Arda Çınarlık

Arda Çınarlık

Yazar
8.5/10
4 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
50
Gösterim
Adı:
Arda Çınarlık
Unvan:
Yazar
Ben düşünüyorum, benim her gün okumama rağmen, bitirmenin kıyısına yanaşamadığım, o kadar eser verilmişken, benim yazdıklarımı kim okusun ki? İşte böylece yazma hevesini daha başında bırakıp, iyi bir okuyucu olarak hali hazırda yazılmış olanlara geri dönüyorum.
Arda Çınarlık
Sayfa 56 - A7 Kitap
"......Tanrı'nın ( ya da neye inanıyorsan) kalemi bile kendi kendini taklit ederken, senin kaleminin en başından tamamen özgün olmasını bekleyerek kendine haksızlık yapmış olursun bence."
Arda Çınarlık
Sayfa 57 - A7 Kitap
Başkalarının isimlendirmelerine çok da takılmamak lazım. Insanoğlu şirin mi şirin bir kuş türünü 'sığırcık', bir kemirgeni ise 'gelincik' diye adlandıracak kadar isimlendirme konusunda başarısızdır.
Arda Çınarlık
Sayfa 77 - A7 Kitap
150 syf.
·1 günde·8/10
Ziya; 35 yaşında hayatını hergün birbirinin aynı ritüeller ile amaçsızca yaşan genç bir adam.
Aryan; varoluşunu arayan, acil tıp doktoru.
Ziya'nın rutini arasında küçük bir tesadüf Aryan ile yollarını kesiştirir.Aryan ile tanışması Ziya için bir sıçrama noktası olur. Peki Aryan aradığını bulabilecek midir?
Spoiler vermemek için konuyu kısa tutuyorum gerisi kitapta:) .
Öncelikle beklentilerimin çok üzerine çıkan bir kitap olduğunu söylemeliyim.
Kitabı okumadan önce böylesine edebi bir dil ile karşılaşacağımı hiç düşünmemiştim. @arda_cinarlik genç yaşına rağmen kalemi çok kuvvetli bir yazar. Kitabı okurken Saramago, Marquez, Orhan Pamuk, Tanpınar toplanıp bir kitap yazmışlar gibi hissettim.
Betimlemeler, tasvirler öyle güzeldi ki, bir Ziya bir Aryan olup İstanbul'un sokaklarında geziyormuşum gibi hissettim.
Yazar, mesleği ve bir dönem motor sporuna olan ilgisini de hikayenin içine öyle bir yedirmişki acaba gerçek bir hikaye mi diye kendi kendime sormadan edemedim. .
Hikaye, Mutur efsanesinden sıfır sayısına, Pisagor'dan aynanın buluşuna kadar birçok güzel ve belki de daha önce hiç duymadığınız bilgilerle dolu. .
Kitapla ilgili tek eleştirim kapak tasarımının içerikten uzak olması. Siz de kapağa aldırmayın ve Buğu ile tanışın derim. Yazarın diline hayran kalacağınıza eminim. Keyifli okumalar

Yazarın biyografisi

Adı:
Arda Çınarlık
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.