Ali İhsan Tokaç

Ali İhsan Tokaç

Çevirmen
6.2/10
5 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
288 syf.
·7 günde·5/10
İlk bakışta kapağı ile göze çarpan ve adıyla da merak ve heyecan uyandıran bir görselliğe sahip olan bu kitabı maalesef beklediğim keyfi alamayarak okudum. Yarı fantastik özelliği ile biraz ilgi uyandırıyor gibi olsa da özellikle konu anlatımı biraz karışık. Belki de çeviri nedenli bilmiyorum ama konu birinci ağızdan anlatılırken bir anda üçüncü kişi tarafından anlatılmaya başlıyor. Jane, 9 yaşına kadar sahip olduğu hayali otuz yaşlarındaki Michael ile 23 yıl sonra mucizevi şekilde karşılaşınca ona aşık olduğunu farkeder. Konu böyle ilerliyor ancak dediğim gibi, çok da iç açıcı bulmadım. On üzerinden puan vermek gerekirse sanırım 5 ancak veririm.
288 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Daha önce yazarin hiçbir kitabını okumamıştım bu ilkti ve çok beğendim. Ne gereksiz yere uzatılmış, ne de anlamsızca yarım bırakılmış yani tam da olması gerektiği gibiydi, böyle kitapları okurken ayrı bir zevk alıyorum, çünkü sayfaları doldurmak için uzun uzun yazılmadığından insanı sıkmıyor, yormuyor. Evet bir aşk hikâyesi ama farklı yazılmış, bu da acaba yazarın özelliği mi? Diğer kitaplarını da okuyup göreceğimAilesi boşandıktan sonra işkolik annesiyle yaşayan, çocukluğunda da gençliğinde de yalnız kalan Jane'in ne yemesi ne giymesi gerektiğine yetişkin olduğunda bile karışan bir annesi var, ayrıca kim her lafın başında 30 yaşındaki kızına "Tatlış Jane" diye hitap eder kisırf bu yüzden bile gıcık olunası bir kadın. Bir de sevgili bozuntusu biri var ki bu kadar bencillik olamaz yani9.doğum gününe kadar günlerini hayali arkadaşı Michael ile geçiren Jane, o gün geldiğinde mecburen ayrılırlar. Çünkü zor zamanlarında çocuklara destek olmak için görevlendirilen Michael, zamanı dolduğunda orayı terk etmek zorundadır. Jane bir yetişkin olduğunda ise Michael ve yaşadığı günleri unutması gerekirken, birlikte geçirdikleri her anı dün gibi hatırlamaktadır. İşte hikâyenin tuhaflığı tam da bundan sonra başlıyor! Tam da en çok yanında olmasını istediği anda Michael yine hayatına giriyor, hem de hiç ummadığı bir şekilde... Eh bundan sonrası size kalmış, okuyup kendiniz keşfedin bakalım neler olduğunu Evet kesinlikle tavsiyemdir.
288 syf.
·2 günde·Beğendi·5/10
Çok akıcı hiçbir fazlalığı uzatması olmayan şirin bir kitaptı. Kahvenizi yanınıza alıp aşk filmi izler gibi birkaç saat geçirmek isterseniz tavsiye edilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ali İhsan Tokaç

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 5 okur okuyacak.