Alp İlkkurşun

Alp İlkkurşun

ÇevirmenEditör
8.8/10
932 Kişi
·
2.430
Okunma
·
4
Beğeni
·
515
Gösterim
Adı:
Alp İlkkurşun
Unvan:
Çizgi roman çevirmeni
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
192 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Manga büyücülerin, büyülerin olduğu bir dünyada geçiyor. Bu dünyada her büyücü bir loncaya üye oluyor ve yeteneklerini ve öğrendiklerini kullanıyor. Aynı zamanda büyü sıradan bir şeymiş gibi alınıp satılıyor. Büyücülere para karşılığında iş veriliyor. İyi kötü karşılaşmalarının olduğu, arkadaşlıkların sergilendiği güzel bir manga serisi.
Kesinlikle Uzak Doğu'nun en güzel buluşlarından biri de mangalar. Hem okuyor hem de çizimler sayesinde izliyor gibi oluyorsunuz.
Manga okumamış, okumayı düşünen herkese tavsiyemdir bu kitap. Başlarda anlayıp, bağlantı kurmakta zorlanıyorsunuz ama sonra alışıyorsunuz.

Okumak isteyen herkese keyifli okumalar diliyorum. :)
196 syf.
·11 günde·Puan vermedi
Manganın bu cildinde Fairy Tail Loncasının büyücüleri, aynı zamanda kitabın baş kahramanları çok değerli bir kitabı bulmak için çeşitli maceralar yaşıyor. Bu maceralar her kitapta olduğu gibi bazen iyiyle kötünün karşılaşmasını da beraberinde getiriyor.
Mangasını okuyup peşine animesini izlemek çok daha keyifli...

Okuyacak olanlara keyifli okumalar diliyorum. :)
364 syf.
·2 günde
İlk başlarda biraz zorlandım ilk defa manga okuduğum için ne taraftan okunacağını filan karıştırdım onu saymazssak gayet güzel kitap. Konusu, çizimleri olsun kesinlikle mükemmeldi. Bazı kısımlarını okurken gerildim hatta. İyi okumalar
196 syf.
·3 günde·10/10 puan
Manga büyücülerin olduğu bir dünyada geçiyor. Bu büyücüler farklı farklı loncalara bağlı oluyorlar. Her şeyde olduğu gibi bu loncalarda da gözde olan bir lonca var. O loncanın adı Fairy Tail. Bu lonca son derece keyifli olayların yaşandığı, bol bol gülerek okuyacağınız bir macera deposu adeta. Manga bildiğim kadarıyla 60 cilt falan. Birinci cildinde kahramanların tanıtımı ve loncalar hakkında fikir ediniyorsunuz.

Okuyacak olanlara keyifli okumalar diliyorum.
196 syf.
·1 günde·10/10 puan
Ben mangaları ilk bu seri sayesinde keşfettim. Yeri başkadır bu serinin. Arada uğrarım sevdiğim sahneleri okurum. Arada sinir krizleri falan geçirebilirsiniz.
Çerezlik bir seri. İnternet üzerinden okuyabilirsiniz, hatta animesini de izleyebilirsiniz.
Shoujo türü seviyorsanız ilk okumanız gereken serilerin ilk başında yer alsın.
Okuyabilmeniz için şöyle: https://serimanga.com/...o-haru-ride/0?page=1 bırakayım. İyi okumalar dilerim.
176 syf.
·2 günde·10/10 puan
Ymir'in zırhlı ve devasa titanın yanına geçmesi üzerine Eren'i zor bela, ölümleri bahasına kurtaran Keşif Lejyonu için artık hiçbir şey kolay olmayacaktır. Çizimlerin yine kusursuz olduğu bir manga olmasının yanı sıra animesini izledikten sonra mangasını okumanın tekrar aynı duyguları yaşatacağına inanmazken artık inanır oldum.
216 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu sene içerisinde okuduğum mangalar arasında açık ara farkla en sağlam olanı buydu. Konusunu inanılmaz beğendim. Seinen, psikoloji türü. En sevdiğimden :') Bir cilt iki bölüme ayrılmış. Her bölümde ikigami dağıtıcısının ulaştığı ve hayatlarının son gününe şahit olduğumuz farklı karakterler var. Dramı inanılmaz iyiydi. Bitirmek için sabırsızlanıyorum
192 syf.
·2 günde·10/10 puan
Dev ve Zırhlı titanların kimlikleri ortaya çıkmışken Eren ve Ymir'in iki titan tarafından kaçırılması sonucunda ortalık hallaç pamuğuna döner. İkisini de kurtarmak için Keşif Lejyonu ellerinden geleni arkalarına koymazken titanlarla ilgili minimal bilgiler de sizlere sunulmaya devam etmektedir. Shingeki no Kyojin animesinin ikinci sezonun son bölümlerini anlatan mangamız animedeki gibi kusursuzca sizi içine çekmeye devam etmektedir. Çizimler elbette ki efsane yani bir SnK hayranı olarak nasıl da beğenmem.
364 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Çizimleri çok güzel ve konusu da epey sürükleyici. Mangasını bitirdikten sonra animesine geçmek istiyorum. Ayrıca kapak tasarımı çok hoş. İnsanın alıp alıp bakası geliyor. Diğer mangalara göre daha büyük. Another’ı bayağı sevdim ve kısa zamanda devamını da okumak istiyorum.
240 syf.
·9/10 puan
Seri 4.ciltte tıpkı Naruto gibi çok güzel bir tempo yakaladi, ilk 3 cilt evreni ve Guts'ı anlatıp hünerlerini sergirlerken 4.cilt geçmişe gidip Guts'ın çocukluğunu, hocasını ve elindeki kılıcın ölümcül bir silaha dönüstüğü zamanları anlatıyor. Tabi bir de, seride büyük ihtimal çok çok önemli bir rolü olacak olan kız veya erkek cinsini daha tam anlayamadığım Griffith ile tanışıyoruz.

Bence şu anlık iyi ilerliyor, umarım ilerleyen ciltlerde çok fazla batmaz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Alp İlkkurşun
Unvan:
Çizgi roman çevirmeni

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 2.430 okur okudu.
  • 20 okur okuyor.
  • 472 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.