Alyson Richman

Alyson Richman

Yazar
7.3/10
126 Kişi
·
410
Okunma
·
2
Beğeni
·
619
Gösterim
Adı:
Alyson Richman
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 19 Mayıs 1972
Ilk bakışmamızda aramızdaki aşkın belirsizliğini değil, bu aşkın kaçınılmazlığını hissetmiştim.
Portrelerimin fiziksel görünüşten fazlasını, resmettiğim kişilerin düşüncelerini de yansitmasini istiyordum.
Kızıma ilk âşık olduğunda aşkını çok yakında tutmamasını söyledim.Ona,kendini sıcak bir yaz havuzunda düşün,dedim.Güneşin altın ışıkları yüzüne vuruyor.İçine çek,kokla o havayı.Seni bırakmayacaktır.Ancak güneş ışığını avucuna alırsan gölgeye dönüşür.Ateş böceklerini kavanoza koyarsan ölürler.Kanatlarını kaybetmeden seversen,her zaman havada asılı kalmanın çoşkunluğunu hissedersin.
Alyson Richman
Sayfa 181 - Pegasus Yayınları
Ölülerin onları ziyaret etmediğine inananlara diyecek tek bir sözüm var: Ruhunuza perde inmiş. Ben bir bilim adamı olduğum halde koruyucu meleklere ve peşimi bırakmayan hayaletlere inanıyorum. Hayatın mucizesine, gebeliğin karmaşıklığına kendi gözlerimle Şahit oldum ve hâlâ bir bebek gibi mükemmel bir şeyin Tanrı’nın yardımı olmadan yaratılamayacağını düşünüyorum.
320 syf.
·16 günde·Puan vermedi
Gerek anlatımı gerekse kurgusuyla gercekten çok güzel bir kitaptı. Ikinci Dunya Savaşı sırasında Yahudilere uygulanan insanlik dışı baskı ve zulmü anlatan bir hikayesi var. Savaş öncesi Prag'da birbirine aşık ve gelecekle ilgili güzel hayalleri olan tıp ogrencisi Josef ile resme merakli ve çok güzel tablolar yapan Lenka'nin hikayesine taniklik ediyoruz. Birbirini seven bu iki genç Almanya'nin Çekoslovakya'yi işgal etmesi sonucunda birbirlerinden ayri düşerler. Josef Amerika'ya giderken, Lenka Prag'da kalmayi tercih eder. Hayat ikisi için de kolay olmaz. Çünkü savaşın yıkıcı etkisi ikisini de kayıplarla kararlaştırmıştir. Yıllarca birbirlerini görmeden ayrı hayatlar yaşayan bu iki sevgiliye yine hayat, umulmadik bir sürpriz hazirlayacaktır. Gerçek hayat hikayesinden yola çıkılarak yazılmış bu eseri ben beğeni ile okudum.
424 syf.
·Beğendi·8/10
Bu kitabı almama vesile olan şey, Sarah Jio’nun da bir katkısının olması. Kendisinin büyük bir hayranı olduğum için her kitabını okumak istiyorum. Sanırım okumadığımda yok. Neyse..

Kitap, Kristina McMorris’in dokuz yazarı (Alyson Richman, Jenna Blum, Sarah McCoy, Melanie Benjamin, Sarah Jio, Erika Robuck, Kristina McMorris, Amanda Hodgkinson, Pam Jenoff, Karen White) bir araya getirdiği; Grand Central Terminali’ndeki yolcuların her birinin yaşam öyküsünün anlatıldığı bir kitap. Birbiriyle bağlantılı hikayeler bunlar tabii ki. Her bir hikayede önceki hikayeleri anımsatan ipuçları var ve bunlara rastlamak çok keyifliydi. Çok üzen ve çok mutlu eden hikayeler bunlar. Ve çok güzel harmanlanmış hikayeler.

Sarah Jio üslubunu ve kurgusunu sevenlerin ilgiyle okuyacağı bir kitap. Romantik kitapları sevmeyenlere sıkıcı gelebilir evet. Ama ben yine de tavsiye ederim herkese.

Keyifli okumalar. Kitapla ve sevgiyle kalın..:))
424 syf.
·9/10
Kitapta İkinci Dünya Savaşı sonrasında insanların ruh hallerini, umutlarını, yeni başlangıçlara yelken açışlarını farklı yazarların işleyişiyle biz okurlara yansıtmış durumda. Birbirinden bağımsız haldeki on hikaye farklı bir tarz olmuş güzel bir kitaptı...
424 syf.
·2 günde·10/10
Giresun’da başlayıp İzmir’de bitirdiğim bir kitap oldu.Güzel on hikaye yer almakta Ve her biri farklı bir yazar tarafından yazılmış.Birçok duyguyu yaşadım.Blogumdan da yorumumu okuyabilirsiniz. (http://sadeceyagmurr.blogspot.com/...r-istasyonu.html?m=1) okumalar.
424 syf.
·28 günde·6/10
Açıkçası "Yitik Kalpler İstasyonu" kitabında Sarah Jio'yu gördüğüm için merak edip okumak istedim. Sarah Jio ve onun tarzındaki yazarların biraraya gelerek oluşturdukları bu kitapta II. Dünya Savaşı sonrasında Grand Central İstasyonu'ndaki insanların hayatları anlatılıyor. Bir gün, tek yer ve birbirinden farklı birçok insan. Yazarların hikayelerinde birbirlerinin hikayelerinden bazı anlara ya da karakterlere dokunuyor olmaları kitabın güzel yanlarından biriydi bana göre. En çok Sarah Jio'nun kitaba da adını veren "Yitik Kalpler İstasyonu" hikayesini sevdim. Biraz kafa dağıtmaya, biraz zaman geçirmeye, biraz kendinizi yormadan başka bir dünyada kendinizi hissetmeye ihtiyacınız varsa okumanızı tavsiye ederim. İyi okumalar...
424 syf.
·5 günde
Kitap savaş ve savaş sonrası istasyonda yaşanan hikayeleri anlatıyor. Genel olarak bakıldığında hikayeler tamamen farklı ancak her hikaye bir sonraki hikaye ile bir noktada buluşmuş. Hikayelerin birbiri içine bu kadar güzel işlenmesi beni çok etkiledi. Kitabı çok beğendim ve kesinlikle tavsiye ederim.
424 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Bir birinden ayrı 10 hikaye. Hepsinin yaşandığı bir tren istasyonu. 2. Dünya savaşı sonrası ve o zamanda yaşayan insanlar. Beni en etkileyen şüphesiz obsesiflikle ilgili bölümdü.
424 syf.
·13 günde·Beğendi·7/10
Kristine Hannah'ı ve Sarah Jio'yu bir arada görünce düşünmeden kitabı aldım. Kitap bir sürü küçük hikayeden oluşuyor. Her bir hikaye farklı bir yazara ait. Hikayeleri birbirine bağlayan tek şey, tesadüf olarak terminalden geçerken görüp bahsettiği kişiler. Bu kişiler farklı öykülerin kahramanı. Kitap beklentimi karşılayamadı. 1. Dünya Savaşı sırasında yaşanılanlar, Yahudilerin yaşadıkları hikayeleştirilmiş bir halde. [Destan yazıp yazıp sildiğim kalan yorumum da kendime kalsın ;)]
424 syf.
·4/10
Kitaba büyük bir merakla başlamış olsam da benim için büyük hayalkırıklığı oldu. Hikayelerin sonu çok havada kalmış. Sarah jio ve Kristin Hannah sever bir okur olsam da bu kitabı beğenmediğimi söyleyebilirim.
424 syf.
·19 günde·Beğendi·10/10
Ve bu güzel roman da sonsuzluğa uğurlandı. Şu bir gerçek ki etkileyici bir romandı. İçerisindeki her hikaye beni derinden etkiledi desem yeridir. Kimi zaman üzücü, kimi zaman sevindirici hikayelerle beni avucuna aldı ve okurken kendimi karakterlerin yerine koyarak okudum ve kendime şu soruyu sordum; "Acaba ben olsam n'apardım? Nasıl davranırdım ve nasıl tepki verirdi?"... Gerçekten daha bir çok sorgulamalarla ve sorularla yitirdim kendimi kitabın içinde çünkü ben her romanı yaşayarak, hissederek ve empati kurarak okurum.
2. Dünya Savaşı sonrası Grand Terminal'de yaşanan (Belki de yaşanmıştır, kim bilir?!) Kısa kısa hikayelerin hepsinde derin bir üzüntü hissedebilirsiniz. Kah mutlu anlar, kah üzüntülü anlar var içerisinde ama savaş görmüş geçirmiş bir insan ne kadar mutlu olabilir ya da mutluluğunu ne kadar ileri götürebilir sorusunu da getirir yanında akla.
Kıssadan hisse, okuyun derim. Ben çok beğendim ve etkilendim. Ama en çok tabii ki sevdiğim yazar Sarah Jio'nun hikayesini beğendim. İyi okumalar. Okumakla kalın!

Yazarın biyografisi

Adı:
Alyson Richman
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 19 Mayıs 1972

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 410 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 627 okur okuyacak.
  • 32 okur yarım bıraktı.