Arnoud Arntz

Arnoud Arntz

Yazar
7.8/10
6 Kişi
·
19
Okunma
·
0
Beğeni
·
332
Gösterim
Sınır Kişilik Bozukluğu hastaları düzensiz bir bağlanma stiline sahiptir. Bu da çocukken deneyimlenen, her iki ebeveynin de çocuk için hem tehdit ve tehlike, hem de potansiyel güvenli bir sığınak olduğu çözümsüz durumun sonucudur.
merve tan
merve tan Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi'yi inceledi.
216 syf.
·Beğendi·10/10
Sınır kişilik bozukuluğunu kısaca tanımlamak gerekirse; duygularını uçta yaşayan insanlardır. Aslında bir çok insanın hissettiğini hissederler şöyle ki; sürekli bir boşluk duygusu içindedirler, sevgiye açtırlar, insanların kendilerini terk etmemesi için elinden gelen her şeyi yaparlar şeklinde.. Tek farkla; onlar bu duyguları en uçta yaşarlar. Mesela birisinin kendisini terk etmemesi için intihara başvuracak kadar ileri gidebilirler.

Kitap bu tip kişilik bozukluğunda şema terapisiyle nasıl çalışıldığını örneklerle anlatıyor. İçerisinde tüm herkesi ilgilendiren, ortak sıkıntılara ışık tutabilen örnekler var. Ben çok beğenerek okudum. Kesinlikle tavsiye ederim. Bu konuda bilinçlenmek isteyenler için güzel bir kaynak.
216 syf.
·Beğendi·10/10
• Sınır Kişilik Bozukluğu ile ilgili detaylı bilgiler ve çözümler sunan bir kitap arayışı içerisindeyseniz kesinlikle öneririm. Kitabın sonunda verilen ekleri sürekli kurcalıyor ve başucumdan ayırmıyorum. Uygulamaları mümkün mertebe yapmayı deneyin. Farklı bakış açıları kazandırıyor ve eğer terapi görüyorsanız (her ne kadar hastalık sayılmasa da gözümde) iyileşme ivmesini arttırıyor.

• Psikonet yayınlarının diğer kitaplarını da okumayı düşünüyorum. Kişisel Gelişim kitaplarından hoşlanmayan, olaya psikoloji biliminden bakarak kendini geliştirmek isteyen her okurun bulabileceği tarzda kitaplar var. Mutlaka ilginizi çeken bir şeyler olabilir diye düşünüyorum. Kurcalamaya değer.
Yavuz mayti
Yavuz mayti Sınır Kişilik Bozukluğu İçin Şema Terapi'yi inceledi.
216 syf.
·31 günde·Beğendi·3/10
Pdr mezunu olmama rağmen çok fazla anlaşılmayan teknik terimler barındırıyor. Sadece psikiyatr ve Psikoloji okuyanların okumasını tavsiye ederim. Çünkü ders kitabı niteliğinde, herhangi bir okuyuculugu, surekliyiciligi yok.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 19 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 45 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.