Anna Banks

Anna Banks

Yazar
7.2/10
72 Kişi
·
156
Okunma
·
8
Beğeni
·
942
Gösterim
Adı:
Anna Banks
Unvan:
Yazar
"Onunla bir daha karşı karşıya gelemem."
"Neden? Seni terk mi etti yoksa?" yanıma oturdu ve ellerimi yüzüne çekti. "Onunla yatmak istemediğin için mi seni terk etti?"
"Anne!" diye ciyakladım. "Hayır!"
"Ne yani onunla yattın mı?"
"Anne, sana söyledim ya, onunla birlikte bile değiliz!"
"Birlikte bile değilsiniz ve onunla yattın mı?"
Anna Banks
Sayfa 74 - Dex Yayınları
Dr. Milligan güldü. "Belki eşeklerle de konuşabiliyorsunuzdur." dedi.
Emma başıyla onayladı. "Konuşabiliyorum. Galen bazen eşekleşebiliyor."
Anna Banks
Sayfa 219 - Dex Yayınları
"Batman gerçek değil. Sadece insanlar izlesin diye rol yapan bir insan."
"Bana epey gerçek gelmişti."
"Gerçek gibi göstermekten başarılılar. Bazı insanlar, tüm hayatlarını gerçek olmayan bir şeyi gerçekmiş gibi göstermeye adarlar."
"İnsanlar sandığımdan daha garipmiş. Olmadığın biri gibi davranmanın amacı ne olabilir ki?"
Anna Banks
Sayfa 193 - Dex Yayınları
"Ben neyim?"
"Syrenalı. Bize ve sana böyle deniyor."
"Syrenalı mı? Deniz kızı gibi mi?"
Galen boğazını temizledi. "Deniz kızı mı dedin?"
"Gerçekten mi? Şimdi de buna mı takıldın?"
Anna Banks
Sayfa 129 - Dex Yayınları
"Peki, Emma'nın başı ne olacak?"
"Galen omuz silkti. "Şimdilik iyi gözüküyor. Yoksa kafasıyla camı parçalamazdı."
Anna Banks
Sayfa 116 - Dex Yayınları
"Onunla yattınız mı?"
"Hayır, efendim."
"Peki neden? Benim kızımın nesi var ki?"
"Kızınızda eksik hiçbir şey yok bayan McIntosh. Size yatmadığımızı söyledim, onunla yatmak istemediğimi söylemedim."
"İyi cevaptı Galen. İyi cevaptı."
Anna Banks
Sayfa 94 - Dex Yayınları
344 syf.
Güzel seriydi, ilk kitabından son kitabına kadar da sıkmadan kendini okutturdu; gerçi yazar, serinin son kitabında melezleri açıklayayım derken zorlama bir final yapmaya çalışmış. Reed karakteri bana göre gereksizdi, belki yazar Emma'nın değerini artırabilmek için böyle bir kurgu düşünmüş ama eminim benim gibi tüm okuyanlar bu kitapta Emma'ya çok kızdı.
348 syf.
Kitap biraz amatörce yazılmış gibi. Bölümler arasında geçiş bile yok. Bıçak gibi kesilmiş sanki. Öyle ki yeni bir bölüme geçtiğimde acaba sayfa mı eksik diye defalarca kontrol ettim. Ayrıca çevirmene de bir çift lafım var: “amanallahımyarabbim”? Ciddi misin?? Gerçekten dilimizde böyle bir nida şekli mi var? Yoksa var da ben mi bilmiyorum. “Aman Allahım” yaz bırak. Bütün kitap boyunca gözüme battı durdu.
Bunların dışında konu güzel ama işlenişi zayıf kalmış. Sırf devamını merak ettiğim için serinin kalan kitaplarını okuyacağım. Umarım çevirmen diğer iki kitapta da“amanallahımyarabbim” yazdığı için gözlerim kanamaz.
348 syf.
·5/10
Listemde bekleyen kitaplardan biriydi Poseidon Varisi. Dex'in çıkardığı kıyıda köşede kalmış, pek ünlenmemiş romanları beni mutlu ediyor. O kitaplardan biri de bu kitap oldu. Her kitapta yaptığım gibi bu kitap hakkında da bir şey okumadan direk başladım. Anlatımı sizi kitabın içine itiyor. Ben bir gece uyumayıp sadece iki yüz sayfa okudum, bırakmazdım aslında ama uyumam gerekiyordu artık.
Öncelikle konusu çok farklı geldi bana, farklı şeyler ilgi çekici oluyor. Emma ve arkadaşı Chloe tatildeyken, Emma'nın Galen'e çarpmasıyla başlıyor kitap. Bir kaç sayfa sonra bir karakterinden ayrılıyoruz kitabın. Bu kadar çabuk bir ölüm beklemiyordum açıkçası. Chloe ölmeseydi -spoi sayılmaz bence- Rayna ile çok iyi anlaşacaklarını düşünüyorum. Kavgaları bile güzel olurdu. Belki ölmemiştir, umudum var. Kitap ne hakkında, ne anlatıyor, bunlar hakkında uzun uzun yazmak istemiyorum. Kitap hakkındaki düşüncelerimden bahsetmek istiyorum.
Galen'ın daha kıskanç olmasını, sinir küpü olmasını isterdim. O zaman daha eğlenceli olurdu. Toraf Emma'yı öptüğünde gelip Toraf'ı yumrukladı ama bu yeterli değil bence. Tavır almasını beklerdim. Rayna ve Toraf okuyan herkesin seveceği gibi benimde sevdiğim bir çift oldu. Daha fazla didişmelerini bekliyorum diğer kitaplarda. Galen ve Rayna'nın ağabeyi Grom'un bu kadar uysal olmasına şaşırdım, ama ilerleyen sayfalarda pek öyle olmadığını anladım. En sevdiğim ve baya güldüğüm karakter Emma'nın annesi oldu. Zaten sonunda öyle bir şey öğreniyoruz ki... 'Nasıl burada bitirebilirsin Anna!' Dedim. Onu beklemiyordum.
Buna rağmen devam edeceğimi sanmıyorum.
348 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Başlarda sürükleyici başlayan olaylar ortalarda duruluyordu. Konu çok güzel olmasına rağmen anlatım beni sıkmıştı fakat sonlarda dağılan dikkatimi yeniden kendine çekmeyi başardı.
348 syf.
·7/10
Kapak tasarımı ile ilgilimi çeksede pek beğenemedim maalesef. Akıcılık ve konu süperdi. Okurken gayet eğlendim. Ancak çevirisi ve yazarın olayları anlatış biçimi beni pek tatmin edemedi.Bazı yerleri "Hadii artık bit ya "diyerek okudum Poseidon Varisi Anna Banks
348 syf.
·5 günde·4/10
Beğenemedim:( Aslında öykü fena değil ama bir türlü beni heyecanlandıramadı. Böyle bir öykünün içinde yazar aşk kısmında takılıp kalmış. 10 puan aldığını görüp okumaya karar vermiştim ama zevkler farklı işte. Vaktime yazık oldu:(
348 syf.
·Beğendi·5/10
Kitabı aşıklar ve/veya sevgilisi olanlar okumalı başka türlü kesinlikle iyi bir kitap gibi olmuyor. İnanın bana. Kitap fantastik bir türde yazılmış ama anlamadığım genelde bu olaylar zengin oğlan fakir kız ya da fakir oğlan zengin kız tadında olur ancak bu kitap zengin oğlan zengin kız tadında yazılmış ve bunu okuyan kişilerin bostonda kendi özel sahili olan 3 katlı villası yoksa kimsa bu kitaba 10 yıldız vermez diye tahmin ediyorum.
276 syf.
·Beğendi·4/10
Lutfen kitabin ilk 50 sayfasını kapatıp 51. Sayfadan başlayın lütfen inanın ben ilk okuduğumda öyle yapsaydım 7 yıldız vermeyi düşünebilirdim. "Aşık bir kız lisesi öğrencisi misiniz bu kitap tam size göre" adlı sloganla satış yapan bu basım evi durumu kurtarmak için kitabın dışını güzel kaplayıp sosyolojik bir gönderme de yapmışlar
344 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Eveeeetttt benim için uzun bir aradan sonra yeni yorumumla geldim. Serinin son kitabını çok merak ettiğim için çıktığı gibi aldığım halde ve kitabı okuduğum neredeyse iki hafta olmasına rağmen yorumuma ancak yeni sıra geldi. (KPSS sağolsun!..)
Serinin ikinci kitabı büyük mücadelenin sonunda dostları Racheli kaybederek sonlanmıştı ve üçüncü kitapta Syrenalı Galen’in kaybettiği dostunun yasını dışarıya belli etmemek için sevdiği yarı Syrenalı Emma ile baş başa bir yerlere kaçmanın yollarını aramasıyla başlıyor. Bunu fırsat gören Poseidon Kralı Antonis ise Emma’ya küçük bir kasaba ola Neptune ‘e gitmelerini öneriyor. Tabi ne oluyorsa da orada oluyor.
Neptune kasabasında, insanlar, Syrenalılar ve Emma gibi bir çok melez yaşıyor ve bu kasabanın varlığından ise çoğu kişinin haberi yok. Emma ve Galen, tatil için geldikleri bu kasabada kendilerini büyük bir beklentinin odağında buluyorlar: Neptune’lüler okyanus sakinleri ile barış yapmak ve açık denizlerden paylarını almak istiyorlardı. Dahası Emma’ya olan ilgisini gizlemek için hiç çaba sarf etmeyen Neptune’lü melez Reed, Galen’in sabrını fena halde zorluyor (tabii benim de sabrımı zorladı dersem yeridir). Neptune’lü halkın arasında iyisi olduğu kadar kötüsü de var. Onlar ise savaş istiyor.İkinci kitapta Syrenalı Jagen ve Paca’nın sebep olduğu karışıklığın arkasındakiler şimdi de Galen ile Emma’yı kullanarak yarım kalan işlerini tamamlamaya çalışıyorlar. Bu kitapta Emma’ya çok kızdığım yerler oldu, hatta Galeni hak etmediğini bile düşündüm hala düşünüyorum. Bu seriyi de severek tamamladım. Yayınevinin bu seriyi fazla bekletmeden çıkardığı teşekkür ederim ama bir de diğer serilerine aynı özeni gösterirse daha çok mutlu olurum (sitemimi de sıkıştırayım dedim araya).

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Banks
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 156 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 52 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.