Ali Orhan

Ali Orhan

Çevirmen
7.3/10
62 Kişi
·
156
Okunma
·
0
Beğeni
·
1
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
272 syf.
·1 günde·8/10
Kitaba sabah başladım ve şimdi bitirdim. Yani gerçekten akıcı bir kitap, bir çırpıda bitirebilirsiniz. Ülkü ablam sayesinde iyiki almışım dedim. :)

Griffin, etrafındaki insanlara rağmen masum kalmayı başarabilmiş ama yanlış işlere bulaşmaktan kendini alamamış. Kontakta bırakılan anahtarı görünce arabayı kaçırmaya karar verip babasının gözüne girmeyi amaçlar. Ama gözden kaçan bir şey vardı ki o da arabanın arka koltuğundaki görme engelli genç kızımız Cheyenne Wilder.
Kör bir kızın nasıl yaşamaya çalıştığını, kötü insanların içinde olan bir oğlanın da nasıl bir yaşam geçirdiğini anlıyoruz.
Sürükleyici bir kitap, basit bir dili var. Okuduğunuza pişman olmazsınız. İyi okumalar.
120 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Beğendim olarak işaretledim ancak hayran olduğumu söyleyemeyeceğim. Tolkien, Lovecraft, Le Guin gibi yazarlara ilham olmuş bir yazarın öykülerinden daha fazlasını beklerdim. Ancak bahsedilen yazarların eserlerine aşinaysanız ilham noktaları olan gizemli kentleri, lanetli hazineleri, ulaşması imkansız hedefleri, bilinmeyenin getirdiği korkuyu, düş ile gerçeğin yer değiştirmesi gibi unsurları hemen fark edebilirsiniz. Arkasından gelenlerin bu unsurları çok daha iyi işlediği bir gerçek. Eğer fantastik edebiyata gönül vermişseniz okunması gereken bir eser, diğer türlü pas geçsenizde olur diye düşünüyorum.
272 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kitabın kapağında yazan "elinizden birakamayacağınız suç ve gerilim romanı. "yazısına aldanıp aldım.Gerçekten kitap beni çok gerdi ,çok boğdu. Olay Griff'in araba kacirmasiyla ve arabada kör bir kızın olduğunu farketmemesi ile başlıyor. Başlangıç süper ;ancak olaylar o kadar durağan ki ...Kitabı elimden birakmadigimda dogrudur çünkü biran önce bitsin de yeni kitaba başlayayım diye elimden hiç birakmadim:)Tavsiye etmem
272 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
O lanet günden itibaren hiç bilmediği biri tarafından istemsizce kaçırılan Cheyenne,onu kaçıran kişi ve kaçırıldığı yeri göremez.Çünkü Cheyenne 3 senedir hayatını kör bir şekilde devam ettirmektedir.
Heyecanla okuyacağınız bu sürükleyici kitap en en enn sevdiklerim arasında *-*
272 syf.
·9 günde·8/10
Rehineye başlarken doğrusu fazla heyecanlı ve ümitliydim. Sebebi ise arkadaşlarımın övmesiydi. Kitabın da arkasında yazılmış olduğu gibi gerçekten akıcı bir roman. İnsan merak ediyor ama ümidimi kıran şeyse hep tahmin ettiğim şeylerin çıkmasıydı. Tahmin ettiklerimde çıkınca heyecanım yok oluyordu. Onun haricinde gerçekten güzeldi ama ahım şahım bir kitap değil. Biraz kafa dinlemek için okunabilir çünkü insanı çekiyor. "Diğer bir bölümde ne olacak acaba?" diyiveriyor insan. Tavsiye eder miyim ederim tabii.
120 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
İlk kez okuduğum bir yazar Lord Dunsany.Fantastik,masalsı ama bir o kadar sosyal meselelere değinen hikayeler var Yann’ın Ülkesi’nde.Ve Lord Dunsany’in J.R.R Tolkien,H.P. Lovecraft ve Ursula K. Le Guin gibi isimlere ilham vermesine de pek şaşırmadım~
Sekiz hikayeden oluşan kitapta beni en çok etkileyenler ise vermek istediği mesaj ile “Kılıç ve ilah” ve farklı konusuyla “dertleri değiştirme bürosu” oldu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ali Orhan
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 156 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 43 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.