Giriş Yap

Anna Milbourne

Yazar
9.2
191 Kişi
Unvan
Yazar
Yaşamı
Çocuk kitapları yazarı

İncelemeler

Tümünü Gör
24 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Çok beğendim. Gerçekten ilgiyle ve merakla okudum. Çocukların da seveceğini düşünüyorum. Çocuğunuz okumayı öğreninceye kadar sizin okuyacağınız, okumayı öğrendikten sonra da kendi başına uzun süre okumaya devam edeceği kitaplardan. Kapak ve iç sayfalar oldukça güzel hazırlanmış. Küçük çocukların hırpalamalarına bile dayanabilir. Keyifli okumalar.
Reklam
304 syf.
·
7 günde
“Narkissos görseydi onu dururken ayakta Kendine duyduğu aşkla boğulmazdı ırmakta” Shakespeare Edebiyattan bilime, resimden şiire, müziğe, tiyatroya her yere eli uzanmış mitolojinin. Büyük yazarların hepsi bir yerde karşılaşıyor Zeus’un soyuyla. Bu kitap başlangıç için ideal.
304 syf.
·
12 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Duyduğumuz -az çok hikayesini bildiğimiz- mitolojik tanrıçalar, tanrılar, tarihte iz bırakmış kahramanlar, krallar, prensesler, canavarlar, cinler, periler; çeşitli kişiler, olaylar ve yaratılışlar hakkında ana fikri yakalayacağımız hikayelerden ve hikayeleri betimleyen çizimlerden oluşuyor. Yeryüzü ve gökyüzü nasıl oluştu? Tanrıların doğuşu...? Zeus kimdir nasıl tanrı oldu? Diğer tanrılar kim? Güçleri ve görevleri ne? Mevsimler nasıl oluştu? Pandora’nın kutusu..? Kral Midas’ın sırrı? Akhilleus’un hayatı ... gibi birçok mitin cevabını bulabileceğimiz bir kitap. Mitoloji sadece kendi alanında değerlendirilmemeli okuduğumuz, izlediğimiz veya dinlediğimiz birçok eserde gizli. Pandora’nın kutusunu çok kitapta okumuşumdur, izlediğimide biliyorum ve o kadarıyla yorumlamıştım ama ancak şimdi ne olduğunu anlıyorum. Bu nedenle ilginiz olmasa bile temel seviyede bilgileri bilmek gerekiyor bu kitap bunu sağlamada elbette yeterli değil ama doğru bir başlangıç kitabı olduğunu düşünüyorum.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42