1000Kitap Logosu
Ali Küçük
Ali Küçük
Ali Küçük

Ali Küçük

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.2
38 Kişi
68
Okunma
80
Beğeni
1.563
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Apa, Çumra, Konya, Türkiye
Yaşamı
Çumra'nın Apa köyünde doğdu. İlk tahsilini köyde tamamladıktan sonra, Konya İmam-Hatip okuluna kaydoldu. 1972 yılında İmam-Hatip okulundan mezun oldu. Üç yıl Çumra Merkez Kur'an Kursu'nda Kur'an Kursu öğreticiliği yaptı. Daha sonra Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü'nden mezun olduktan sonra, aynı üniversitenin İlahiyat Fakültesi'ni bitirdi. 6 yıl kadar Avrupa'da Din görevlisi olarak çalıştı. Daha sonra Konya'da pek çok vakıf, dernek ve sosyal gönüllü kuruluşlar bünyesinde çalışmalarına devam etti. Ribat, İlk Adım dergileri ve Vahdet gazetesinde yazıları yayınlandı. İyi derecede Almanca, Fransızca, Arapça bilen Ali KÜÇÜK hocaefendi evli ve 6 çocuk babasıdır.
Ahmed
Besairul Kuran Tefsiri'yi inceledi.
8500 syf.
·
732 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Tefsir
Arkadaşın biri yorumunda, Ali hocanın sohbetlerinden toplanmış bir tefsir demiş, yanlış bilgi bu, zira Ali hoca tefsirini bizzat kendi yazmıştır, sohbetler tefsir bittikten sonra başlamıştır yapılmaya.
Besairul Kuran Tefsiri
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
Nedmani
Besâirul Kur'ân Tefsiri'yi inceledi.
Ali Küçük Hoca'nın sohbetlerinden derlenerek oluşturulan bu tefsir kitabı, herkes tarafından okunup özümsenmesi gereken, dili çok yalın ve sade bir tefsir kitabıdır. İçerisinde hadislere de yer verilmiş. Kur'an'ı idrak etme noktasında tefsir kitapları bizim ilk durak noktamız ve bizde gereken önemi vererek alıp okumalıyız.
Besâirul Kur'ân Tefsiri
OKUYACAKLARIMA EKLE
15