Alp İlkkurşun

Alp İlkkurşun

Çevirmen
8.8/10
315 Kişi
·
940
Okunma
·
3
Beğeni
·
243
Gösterim
Adı:
Alp İlkkurşun
Unvan:
Çizgi roman çevirmeni
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
236 syf.
·1 günde·8/10
Dördüncü cilde kadar okudum, serinin konusu belli olmaya başladı ve olaylar giderek ilgi çekici hale geliyor. Devamını merak ediyorum ama şu sıra şiddet içerikli şeyler okumak istemediğim için seriye ara vermeye karar verdim.
196 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bu manga bana oldukça nostaljik his veriyor. Oldukça sevdiğim bir seridir kendisi. Genellikle kanser etse de oldukça keyifli arkadaşlıklar (klasik manga iste, arkadaşlık önemli teması olmazsa olmaz) görebileceğiniz bir seri. Son serilerde veya asıl serinin son bölümlerinde çizimler o kadar gelişmiş ki şu an bu çizimleri görünce komik geldi biraz da. Açık sahneleri yüzünden çok fazla saldırı alsa da ben görmezden gelinebilir bir seviyede olduğunu düşünüyorum. Komedisi bol olan manganın bu cildinde Fairy Tail loncası ile tanışıyoruz. En başından beri Fairy Tail loncasına hayranlık duyan Lucy (bunun sebebini öğrenince daha bir tatlı geliyor hayranlığı) Natsu ile tanışır ve Fairy Tail loncasına katılır. İlk dört bölümü içeren bu cilt, tam anlamıyla bir Fairy Tail mangası.

"Merhabalar, İlk kez tanıştıklarımıza da... Uzun zamandır görüşmediklerimize de... Olamaz! Yanlış kitabı almışım! Sen de kimsin? diyenlere de... Keyifle okuyup bitirin lütfen. Bu hikaye, bir insan ve bir kedinin arasındaki dostluğun hikâyesi. Evet. Daha şimdiden yalan söyledim."
196 syf.
·Beğendi·8/10
Merhaba,
Bu benim okuduğum ilk mangam manaya başlangıç açısından bence güzel bir başlangıç olabilir. Yazıları ve kimin ne dediği hem karışık gelmedi hem de olaylar sürükleyiciydi.
Kitap bitti ve hala Tanaka'yı çözebilmiş değilim ben bile ardında bıraktığı sırlar ile bitti kitap ama 2 ve 3 olduğu için rahatım. Futaba'ya biraz gıcık oldum çünkü seçtiği arkadaşlarını sevmedim ve saf kız modellerine sinir olmuşumdur hep. Ama sonlara doğru yaptığı bir haraketiyle gönlümü aldı. Genel olarak beğendiğim ama bazı yerlerde gidişatı benim sinir etti açıkçası. Bir iki yerde eksikleri olsa da gayet iyiydi
196 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Manganın ikinci kitabi son gaz devam ediyor. Kahyamız șeytani bir karaktere sahip fakat bize kendini sevdiren özelliği de o. Size söyleyeceğim tek șey manga seviyorsanız ve koleksiyon yapıyorsaniz bu seriyi kütüphaneniz de mutlaka bulundurun.
380 syf.
Önce animesini izleyip sonra mangasını okudum. Son aynı olsa da özellikle 3. ve 4. dönemde anime ile manga arasında büyük farklar var. Açıkçası mangayı daha çok beğendim.
Another çok özel bir yere sahip. Gizem, gerilim, hatta yer yer korku ögelerini aynı zamanda ince bir dramla harmanlamayı başarmış. Çizimleri de mükemmel ötesi. Böyle bir seriyi koleksiyonuma katmaktan mutluluk duyuyorum. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.
196 syf.
·Beğendi·8/10
Güzel Çizimleri olan komik bir manga. Bașrolumuz Sebastián elinden düșünebileceğiniz her șey gelen biri. Hazır çok cilti çıkmamıșken koleksiyonu yapılabilir, șömizli olması da ayrı güzel.
196 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Manga okumayı şu sıralar roman okumaktan daha çok seviyorum. Bu manga da yeni arayışlar içerisine girip konuyu okumamla ve beğeneceğimi düşüneceğim için aldım. Açıkcası öyle de oldu çok tatlı bir aşkı ele alıyor manga,ben aşırı sevdim.
Vurgulu kırdılı manga sevenlerin beğeneceğini düşünmüyorum. Çünkü bir kızın lise yıllarında ki aşkını anlatıyor.

•Aşk severlere Tavsiye ediyorum •
216 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bana Koushun Takami'nun Ölüm Oyunu kitabını hatırlattı biraz. Belki de psikolojik bakımdan benzer olaylardan dolayıdır. Iki kitabin ortak ozellikleri vardı. Hükümetin vatandaşları üzerindeki nüfus kontrolünü yada şiddet eğilimlerini kontrol etme amacının olması, insanların yaşama haklarını elinden almasına varacak kadar büyük kararlar almasına ve bunu da loto sistemi gibi rastgele veya bir sınıf öğrenciden sağ kalan son çocuğun yaşama hakkını elde etmesi gibi.
196 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Çok beğendim bu mangayı çizimleri olsun konusu olsun çok iyiydi Sebastian’ a aşık oldum resmen

Konusu: Sebastian İngiltere’nin saygın bir ailenin kahyası,her konuda çok iyi dövüş sanatları,aşçılık gibi 12 yaşındaki efendisine hizmet ediyor. Sonra maceraları başlıyor tabi ki
Kesinlikle alıp okuyun pişman olmazsınız
Tavsiye ederim herkese çok iyi
Tarih:21 Ocak 2020

Yazarın biyografisi

Adı:
Alp İlkkurşun
Unvan:
Çizgi roman çevirmeni

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 940 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 214 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.