabı deyip önyargıyla başladığım ve bayılarak bitirdiğim oldukça sevimli bir öykü küçük kara balık'ı okuyup sevenler bunu daha çok sevecekler.
106 syf.
·5 günde
Yoğunluğumdan dolayı bir çırpıda okuyamamış olsam da bir günde bitebilecek bir kitap. Küçük Kara Balık' tan daha çok sevdim. Oradaki balıkların tavırları itici gelmişti ama bunda tatlı somonlar var. Hayatın anlamını arayan bir somon. Uzak Doğu' yla ilgili en sevdiğim ayrıntı çiçeklere, nehirlere, yıldızlara, hatta günlük yaşamda sıradan karşıladığımız bazı terimlere çok fazla önem vermeleri. Bu konuda çok naif olduklarını düşünüyorum. Yazar bunları yaparken hoşuna gitmeyen şeyleri de eleştirmeyi unutmamış. Öyle çok büyük beklentiye girmeden keyifle okunacak bir eser.
208 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Okurken kalbinizin ritmi değişecek. Bazı kitapları hatırlayacaksınız bu sırada. Ama önceki okuduklarınızı unutun. Bu başka yazar ve başka eser diyerek okuduğunuz zaman anlamlı olacak. Mutlak okunması gereken fevkalade eser.
208 syf.
·10/10
Çok sevdiğim bir kitap. Bu kadar seveceğimi düşünerek almamıştım. Anlatımı, akıcı ve anlaşılması kolay. Önermesi olan bir kitap ve bir balığın bakış açısıyla yazılmış. Okuduğum için çok mutluyum. İnce ve öz bir kitaptı. Bulursanız alın ya da okuyun.
Irish
Irish Gümüş Somon'un Büyük Yolculuğu'yu inceledi.
208 syf.
Kitap kesinlikle sadece çocuk kitabı değildir. Öncelikle Martı tadında ama daha çok Somon karakterlerini düşünün, sonra Küçük Prens ve içeriğini düşünün vs... gibi günümüzde popülerleşen öyküleri ele alacak olursak bu hikayenin okuyucuya ulaşamaması ya da göz ardı edilmesi beni şaşırttı. Keskin virajlar ile okuyucuya yön veren kısımları sebebiyle Sevgili Ahn Do-hyun’a şapka çıkarıyorum. Sıradan konuları bile bende beyin fırtınası yaratıp gerçeküstülüğünden koparıp gerçekliğe indirgemeye zorladı. Bir Somon’un gözünden insanları ikiye ayıracak olursak elinde oltası olan insanlar veya elinde kamerası-zamanı bi ana hapseden alet- olan insanlar. Doğayı katleden ve saygı duyan. Keyifli okumalar...
208 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Guzel, etkileyici bir oyku. Kesinlikle cocuk kitabi diye hafife alinacak bir kitap degil. Bir gunde okunup bitirilebilecek bir kitap. Sayfa sayisi az olsa da etkisi okuduktan sonra da devam eden kitaplardan.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ahn Do-hyun
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 49 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.