1000Kitap Logosu
Albert Jack
Albert Jack
Albert Jack

Albert Jack

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.6
103 Kişi
333
Okunma
7
Beğeni
931
Gösterim
Unvan
Tarihçi, İngiliz Yazar
Yaşamı
Albert Jack bir yazar, tarihçi ve İngilizce dilinde bilinen cümleleri kökenlerini araştırmıştır. Onun ilk kitabı Kırmızı Herrings Beyaz Filler, büyük bir uluslararası best-seller olunca 2004/2005 yılında bir yayıncılık fenomeni haline gelmiştir. Albert bügüne kadar kitaplarının tümünde popüler dünya kültürünün geçmişiyle ilgili araştırmalar yapmıştır.
Abdulsamed YALLIÇ
İcat Çıkarma!'ı inceledi.
255 syf.
·
4 günde
·
7/10 puan
İcat Çıkarma !
Kitap icat edilen, keşfedilen birçok şeyin tarihsel sürecini ve bazı bilim adamı, ünlü kişilerin yaşadıkları zorlukları anlatıyor. İçerisinde çok beğendiğim, ilgimi çeken konuların yanında okurken çok istekli olmadığım konularda vardı. Ben tamamını okudum ama isteğe göre başlıklardan beğenilenlerde okunup geçilebilir. Genel itibariyle beğendim ve değerli gördüğüm bazı yerleri işaretledim.
İcat Çıkarma!
7.6/10
· 333 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Sait
İcat Çıkarma!'ı inceledi.
272 syf.
·
Puan vermedi
Bu kitap imkansızlıklar içinde baskılar içinde yapılan icatları sadece icatları değil buluşları da anlatan itibar edilmeyişliğini kötüleyenlere karşı duranların bir başarı öykülerinin anlatıldığı ve tavsiye edebileceğim bir kitap. Bir icat uğruna canından olanları icatların yat etkisiyle kendi ölümünü getirenleri sadece icatların değil yemeklerin buluşlarını romanların piyasaya nasıl çıktıklarını doğal güzelliklerin nasıl keşfedildiğinde anlaşılmayan değerlerini sonradan anlaşılması.
İcat Çıkarma!
7.6/10
· 333 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
42