Ali Çavuşoğlu

Ali Çavuşoğlu

YazarÇevirmen
7.4/10
8 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
59
Gösterim
Adı:
Ali Çavuşoğlu
 Dini de dünyayı da diri tutan ilimdir; cehaletten ne din olur ne de takva. Ancak insan, ister alim olsun ister cahil, takvasız olursa yine bir faydası yoktur.
Ali Çavuşoğlu
Sayfa 34 - Aksaray Belediyesi
Yolunu kaybetmişlere gaybın kapısının açılmayacağını muttakiler bilirler. Allah da zaten: “Ölülere söz işittiremezsin.” buyurmaktadır.
Ali Çavuşoğlu
Sayfa 111 - Aksaray Belediyesi
696 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Anadolu Selçuklu Devletinin hüküm sürdüğü yılları, bir hükümdar(Alaaddin Keykubat) eşinin gözüyle anlatan bir roman.
Tümüyle gerçek tarihi yansıtmasada yani yazarın kendi yorumlarını katmış olmasına rağmen, o dönemin yaşanılan saray yaşantısı ve devlet yönetimi hakkında bize bilgi vermektedir.
Bir sultanın, bir annenin kaygılarının ve sorumluluklarının dile getirildiği eserde aşk, nefret, ihtiras, fedakarlık ve zekanın o dönemin şartlarına göre bir karekterde nasıl canlandırılıdığını sade bir dille ve sürükleyici bir şekilde okuyuculara aktarmaya çalışmış bir eser.
696 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Selçuklu tarihinin hem acımasız hem de hoşgörülüğünü Mahperi Sultan üzerinden anlatan bir kitap. Kapağına ilk baktığımda beğenmediğim ama okudukça her simgenin, sembolün bir manası olduğunu gördüm.
Bir kadının arkasında yükselen bir imparatorluğun, acemlerin, taht kavgalarının, kirli oyunlarının yanında kocaman bir hoşgörü kültürü doğması bir o kadar da etkileyici.
Yabancı bir insanın ise Türkiye'ye şans eseri gelip bu kadar tarafsızca yazması ve bizim araştırmamızdan daha çok araştırmasını takdir ediyorum.
Hala bir yerlerde Selçuklu merak ediyorsanız, tavsiye edebileceğim yegane kitaptır.
696 syf.
·29 günde·Puan vermedi
13.yy da Anadolu..!! Tam bir tezatlar çağı..!! Selçuklu İmparatorluğunun kuruluşu ve tarihten silinişi..!! Tutkulu bir Sultanın ihtişamı ve haset dolu bir Saray’ın fesadı..!! Yükselen han duvarlarına karşı kabaran vahşi bir istilanın dalgaları..!! Savaşan toynaklar altında çiğnenirken bağrında büyük bir manevi ihtilalin ta kendisi..!! Mevlana’yı filizlendiren bir diyar..!!

Yazarın biyografisi

Adı:
Ali Çavuşoğlu

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.