Hilal

Sabitlenmiş gönderi
...çocuksuluğumu anladı benim. Göründüğümden daha çocuk olduğumu ya da.
Neden ardıma bakmadığıma gelince... bakmadım işte. Sanki bakarsam, ne kadar uzun olsa da ömrümü orada tüketecekmişim gibi bir sezgi doğdu içime.
Yalnız kalmanın en iyi yöntemi, meğer yolu uzatmakmış.

Okur takip önerileri

Tümünü gör
“Başkalarının bilmediğini bir tek sen biliyorsan yandın! Benim gibi yapayalnız kalırsın. İçin için çürür, ama ölemezsin... Çünkü hiç yorulmazsın”
%19 (17/88)
Esir Sözler Kuyusu
Esir Sözler KuyusuSema Kaygusuz
7.1/10 · 253 okunma
"Ölmem ben. Burada ölemem. Çünkü ben daha bu dünyanın gerçekleri hakkında hiçbir şey bilmiyorum."
Hiçbir şey bilmiyormuşum. Özgürlüğün bedelinin bu olacağını bilseydim, asla devam etmezdim.
- Ah! Ne hayattır bu! Şehrin gürültüsü ne berbat şey! Özlediğim cennete ne zaman kavuşacağım? Ne zaman doğduğum kırlara, ormanlara kavuşacağım? Bir ağacın altında otlar üstünde yatıp, yaprakların arasından güneşe bakmak, dallara konan kuşları saymak isteği içine doldu.
- Zavallı dostum, batmışsın sen, boğazına kadar batmışsın batağa, gidiyorsun. Biçare, işinden başka hiçbir şey göremez, duyamaz, konuşamaz olmuş. Ama böylesinin yolu açıktır, yakında büyük işler başarır, en yüksek mevkilere yükselir... Bizde buna meslek sahibi olmak diyorlar. Bunun için zekâya, iradeye, ruha gerek yok; bütün bunlar lüks. Bu adamın hayatı böyle geçip gidecek ve ruhunun birçok yanı hiçbir zaman açılmayacak... On ikiden beşe kadar dairede iş, şekizden on ikiye kadar da evde, vah zavallı!
O gün insan ırkı hatırladı... Onlar tarafından kontrol edilmenin verdiği korkuyu... Kuş kafesinin içinde yakalanmış olmanın verdiği utancı...
Askerlerin görev başında oldukları zamanlar, en kötü zamanlardır.
"Beni sen iyi edebilirsin," dedim yitikçe. "Sadece sen."
Geçmiş ikimizin de elinde tuttuğu bıçaktı, ge- lecekse ikimizin kalbinde asla iyileşmeyecek bir yaraydı.
18,4bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.