Alexander Winterman

Alexander Winterman

Yazar
7.2/10
10 Kişi
·
15
Okunma
·
1
Beğeni
·
42
Gösterim
ZAMAN güneşin altında bekleyen sudur. Nasıl eriyip bittiğini fark etmek zor. Onun için hiçbir zaman hiçbir güzel karar için geç değildir.
Gelişmemiş fakir ülkeler, az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerdeki yoksulluk "Yokluk" değil; varlık sahibi insanların "Bencil" tutumlarından doğuyor.
Yani "BEN" diyen insan, "BİZ" diyen insandan çok az olduğu için yoksulluk, açlık çekilmektedir.
Deneyin göreceksiniz, samimiyet korkuyu yok eder, kendine güveni arttırır. Korkunun temelinde yanlışların saklanması ve çevreye karşı samimi davranmamak doğar. Samimiyet evrenseldir, hangi ülkede yaşarsanız yaşayın para eder!
Aşık olan daima verici olmak, fedakarlık yapmak zorunda kalır. Aşık olunan ise her zaman kendisine olan düşkünlüğünüzü bildiği için daha rahattır. İstekleri yerine geldikçe hoşuna gider ve gittikçe isteklerini artırır, hayatınızı çekilmez hale sokar.
Belçika’da yapılan bir araştırmaya göre dünyada en çok işkence gören varlıklar sıralamasında, hayvanlar birinci sırada, kadınlar ikinci, çocuklar ise üçüncü sırada yer almış.
256 syf.
·Beğendi·6/10
Aslında kitap kötü değil ama çok fazla kişisel gelişim kitabı okuduysanız belli bir süre sonra –genelde- eğlence aramak için okuyorsunuz. Tabi okuduklarınız da güzelse önceki aklınızda kalanlarla arasında bir fark görmeye çalışıyorsunuz. Örneğin kitabının ‘SIRADIŞI’ olması ve ilk konusunun ‘İYİLİK YAPMAK’ üzerine olması bence çok düşündürücü bir etken.
Yazarın, yazılarında aralara koyduğu hikayeleri de göz önüne almak gerek tabi. Hem ibretlik hem de insanın içine işliyor.
Tabi gözünüz fark arıyor demiştim ya, yazar öyle sanıyorum ki Türk kökenli. Abi sen ‘Erişte’ tarifini nasıl veriyorsun ya? Bak yemiş, yapmış, tarif de veriyor. Helal olsun. Ağzım açık kaldı okurken, ciddiyim.
Bunun yanında Ziya Gökalp, Evliya Çelebi, Nazım Hikmet, Mevlana, Necip Fazıl, Fakir Baykurt gibi Türk dönemlerinde yeri olan insanları eklemeyi de unutmamış. Bunlar da benim için kitabın artıları.
Buna rağmen okumazsanız da çok bir şey kaybetmeyeceğiniz ama okursanız da samimi olduğunu hissedeceğiniz bir eser. O yüzden lafı da çok uzatmadan cümleten keyifli okumalar diliyorum.
Bu arada akşama nişanı var kuzenimin, pasta yemek istemeyenler gelsin. :)))))))))
Şaka bir yana kendinize iyi bakın, mutlu hafta sonları diliyorum..
256 syf.
·4 günde·1/10
Kitabın yazarinin lise ogrencisi bir Türk genci olduğu ve sosyal deney amaciyla ecnebi bir isimle yayinlattigini düşündüğüm bir çalışma olmuş.

Konular sıradışı olmadığı gibi örneklemeler de komik.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alexander Winterman
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 15 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.