1000Kitap Logosu
Alison Green
Alison Green
Alison Green

Alison Green

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
9.9
10 Kişi
38
Okunma
0
Beğeni
28
Gösterim
Unvan
Çocuk Kitapları Yazarı
Hilal Kaya
İyilik'i inceledi.
48 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Keşke elimde bir imkan olsa da dünya üzerindeki bütün çocuklara bu kitabı dağıtabilsem. Yanlış hatırlamıyorsam, 38 farklı çizerle hazırlanan bu kitap aynı zamanda tam bir görsel şölen..farklı her sayfası, başka bir çizerin dünyasından kaleminden çıkmış. Konusu ise baştan aşağı iyilik.. Biz yetişkinlerin zaman zaman unuttuğu minik detayların bile unutulmadığı bir kitap.. gülümsemenin bile, birini dinlemenin bile ne kadar büyük bir iyilik anlatan bir kitap. Ben bu kitabı her okuyuşumda, kitaba sarılmak istiyorum sadece çocuklara değil, bütün insanlara tavsiye ederim.
İyilik
9.9/10
· 38 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
48 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
İyilik
Çocukların çok sevdiği ve nezaket ve görgü kurallarını çok güzel işleyen bir kitap. Çocukların farkındalığını geliştiriyor. Daha nazik davranmalarını ve bunu nasıl yapacakları açık ve anlaşılır yazılmış. Ben çok sevdim . Her ebeveyn ve eğitiminin kitaplığında olmayı hak ediyor.
İyilik
9.9/10
· 38 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
48 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
"Dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey." diyor Sait Faik. Bu güzel kitabın anlatmaya çalıştığı gibi tıpkı... Çocuk kitapları dışında da okunması gereken, sırasını bekleyen bir sürü kitap olduğu için yaklaşık on gündür masamda, kitapların en üzerinde öylece duruyordu bu şirin şey:) Sürekli göz göze gelsek de bir türlü elime alıp inceme fırsatı bulamıyordum. Okuduğum diğer kitapların arasına sıkıştırıverdim bugün. İyi ki de sıkıştırmışım. Böylesine şahane bir eserden uzak kaldığım günlere üzülsem de biraz, tanışmanın verdiği mutluluk o duygunun önüne geçti. Kitabın en önemli özelliği, birbirinden değerli 38 farklı çizerin resimlemelerinden oluşması. Bununla birlikte harika bir konu olan "iyilik" kavramının hikayeleştirilmesi ve bunun görsel şölene dönüştürülmesi esere ayrıca bir değer yüklüyor. Her sayfada farklı sanatçıların farklı teknikleri kullandığı resimlemeleri görmek çeşitlilik adına sanatsal bir değer katıyor kitaba. Hikayesi gayet basit ve anlaşılabilir bir üslupla oluşturulmuş. Daha güzel bir Dünya için iyiliğin ve güzelliklerin ön plana çıkarılması ve bunu yaparken özellikle farklılıkların vurgulanması esere evrensel bir nitelik kazandırıyor. Kitabın geneli düşünüldüğünde ana fikir olarak "Daha iyi ve nazik bir dünya için ne yapabiliriz?" sorusuna cevap aranmakta. Resimlemeler bu soruyu olabildiğince basit ama bir o kadar da etkili bir biçimde cevaplıyor. Daha iyi bir Dünya için; Merhaba deyin, Gülümseyin, İyilik yapın, Yardım edin, Paylaşın, Dinleyin, Eğlenin eğlendirin, Oyun oynayın, Sabırlı olun, Hayvanları sevin, Farklı olana saygı duyun... Ve daha bir sürü şey... Şüphesiz; bunları sadece çocuklardan beklemeyin, yetişkinler olarak sizler de deneyin. Göreceksiniz, Dünya'yı iyilik ve güzellikler kurtaracak... Bu güzel eseri okul öncesi ve okul sonrası tüm yaş grupları için rahatlıkla önerebilirim. Hatta zorunlu bir öneri olarak kabul edebilirsiniz:) Çocuklara okuyun, çocuklara okutun, okuyun ve herkese okutun... Mutlu okumalar:)
İyilik
9.9/10
· 38 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5