Aslı Tunç

Aslı Tunç

YazarÇevirmen
8.4/10
21 Kişi
·
36
Okunma
·
2
Beğeni
·
837
Gösterim
Adı:
Aslı Tunç
Unvan:
Yazar
Doğum:
12 Eylül 1980
"Bazen ömrünce istediğin şey, günün birinde karşına dikildiğinde ona sahip olmak için çok mu geç ya da erken bilemiyorsun..."
Aslı Tunç
Sayfa 42 - Epsilon Yayınevi
Günün kaç saat olduğu önemli değil. Önemli olan o saatlerin içine yaşamaya değer kaç an sığdırabildiğin.
Aslı Tunç
Sayfa 206 - Epsilon Yayınları
Yalnızlık, etrafındaki insanların fiziksel varlığıyla ya da sayısıyla ölçülemiyordu.
Aslı Tunç
Sayfa 55 - Epsilon Yayınevi
246 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Kitabı önce ismine sonrada kapağına vurularak aldım ve iyiki almışım dediğim kitaplardan oldu kendisi. İyi ki almışımda @aslituncy kalemiyle tanışmışım. Kitapta geçen hırslı ve hayallerinin peşinden koşan güçlü kadın örneğinden biri olan Nur Giritlinin hikayesini okuduğunuzda ahhh... keşke kitap bitmese deyip kitabı elinizden bırakamayıp bir okuyuşta bitireceksiniz tıpkı benim gibi ...yazarımızın diğer kitaplarıyla tanışmak için sabırsızlanıyorum hatta bir gün kendisiylede tanışmayı çok ama çok isterim️ mutlaka okuyup içtenlikle önerebileceğiniz bir kitap ve bende mutlaka okumanızı öneriyorum . Sevgiyle ve kitapla kalın ...️
.
#alıntı “Aylar boyunca sadece ânın içinde var olmayan bir yerde,henüz yaşanmamış bir zamanda öylece asılı kalmışlardı. Bu belkide iki kişinin aynı anda durabileceği en güzel ARAFTI...”
.
256 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Hindistan'ın fakir bir bölgesinde, kocası tarafından terk edilmiş annesi ve 3 kardeşi ile birlikte yokluk içinde yaşayan 6 yaşındaki bir çocuğun abisiyle yaptığı tren yolculuğu sırasında kayboluşu ve kalabalık bir şehrin keşmekeşinde yaşam mücadelesi verirken evine geri dönme çabalarının boşuna kalışını ve sonrasında gelişen trajik olayları sade bir dille anlatan otobiyografik kitap.
Saroo'nun hikayesi; "Keşke tüm bu yaşananlar iyi bir romancının harika kurgusu olsaydı" dedirtiyor.
256 syf.
·Beğendi·8/10
Metro istasyonunda reklamını görerek aldığım bu kitabı severek okudum. Farklı şehirlerde geçen küçük hikayeler. tavsiye ederim.
256 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Hediye olarak gelen kitabi bir günde büyuk bir merakla okuyup bitirdim. Anlatim dili çok basit olmasına ragmen, gerçek bir yaşamı anlatması ilgimi çekti. Hele kitabın sonundaki fotoğraflar beni çok etkiledi. Tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Aslı Tunç
Unvan:
Yazar
Doğum:
12 Eylül 1980

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 36 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.