Anna Carey

Anna Carey

Yazar
7.1/10
17 Kişi
·
47
Okunma
·
3
Beğeni
·
689
Gösterim
Adı:
Anna Carey
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
1975
"Milyonlarca yıldız var ve her biri aynı anda parlayıp ışıldıyor.
Her şey gibi onlar da zamanı gelince ölüyor.
O yüzden solmalarından önce onlara gereken değeri vermelisin."
"Parmaklarımı, ellerimi, yanaklarımı ve alnımı öperek vedalaştı benimle. Bir an orada öylece kalakaldım. Dünyanın geri kalanı çok uzakta görünüyordu."
Anna Carey
Sayfa 178 - Pegasus Yayın.
Konusu bakımından ilgi çekici sayılsa da kitaptaki anlatış tarzı olaylardan koparıyor . Kendi yaptıklarını başka kişi olarak anlatmaya çalışması kitabın akıcılığını bozuyor . Boş zamanlarda okuncak çok etkisi olmayan bir kitap .
Bugüne kadar okuduğum birkaç enteresan ve anlamsız kitaplardan biriydi. Anlatımından konusuna kadar anlaşılmaz ve saçmaydı maalesef. Senaryo okuyor gibi ilerliyorsunuz ve sürekli kopuyorsunuz konudan. Hiçbir şey anlamadım ve yarım bırakmama hastalığım yüzünden zorla da bitirdim.
Yaklaşık 3 yıldır benimle olan bu iki kitabı her yıl birden fazla okuyorum. Bende olan etkisi kişisel ve tarihsel mi yoksa genelinde de böyle mi orası tartışılır. Fakat muhteşem bir hayal dünyasına dalıyorum her okuduğumda. Bir günde bitirilecek bir kitap.
Dikkat spoiler içerir.
Bir kız kendini tren raylarında bulur ve polisten kaçar. Çantasında bir numara vardır. O numarayı aradığında bir yere gitmesi söylenir ancak gittiğinde alarm çalar ve orayı soymak istediği haberlere çıkar. Kızı birileri aramaktadır. Bir süpermarkete girdiğinde ot satan Ben adında bir çocukla tanışır. Bir kaç tehlike atlattıktan sonra onun yanına sığınır. Hiçbir şey hatırlamadığı için kendini Sunny olarak tanıtır. Ufak tefek şeyler hatırlamaya başlar ancak peşindeki adam onu yakalar. Onun elinden kaçar ve adamın yani İvan'ın öldürüldüğünü öğrenir. Ben ve komşusu Izzy ile beraber kendisi hakkında daha çok bilgi edinmek için çabalar. Ve bu arada Ben ile yakınlaşır. Polise de başvurur ama Celia Alvarez her ne kadar kıza inansa da onu tutuklamak ister. Ondan da kaçan Sunny, en sonunda ortadan kaybolmaya karar verir ama birileri sürekli onun hakkında takipçilerine bilgi verir ve bu da hiç beklenmedik bir isimdir. Kolundaki dövmeden ve bilgisayarlardan edindiği bilgilere göre zamanında bir ilaç verilerek bir adaya hapsedilmiş ancak oradan bir arkadaşı ile kaçmayı becermiştir. Acaba yine kendini takip edenlerden kaçmayı başarabilecek midir? Bu işten sağ salim kurtulabilecek midir? Keyifle okunan bir roman.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Carey
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
1975

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 47 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 36 okur okuyacak.