Arzu Eylem Turan

Arzu Eylem Turan

Yazar
8.9/10
7 Kişi
·
17
Okunma
·
3
Beğeni
·
69
Gösterim
Adı:
Arzu Eylem Turan
Yazar
"Eğer bir ülkede hala kadın cinayetleri, hayvan ve çocuk tecavüzleri, doğa katliamı, cinnet cinayetleri, değişik ruhsal problemlerden dolayı yaşanan intiharlar varsa, o toplumun siyasetten önce çözmesi gereken çok ciddi problemleri vardır."
Keşke her konuda olduğu gibi hayatımızın gidişatında da seçeneklerimiz olsaydı. Baştan sona okuyup hoşumuza gitmeyen yerlerin üzerini çizebilseydik.
Çok yalnızdım, o kadar çok yalnızdım ki içimdeki çığlıklar bedenimde gezinen milyonlarca karınca gibi tenimi acıtıyordu.
Neden hastaların yanında yakınları oluyor ki. Madem hasta ile doktoru arasında bir mahrem var o hâlde tüm hastalar yalnız olarak dinlenmeli. Belki de sizin sandığınız kadar yakın değilizdir. Size ne?
"Kötülük insanı en zayıf noktasından kanatarak delip geçiyordu. Ardından en güçlü noktasına doğrultuyordu bütün oklarını."
208 syf.
·3 günde·Beğendi
Güz Günü bana canım ablam Funda Cengiz'in okumam için verdiği çok güzel bir kitaptı. Gerçek bir hayat hikayesini anlattığı için beni derinden etkiledi. Konusunu anlatmamak için zor tutuyorum resmen kendimi.
Gamze ve Berna çocukluk arkadaşı ama böyle arkadaşlık olmaz olsun dedirtti bana. Bir insan nasıl bu kadar kötü olabilir ki ? Aklım almıyor...
Biz kadınlar niye birbirimize destek olacağımıza birbirimizin kuyusunu kazıyoruz anlamıyorum gerçekten.
Bu kitabı okuduğunuza kesinlikle pişman olmazsınız...
208 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Muhteşem bir kitap. Güz Günü'nde, gerçek yaşam hikâyesi anlatılmakta. Gamze' nin yaşadıklarını okumak çok acı ve zordu. Beni derinden etkiledi.
200 sayfadan oluşan, bir seferde okuyabilceğiniz bir kitap. Elinizden kesinlikle bırakamayacaksınız.
Ayrıca ders çıkarabileceğimiz bir hikâye.
Konusundan bahsetmek istemiyorum. Arka kapak yazısını okuyunca merk edip okuyacağınızı düşünüyorum.
208 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Gamze istanbulda yetişen ailesi antalyaya taşınan kendi okuması için üniversiteye istanbula dönen ve çocukluk arkadaşı Berna ile buluşan tek evin kızıdır.
Berna dostu arkadaşı kız kardeşi gibiydi onun için ama Berna için o söylenemezdi. Berna kıskanç herşeyin güzelinin kendisinde olmasını isteyen bencil biriydi. Bir akşam gittikleri cafede tanıştıkları iki erkekten Selim Gamzeye ilk görüşte aşık olur. Tanışıp birbirini seven Gamze ve Selimi Berna bir an olsun yalnız bırakmıyordu.
Berna kıskançlığı yüzünden Selim ve Gamzenin aralarını açmak için planlar yapar ama yaptığı planlar kendi sonuna neden olur.
Berna Gamze ve Selimi ayırmayı başaracak mı?
Berna nasıl hayatını kaybetti?
Gamze ve Selim mutlu olabildiler mi?
Soruların bütün cevabı bu kitapta. Okurken heyecan ve merak uyandıran sürükleyici bir romandı. Insanlara fazla güvenmemeyi her zaman temkinli davranmamız gerektiğini anlatıyor. Ben soluksuz okudum. Bu arada kitap gerçek hayat hikayesi tavsiye ediyorum.
208 syf.
·Beğendi·10/10
Bir insanın iki kişi hayatındaki etkisini ve bir kadının başka bir kadın yüzünden hayatının nasıl da karardığını anlatan bir kitap.Yakın arkadaşların her zaman iyi olmayacağını, güvensizliğin ne kadar da kötü sonuçlara yol açabileceğini görüyoruz bu kitapta. Gerçek hayat hikayesidir.
208 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Beklentimin üstünde çıkan bir kitapla geldim bugün. Gamze , Selim ve Berna üçgeninin arasında geçiyor olaylar. Güzel ve zeki bir gazeteci olan Gamze kötü bir kaza sonucu geçici olarak hafızasını kaybediyor. Birde bunun üstüne hastanede hamile olduğunu öğrenince kim olduğunu hatırlamadığı Selim'in anlattıklarına inanmak zorundadır artık Gamze. Ama kafasında bazı taşlar yeine oturmaya başlayınca Gamze' de kendi yöntemiyle doğruları öğrenmeye başlar. Çocukluk arkadaşım dediği Berna'yı hiç tanımamış bu zamana kadar. Bir insan arkadaşım kardeşim dediği birine bu kadar kötülüğü nasıl yapar diye Berna'ya bol bol söylenerek okudum. İlk kitap olmasına rağmen çok başarılı buldum. Dili sade , anlatımı çok akıcıydı. Bir an olsun elimizden bırakamayıp sona geldim. Hem kızarak hem de üzülerek okudum ben.
208 syf.
·10 günde·Beğendi·9/10
Sürükleyici bir kitabı daha bitirdim. Gerçek yaşam hikayesi olunca daha çok ilgimi çekiyor. Son derece akıcı bir tarzda yazılmış, gerçek bir hikaye oluşuyla insanın içini burkan bir kitap. Tavsiye ederim.
208 syf.
·Beğendi·8/10
Gamze kendi ayakları üzerinde duran annesinin tabiri ile güçlü bir kız ve aynı zamanda ilkeli bir gazeteci...
Selim çok sevdiği anne-babasını trafik kazasında kaybeden onların boşluğunu uzun süre dolduramayan babasının işini devam ettiren başarılı bir oto galerici...
Berna sözde Gamze'nin çocukluk arkadaşı olan küçük yaştan beri Gamze'nin mutluluğunu çekemeyen kötü kraliçe...
Gamze geçirdiği trafik kazası sonucu geçici hafıza kaybıyla gözünü hastanede açar. Kendisinin bile kim olduğunu hatırlayamazken nişanlı ve hamile olduğunu öğrenir. Selim ona çok yakında evleneceklerini söylerken onun kafasında soru işaretleri ve bir yerlere oturmayan taşlar vardır.
Hatırlamaya başladıkça neler yaşanacak, onları mutlu bir son mu bekleyecek? Yoksa yoksa mutsuz bir son mu bekleyecek?
Kitabın sonunda resmen ben şok şaşırdım kaldım... İşte bu kitap benim için olmuş bir kitaptır.
Yazarın dili ve cümleleri öyle yalın ki çok sevdim. Devamı olsa diye düşündüm, acaba olacak mı?
208 syf.
·9/10
"Eğer bir ülkede hala kadın cinayetleri, hayvan ve çocuk tecavüzleri, doğa katliamı, cinnet cinayetleri, değişik ruhsal problemlerden dolayı yaşanan intiharlar varsa, o toplumun siyasetten önce çözmesi gereken çok ciddi problemleri vardır."
.
Bir hastane odasında gözlerinizi açtığınızı ve hiç birşey hatırlamadınızı düşünün ne yapardınız? İşte Gamze hastanede uyandığında bu durumdaydı ve karşısında tanımadığı bir adam vardı herşeyin düzeleceğini onu sevdiğini söylüyordu.Peki Gamze bu adama ne kadar güvenebilirdi?
Hafızasını kazanana kadar güvenmiş gibi yapabilirdi sadece
.
Gamze evimize gidiyoruz diyen Selim'in yanında bir bilinmeze gidiyordu ama onu orda neler bekliyordu bilmiyordu.Bilseydi ne çocukluk arkadaşı olduğunu iddia eden Berna ile görüşür ne de geçmişini hatırlamak isterdi.
Gamze zaman geçtikçe kazadan önce ki hayatının alt üst olduğunu hatırladıkça çıkmazın içine giriyordu.Peki bu çıkmazdan nasıl çıkacaktı işte bunun cevabı ve daha fazlası için kitabı okumanızı öneririm.
.
Kitabımız gerçek yaşamdan bir kesit sunmuş bizlere.Benim üzülerek okuduğum kitaplardan biri oldu.Arkadaş seçimimizin önemini, sevdiklerimiz bir hata yapsa bile ona açıklaması için şans vermemiz gerektiğini, yapılan hataların geri dönüşü olmadığını bir kez daha hatırlattığı için yazarımıza teşekkür ederim....
.

Kadınların tek ve gerçek rakibi kendi hemcinsleridir.
.
Keşke her konuda olduğu gibi hayatımızın gidişatında da seçeneklerimiz olsaydı. Baştan sona okuyup hoşumuza gitmeyen yerlerin üzerini çizebilseydik..
.

Yazarın biyografisi

Adı:
Arzu Eylem Turan
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.