Ali Öztürk

Ali Öztürk

Yazar
7.2/10
9 Kişi
·
31
Okunma
·
3
Beğeni
·
219
Gösterim
Adı:
Ali Öztürk
Unvan:
Türk Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
464 syf.
·13 günde·Beğendi·7/10 puan
Kitap aslen çok güzel. Bir çok destanımız ve bu destanlardaki kişiler çok güzel anlatılıyor. Kaynaklar oldukça iyi ve fazla. Ancak ben neden 3 puan birden kestim hem de bir tarih kitabında, bunu açıklayacağım.
Yazar, sanki ilk defa yazmış gibi. Yani nasıl konuşuyorsa konuşma dilini yazıya çevirmiş ve bu sebeple bazı şeyler garip geliyor. Hani destandaki yazılar haricinde kendi fikirlerini belirtirken de "Yapmağa, Öğretmeğe" gibi kelimeler kullanmış. Bu tarz yazı dilinde alışık olmadığımız kelimeler okumayı yavaşlatıyor. Zaten çoğu yer durağan ve sıkıcı gelebiliyor tarih kitaplarında. Bir de yayın evinin şiddetle değiştirilmesini tavsiye edeceğim.
Biraz da yayın evini topa tutarsak ; Ah be kardeşim, bu kadar mı kelime yanlışı yapılır, diyesi geliyor insanın. Zaten staj var, zor okuyorum. Şu kitabı okumam 2 haftamı aldı nerdeyse. Birde yanlış kelimelerin fazlalığı beni çıldırttı desem yeridir.
Kitaba yeniden dönecek olursak ; Sadece TARİH kısmını, tarihe, tarihimize göre değerlendirirsek, bence ortaya çok güzel bir malzeme çıkmış. Bu malzemeden faydalanmak da bizim elimizde diyebilirim..
Bu kitabı okumak istiyorum. Çok güzel bir kitaba benziyor. Türk destanlarını herkesin bilmesi lazım bence. Herkesin okuması gerek bir kitap. Bende okuyacağım

Yazarın biyografisi

Adı:
Ali Öztürk
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 23 okur okuyacak.