Anna Kemp

Anna Kemp

Yazar
8.8/10
31 Kişi
·
98
Okunma
·
0
Beğeni
·
455
Gösterim
Adı:
Anna Kemp
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
32 syf.
·3/10
Kitapta güzel bir fikir kötü işlenmiş. (Bu kötüye dans çeşidi olarak balenin seçilmesi de dahil) Bale yapan küçük bir kızın köpeğinin diğer köpekler gibi merakları yoktur, o baleyi, dansı sever. Bunu farkedip onu derse götürmek isteyen kız, babasından kitabın adıyla ret yer: Köpekler bale yapmaz. Bu birkaç kez tekrarlanır ve köpeğin bu engellemeye cevabı kararlılık, hayallerinden vazgeçmeme değil hayata küsme, yemek yememe, kulübesinden günler ve geceler boyu çıkmama, depresyona girme olur. Özellikle bu anlatımın çocuklarda bir şema oluşturacağı aşikar olduğundan kesinlikle önermediğim bir kitap. Kitabın sonunda şans eseri yeteneğini insanlara gösterince bir şekilde onaylanıyor ancak bu mesaj diğer olumsuz mesajların yanında sönük kalmış.
32 syf.
Oğlum diyor ki çocukları dinlemek lazım. Yoksa onları üzeriz. Evet böyle yani, evimizdeki küçükleri de hesaba katmalıyız. Bu evimize gelen bir krep canavarı mor bir gergedan bile olsa.
İyi okumalar.
32 syf.
·Beğendi·10/10
Ebeveyn- çocuk saati için çok eğlenceli bir kitap. Kitap biz velilere çok yoğun çalışıyor olabilirsiniz veya yorgun olabilirsiniz yine de çocuğunuzu dinleyin diyor. Daha çok üç yaş ve üzeri çocuklar için uygun olacağını düşünüyorum mor bir gergedanla arkadaşlık yapılması konusunda çocuğunuzla birlikte hayal kurarak okumak çok keyifli olacaktır.
32 syf.
·9/10
Özet şu ki çocuklar o kadar saftır ki yalan söylemeyi bilmezler, doğrudur söyledikleri içlerine kattıkları hayalleri ayıklarsanız. Çocukları dinlemek, anlamak ve onları kabul etmek gerek. O zaman siz de görebilirsiniz gergedanları!
32 syf.
·9/10
Baleyi seven çocukların ilgisini çok çeken sevimli kitabımız... İmkansız diye bir şey yoktur ve hayallerinden asla vazgeçme mesajlarını içeriyor. Resimleri de gayet güzel, ilgi çekici.
32 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
erhaba arkadaşlar, çocuklarımla okuduğum kitapları da ara sıra sizlerle paylaşmaya karar verdim. Bu kitabı okul etkinlikleri için Defne’nin öğretmeni istemişti. Tabii ki gelir gelmez okula vermeden önce hep birlikte okuduk. İtiraf etmem gerekiyor ki en az beş yaşındaki kızım kadar ben de eğlendim. Kitap hem çok eğlenceli hem de değindiği konu çok hassas. Okurken benim de kendimi sorguladığım oldu doğrusu. Çocuklarınızla keyifle okuyacağınız ve kendiniz içinde harika mesajlar çıkartacağınız bir kitap. Şiddettle tavsiye ederim.
32 syf.
Köpekler bale yapmaz, herkes böyle düşünür. Ama kitapta bahsi geçen köpek, sahibinin yaptığı bale hareketlerini izleyerek, bale yapabildiğini ispat ediyor.
Çocuklar için eğlenceli ve bol resimli harika bir kitap. Burada isteyince, bir işi ya da bir faaliyeti yerine getirmek için diğerlerinin ne dediğinin önemli olmadığını, aksine isteyince her şeyi yapabileceğimizi anlıyoruz.
İyi okumalar.
32 syf.
·Beğendi·9/10
Çocuk kitapları gerçekten sadece çocuklar için mi? Bıkmadan usanmadan her çocuk kitabının aslında aynı zamanda yetişkin kitabı olduğunu söyleyeceğim. Evde bir gergedan yaşıyor denildiğinde işlerin yoğunluğundan dem vurup görmezden gelinip krepleri gergedan yedi denildiğinde, gergedanlar krep yemez diye cevap verme ironisi. Aslında muazzam bir yetişkin eleştirisi bir kitap.
32 syf.
·Beğendi·8/10
Başarılı ve güzel bir dille yazılmış bir kitap. Çizimleri ve öykü resim bütünlüğü en önemli yanı. Çocukların severek okuyacakları tavsiye edebileceğiniz, hediye alabileceğiniz bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anna Kemp
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 98 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 22 okur okuyacak.