Arzu Öcal

Arzu Öcal

Yazar
8.5/10
10 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
372
Gösterim
Adı:
Arzu Öcal
Unvan:
Yazar
Doğum:
Ankara, 1978
1978 Ankara doğumlu. Konya Selçuk Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümünü bitirdikten sonra arkeoloji haricinde pek çok iş kolunda çalıştı. Halen inşaat sektöründe bir firmada Kalite Yönetim Temsilcisi olarak çalışmakta. Hayatta en büyük keyif aldığı şey yazmak ve okumak.
"Hepimizin hikayesi birbirinden kötüydü, sonuç ise aynıydı; sığınacak kucakları olmayan, sevgiye muhtaç çocuklar."
"Kendini sakinleştirecek tek şeyin o olduğunu düşünüyordu. Karanlıktan başka gördüğü bir şey yoktu. Öylece bekledi. Yaşlar mütemadiyen akmaya devam ediyordu. Karanlıktan başka gördüğü bir şey yoktu. Bekledi... Sabırla bekledi... Madem burada böyle yatmaktan başka yapacağı bir işi yoktu. O kızı son bir kez daha görene kadar açmayacaktı gözlerini."
"Yıllardır bu anı bekliyordu, çok hazırdı. Bambaşka hisler içinde olmayı bekliyordu. Biraz heyecan biraz mutluluk...Çok fazla anlam yüklemişti çünkü bu ana."
"Uçurumdan aşağı düşmeye bir adımları kalan bu dört kızı hayata bağlayan incecik bir ip vardı. İşte o ip bu gece ya kopacak ya daha da güçlenecekti. Ya karanlıkta kaybolacak ya birbirine tutunup yollarını bulacak ve asla ayrılmayacaklardı."
160 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Gerilim ve korku türünü şimdiye kadar hiç Türk yazardan okumamıştım. Önyargıdan dolayı muhtemelen. Ta ki Karanlığın Ardında Saklı kitabını okuyana kadar. Arzu Öcal tüm önyargılarımı bu kitap ile yıktı geçti. Ayrıca yazarın okuduğum ilk kitabı.
Konusu belki klişe gelebilir. Ama yazar konuyu o kadar güzel işlemiş, o kadar güzel anlatmış ki bir solukta okuyup bitiriyorsunuz. Korku filmi izler gibi diken üstünde okudum.
İlk sayfadan kitap beni içine çekti ve sonuna kadar merak ederek okudum. Nasıl bittiğini anlamadım. Açıkçası tadı damağımda kaldı.
Korku, gerilim ve hüzün ön plandaydı. Hatta bazı yerlerde tüylerim diken diken oldu, bazı yerlerde de gözlerim dolu dolu oldu. Sonunun bu şekilde bitmesine beni tatmin eden bir durum. Bu şekilde bitmeseydi belki bu kadar çok beğenmeyebilirdim.
Fazla ayrıntıya girmeden, yalın bir anlatımla karşımızda yazar. Beni etkiledi. Özellikle Türk ve kadınbir yazarın böyle bir kitap yazması beni çok mutlu etti. Yazarın diğer kitaplarını da okumak isterim. Bence bir şans verip bu kitabı mutlaka okumalısınız.
160 syf.
·Beğendi·9/10
Kitap Yorumu//Karanlığın Ardında Saklı-Arzu Öcal
.
Ceyla, annesinin ve bir otobüs dolusu yolcunun, yarısı donarak, yarısı da sığındıkları yerde esrarengiz bir şekilde ölenlerin olduğu bir kazadan tek başına sağ çıkan 5 yaşındaki bir çocuktur. Olayları hatırlamamaktadır. Annesinin de öldüğü geceye dair anılarını tazelemek için olayların olduğu yere geri dönecektir.
.
Bu kitap aslında bir korku-gerilim kitabı, ilk sayfadan itibaren sizi öyle bir kilitliyor ki kendine; bitirmeden elinizden bıramıyorsunuz. Fakat kitap bir gerçekliğe daha ışık tutuyor. Kimsesizler yatakhanesindeki pedofili taciz ve tecavüzleri.! Konu olarak inanılmaz orijinal ve akıcı olmuş. Sonu da öyle vurucu bağlanmış ki! İşte bu diyeceksiniz. Ayrıca @karanligin_ardinda_sakli (Arzu Öcal) hanımefendiye de sonsuz teşekkürler. Kitabı okurken onu darladım, bir ton soru sordum, ama bir kere bile başından savmadı beni. İnanılmaz ince ve güzel kalpli bir yazar. Başarılarının da ayrıca devamını diliyorum. Daha çok yazın. Kaleminizi bize ulaştırın, okuyalım.️
.
Son bir ekleme @truvayayinlari için. Kitabın editöryel çalışması çok kötü. Bitin yazım kuralları katledilmiş yine elinize sağlık gerçekten! Bir yayınevi olarak şu bağlaç olan -da -de yi ayrı yazan bir editör bulur musunuz lütfen? Bu kadar zor olmamalı..
224 syf.
·5/10
Kurgu olarak gerçekten orijinal ve doyurucu olsa da yazar malesef -acemiliğinden olduğunu varsayıyorum- yaz dili konusunda fazlasıyla yetersiz kalmış.
Kitabı yıllar önce okudum ama net hatırlıyorum 18. sayfayı okuduğumu ve kitabı fırlatıp boş boş tavanı izlediğimi, iki gün sonra gece yarısı dayanamayıp tekrar aldığımı ve sabaha kadar tek solukta bitirdiğimi.
Bu kadar kötü bir dile rağmen böylesine bağladıysa biraz daha özenilse nasıl olurdu hayal edemiyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Arzu Öcal
Unvan:
Yazar
Doğum:
Ankara, 1978
1978 Ankara doğumlu. Konya Selçuk Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümünü bitirdikten sonra arkeoloji haricinde pek çok iş kolunda çalıştı. Halen inşaat sektöründe bir firmada Kalite Yönetim Temsilcisi olarak çalışmakta. Hayatta en büyük keyif aldığı şey yazmak ve okumak.

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.