Anthony Bidulka

Anthony Bidulka

Yazar
6.7/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
197
Gösterim
Adı:
Anthony Bidulka
Unvan:
Kanadalı Yazar
Doğum:
Kanada, 24 Temmuz 1962
Ateşim çıkmış gibi kanım tutuşur, zihnim bulanır. Sebep her zaman farklı olur. Bir koku, bir bakış, duyusal bir uyarı ya da beni ateşin içine sürükleyen bir ihtiyaç olabilir bu sebep. Bu hale geleceğimi önceden pek fark edemem. Düzeldiğim zaman da bazen doyum bazen suçluluk bazen de büyük bir mutluluk hissederim. Fakat bu ateşin beni sarmasına asla engel olamam.
272 syf.
·7 günde·Beğendi·7/10
Öncelikle bu kitap hakkında söylemek istediklerim var. Kitabı satın alırken satıcı kitabın eşcinsel konulu olduğunu vurguladı. Daha birçok kişi de kitabın eşcinsel edebiyatına ait olduğu belirten yaklaşımları vardı. Bu son dereceyle alakasız bir konu kitapla. Kitap hiçbir şekilde eşcinsel edebiyatı minvalinde değerlendirilebilecek bir kitap değil. Kitapta ana kahramanların eşcinsel olması kitabı eşcinsellik konulu kitap yapmıyor. Çünkü “normal” insanların başına gelen olaylar eşcinsel insanların da başına geliyor. Kitap polisiye türünde değerlendirilebilecek bir kitap ve ölüm başlı başına bir konu. Kısacası ölüm herkes için. Eşcinselliğe dair tespitleri ve eşcinsel yaşantı hakkında bahsettikleri topu topu kitapta 2 sayfa yer kaplıyordu.
Şimdi biraz kitaptan bahsedebilirim. Kitap ilk başta sürükleyici idi ve gelişen olaylar insanın ilgisini çekiyordu. Anlatım olarak sade ve akıcı bir anlatımı var. Fakat son kısmında gelişen olaylar açıkçası kitabın ilk kısmına göre çok basit ve etkisiz kaldı. Çünkü hiçbir zaman böyle bir son planlanmamıştım. Kitabın sonuna yaklaştıkça yazar sanki kitabı ilk yazmaya başladığındaki heyecanını kaybetmiş ve kitabı biran önce bitirmek için alelade davranmış hissini uyandırıyordu. Okuduğunuzda çok bir şey kaybetmezsiniz okumasanız da olur.
272 syf.
Kanada nın sakin bir şehrinde geçen öyküde; kahramanımız eşcinsel özel dedektif r. quant bir müşterisi tarafından kaybolan bir adamı bulmak üzere tutulur. önce fransa da bu kişiyi ara sonra yeniden kanada da.
son dönemin cinayi öyküleri gibi doğa üstü meseleler seri katiller uçuk kaçık meselelerin olmadığı güzel çevirisiyle rahat okunan klasik bir polisiyeden beklenecek şekilde heyecanlı ilerleyen sonunu merak ettiren cool tarzda detektiflik öyküsü.

Yazarın biyografisi

Adı:
Anthony Bidulka
Unvan:
Kanadalı Yazar
Doğum:
Kanada, 24 Temmuz 1962

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.