Anna Carey

Anna Carey

Yazar
7.0/10
45 Kişi
·
116
Okunma
·
5
Beğeni
·
925
Gösterim
Adı:
Anna Carey
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
1975
"Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldıyor.
Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor.
O yüzden solmalarından önce onlara gereken değeri vermelisin."
"Parmaklarımı, ellerimi, yanaklarımı ve alnımı öperek vedalaştı benimle. Bir an orada öylece kalakaldım. Dünyanın geri kalanı çok uzakta görünüyordu."
Anna Carey
Sayfa 178 - Pegasus Yayın.
312 syf.
·3/10
Damızlık kızın öyküsüne atıfta bulunulmuş son derece ergen işi bir kitap.
Kısaca özetleyecek olursam-Bir kız var hatta durun durun bir okul dolusu kız var bu kızımız kıyamet dünyası sonrası bir dünya parodoksunda yaşıyor.Bu kız çok güzel kıral ondan çocuğu olsun istiyor ama o başkasını istiyor.Ayyyy pardon dur ya yine karıştı .Başta onuda istemiyor sonrası şey işte...Dalga geçilecek bir kitap WP kitapalarını seviyorsanız buyrun okuyun sevmiyorsanız uzak durun.
312 syf.
·9 günde·3/10
Eve serisini okumak hiç hesapta yoktu ama uzun zamandır bir seri maratonu yapmak istiyordum ve bu seriyi uygun gördüm. Ne var ki seriye devam etmeyi düşünmüyorum. Pek sevdiğimi söyleyemem.

Yeni Dünya, distopik bir kitap. Dünyada yayılan salgın nedeniyle insanların büyük bir çoğunluğu hayatını kaybeder. Kızlar ve oğlanlar hemcinsleriyle birlikte okula devam ederler ve kızlara erkeklerin çok kötü ve tehlikeli olduğu öğretilir. Bir de kum şehri denen bir yer var kitapta. Burası insanların çoğunun ve kralın yaşadığı yer. Kitap Eve'nin bilinçlenmesi ve sonucunda da okuldan kaçıp vahşi dünyaya karışmasıyla başlıyor.

Akıcı bir kitap olsa da karakterlere ısınamadım ve yaşanan olaylar beni kendine çekmedi. Seriye devam etmeyi düşünmesem de yeni bir kurguyla tanıştığım için memnunum. Keyifli okumalar :)
312 syf.
·7/10
Sizi hiç yormayacak su gibi akıp giden bir kitap Yeni Dünya. Eve, salgında annesini kaybettikten sonra hükümet tarafından sadece kadınların olduğu bir okula yerleştiriliyor. Okulda kızlara çok iyi bir şekilde bakılıyor ve mezun olduktan sonra Yeni Amerika'nın öğretmenleri ve sanatçıları olacakları vadediliyor. Ancak Eve mezun olmadan önceki gece okulun gerçek amacını öğreniyor. Onu bekleyen kaderi kabul etmiyor ve okuldan kaçıyor. Dış dünyanın bütün tehlikelerine karşı durmaya çalışırken yolu Caleb ile kesiştiğinde bütün hayati boyunca erkeklerden uzak durması öğretilmesine rağmen Caleb ile aralarındaki duyguların önüne geçemiyor. Askerler peşlerine düştüğünde ise Eve çok zor bir seçim yapmak zorunda kalıyor: Güvenli bir yere giderek hayatta kalmak mı yoksa hayatının aşkının peşinden gitmek mi?
232 syf.
·4/10
Bugüne kadar okuduğum birkaç enteresan ve anlamsız kitaplardan biriydi. Anlatımından konusuna kadar anlaşılmaz ve saçmaydı maalesef. Senaryo okuyor gibi ilerliyorsunuz ve sürekli kopuyorsunuz konudan. Hiçbir şey anlamadım ve yarım bırakmama hastalığım yüzünden zorla da bitirdim.
320 syf.
·Beğendi·10/10
Yaklaşık 3 yıldır benimle olan bu iki kitabı her yıl birden fazla okuyorum. Bende olan etkisi kişisel ve tarihsel mi yoksa genelinde de böyle mi orası tartışılır. Fakat muhteşem bir hayal dünyasına dalıyorum her okuduğumda. Bir günde bitirilecek bir kitap.
232 syf.
·1 günde·Beğendi·7/10
Dikkat spoiler içerir.
Bir kız kendini tren raylarında bulur ve polisten kaçar. Çantasında bir numara vardır. O numarayı aradığında bir yere gitmesi söylenir ancak gittiğinde alarm çalar ve orayı soymak istediği haberlere çıkar. Kızı birileri aramaktadır. Bir süpermarkete girdiğinde ot satan Ben adında bir çocukla tanışır. Bir kaç tehlike atlattıktan sonra onun yanına sığınır. Hiçbir şey hatırlamadığı için kendini Sunny olarak tanıtır. Ufak tefek şeyler hatırlamaya başlar ancak peşindeki adam onu yakalar. Onun elinden kaçar ve adamın yani İvan'ın öldürüldüğünü öğrenir. Ben ve komşusu Izzy ile beraber kendisi hakkında daha çok bilgi edinmek için çabalar. Ve bu arada Ben ile yakınlaşır. Polise de başvurur ama Celia Alvarez her ne kadar kıza inansa da onu tutuklamak ister. Ondan da kaçan Sunny, en sonunda ortadan kaybolmaya karar verir ama birileri sürekli onun hakkında takipçilerine bilgi verir ve bu da hiç beklenmedik bir isimdir. Kolundaki dövmeden ve bilgisayarlardan edindiği bilgilere göre zamanında bir ilaç verilerek bir adaya hapsedilmiş ancak oradan bir arkadaşı ile kaçmayı becermiştir. Acaba yine kendini takip edenlerden kaçmayı başarabilecek midir? Bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.
312 syf.
Güzel bir gençlik kitabı. Lise seviyesindeki öğrencilere uygun. Sürükleyici ve heyecan dolu. Genç kızların ihtiyaç duydukları güç ve cesaretin içlerinde olduğunu anlaması için motive edici bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Carey
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
1975

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 116 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 68 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.